Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Boli ste niekto na opeácii uší u dr Chovana? Mate s nim skusenosti? Chcela by som k nemu isť do Pezinka len mam trošku obavy či zvladnem isť domov ešte v den opeácie či nebudem nejaka omamena alebo niečo.

Ahoj. Ja som bola na plastiku v decembri 2008 a teraz v januari sa chystam na druhu, prave ucho mi odstava, nie tak ako predtym, ale vidiet to, hlavne zozadu, ze odstava ovela viac ako lave. Doktor povedal, ze by bolo najlepsie to preoperovat, ale ze to bude zalezitost 20 minut, zevraj treba iba prichytit chrupavku zhora…
No ja som bola na operaciu v Piestanoch v Medicentrum http://www.klinika.sk/
pan doktor Mrazik, velmi mily pan doktor, celu operaciu sa so mnou rozpraval, operacia nebolela, len to bolo neprijemne, ako pocujete, ze vam rezu chrupavku, ale tie bolesti po tom, u mna boli ukrutne, ja nechcem nikoho strasit, niekoho to nemusi boliet vobec, ja som mala silno pritiahnuty ten velky obvaz a ten mi silou tlacil na chrupavku, trapila som sa tyzden s tymito bolestami a potom sa ukazalo, ze to bolo kvoli tomu, cela chrupavka bola omodrena, takze keby nebolo toho, ze mam zle urobeny obvaz, tak nemusim tak trpiet, cely cas som bola na silnych tabletkach od bolesti. A mam 10 mesiacov od operacie, a usi mam citlive na dotyk, myslim tym, silnejsie buchnutie, dost to este boli, ale prvych par mesiacov to bolelo ovela viac, v noci som musela spavat len na chrbte. No a po asi mesiaci mi zacalo to prave ucho odskakovat, doktor povedal, ze asi povolil steh, takze idem znovu. Ale poviem Vam aj tak to vsetko, tu bolest nelutujem, a vidite idem znovu v januari, aj ked sa velmi bojim ale idem. Uska nie su 100 percentne, ale mozem kludne nosit cop, nebojim sa ked zafukne vietor, a to je pre mna super pocit. Tak uvidim, ci ta druha operacia bude v poriadku, drzte mi palce a ak ma niekto nejake otazky, kludne napisem moj mail gricovamartina@gmail.com

Ahojte chcela by som ist na operaciu uši k dr Maršalovi do Trnavy mate niekto skusenosti s týmto chirurgom? Dik

Ahojte,chcem sa spytat da sa to vyriesit zadarmo ak si vybavim posudok od psychiatra?Niekde som tu vyssie cital ze treba pred zakrokom navstivit psychosa,je to potrebne?a preco?

neviete nahodou, ci niekde neoperuju uska skor ako v 5-tom roku? Dcerka ich ma dost odstavajuce, ani rozpustene vlasky to nezakryju :frowning: sme z BA.
Zatial som si pozerala len lekarsku kozmetiku, tam to pre deti vychadza 10.000Sk
Chcem vybavit posudok od psychologa, nech zbytocne neplatime

Na Slovensaku si treba zapamätat jednu dôležitú zásadu.
“Kto sa lieči zadarmo, ten sa lieči nadarmo.”

Zbytočné je kupit si topánky za 10 000.
Na potravinách a zdraví sa nešetrí.
Uši treba spraviť raz a dobre. Oprava je velmi náročná! Za kvalitu ktoru Ti ponuknu práve v ULK je 10 000Sk=zadarmo.

Skus Dr. Beloviča z ULK je dobrý na deti.
Dr.Guba je dosť nervák.

Ahojte, mám 35 rokov a som po otoplastike 4.deň. Bola som v Ružinovskej u p.dr.Simonovej a môžem ju každému len odporučiť. Zákrok nebolel, celý som sa vlastne presmiala, lebo s p.doktorkou sme si rozprávala zážitky z mladosti :slight_smile: Bolesti prišli asi 3 hodiny po zákroku, keď to celé začalo ožívať. Teda, mám vysoký prah bolestivosti, za sebou 2 pôrody, ale toto bola iná káva. Teraz sa to už začína mierniť, ale bolí to stále. Ibalgin jem každých 6 hodín 600 dávku, tak sa dá. Aj keď som si tie uši tak celkom nevidela, nebojím sa, že by to zle dopadlo, lebo horšie to byť nemôže. V najhoršom prípade také isté ako predtým. P.doktorku Simonovú môžem každému len odporučiť, pretože po operácii mi dala svoje číslo s tým, že keby sa čokoľvek dialo, mám volať. A tak som ju už niekoľkokrát otravovala a vždy ma láskavo vypočula a povzbudila. V pondelok idem na skladanie turbanu a vyberanie stehov, tak som zvedavá. Ozvem sa ako to dopadlo.

ja na mojej dcere nesetrim, s tymto rozhodnutim som stotoznena od okamihu, ked sa mam zacali ludia pytat, ci s tym bduem nieco robit. to nemala este ani rok!!!
Aj keby som si musela pozicat peniaze, tak to spravim. Len zistujem informacie ako to bezi. ULK som zvolila aj preto, ze to mame za rohom :slight_smile: Som samozivitelka, s yhpotekou na krku a momentalne 9 mesiac na PN.ke, preto zistujem co a ako. Ved do poistovne platime nehorazne peniaze, tak nech z nej nieco dostaneme spat, ak je to mozne :slight_smile:

Janka, dakujem za tip, hned si to poznacim a ked tam pojdeme budem sa pytat priamo na neho :slight_smile:

Lenka ako vyzera ten turban? :slight_smile: Maš obviazanu celu hlavu dookola? Alebo ti vzadu trčia aspon vlasy? Neviem si to predstaviť.

Ešte niečo Lenka :slight_smile: Ta chirurgička bola taka blondýna? Alebo tamavovlasa? A ležala si na detskom odd alebo na dospelackom? Čo hovoríš na sestričky v pohode? Ja by som chcela isť k Hajekovi, alebo k Palenčarovi ešte neviem.

Ahoj Laura, dr.Simonová je malá útla krátkovlasá blondína. V nemocnici som neležala, jednoducho som bola objednaná, zákrok trval hodinu a potom som išla domov. Čo sa toho turbanu týka, doma sa mi smejú, že vyzerám ako kozmonaut. Fakt tak vyzerám. Na ušiach mám asi 4-5 vrstiev tamponády a celé je to dookola previazané, ešte aj okolo krku, vzadu mám len volné miesto, kde mi trčí drdol. No úplne ako Valentína Tereškovová :)))

Lenka takže ty si tam prišla v deň operácie a po operácii si šla hneď domou? Alebo za nejake dve hodiny aspoň? Som si myslela, že až na druhy deň by ma pustili. A kolko si platila teda ak to nie je tajne, to len aby som mala predstavu kolko sa tam za takuto operaciu plati. Dakujem

Ahoj, prišla som na hodinu, na ktorú som bola objednaná, o pár minút ma brali na sál, trvalo to necelú hodinu a po operácii som chvílku posedela pri doktorke, lebo sa mi krútila hlava. Takže celkovo som bola v nemocnici 1,5 hodiny. Ešte som neplatila, platí sa až po vybratí stehov. ale malo by to byť niečo okolo 10 tis. Už len nedeľa a v pondelok idem na vyberanie stehov, tak sa neskutočne teším, lebo ten turban ma strašne obmedzuje. Ani von, ani si vlasy umyť a tak celkovo. No ale keď to má pomôcť, tak pre krásu všetko :slight_smile:

Myslim si že preto si tam nebola cez noc, lebo by si si tu jednu noc musela asi zaplatiť, keďže uši nejdu cez poisťovňu, však? A to ťa viezli na operačku do tej hlavnej budovy? Že si išla so sanitarom cez taký dlhý podchod a tak…? Som zvedava, lebo mne tam robili nosnu prepažku a bola som tam tri dni ale super bolo, išla by som znova :slight_smile:
A musela si sa isť najskôr nahlasiť do ambulancie na prizemi? Tam je vždy tolko ludi, že ta hodina na ktoru si bola objednana sa mohla tým čakanim hneď predlžiť. Prepač že mam tolko otazok :slight_smile: potom napíš ako si spokojna. Pa

je tu niekto nad 20 rokov koho to po operácii nebolelo? Ževraj čim je človek starší tak to potom viacej bolí. Je to pravda? Ja sa na to asi vykašlem. .-(

Ahoj Laura, turban mám dole, uši mám presne také ako som chcela, takže som spokojná. Bolesti sa neboj, za to všetko to stojí. Ja som mala aj preto také bolesti, lebo som neposlúchla radu lekárky a nejedla som Ibalgin pravidelne každých 6 hodín ako mi nakázala. Až keď som ho začala brať pravidelne, bolesti síce úplne nezmizli, ale rozhodne sa zmenšili. Ak nie si s ušami spokojná, určite si ich daj operovať, pretože ja mám síce “nové” uši len chvíľu, ale cítim sa skvele pri pohľade do zrkadla. Nič sa neboj, stojí to za to. Papa.

Lenka odpovieš mi prosim ťa aj na ten moj prispevok nižšie? O tom platení či by si si musela zaplatiť ak by si tam chcela ostať cez noc, lebo je chcem :slight_smile:
A čo maš teraz na hlave po týždni? Ešte nejaký obväz? Alebo už iba čelenku?