Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Pani doktorka Jezovitova,najvacsia amaterka.Ta uz dovrzala kdekoho.Nechapem ako prisla k titulu.

aha…a ešte jedna otázočka, ako prebieha tá operácia? ležíš, či sedíš??? a si spokojná? mne odstávajú vršky, nie celé ucho…môj muž si myslí, že mi šibe :smiley: ale aj tak si to dám urobiť…

Lenka, všimla som si, že si bola v Ružinove…ja idem tiež teraz o týždeň…mne odstávajú vŕšky, tak dúfam, že sa to bude dať spraviť… asi to tam ide jak na páse, že? Mne tam vyberali znamienka… ozaj, nemáš sestru Anku? (kamoškina sestra Lenka vraj bola na ušiach v Ružinove, tak len sa pýtam, či to nie si ty:).

a kde táto Dr. pracuje?

Denisa aj mne odstavali iba vršky bola som ako netopier :smiley: a teraz mam uši presne ako som chcela nie su uplne prilepene k hlave ale ani neodstavaju take akurat. Zo začiatku keď som sa tam pozrela do zrkadla tak neboli skoro ani vidieť, lebo boli z toho obväzu take velmi pritiahnute k hlave ale oni sa ti povolia asi o 3 mm ak by sa Ti tiež zdali moc k hlave na začiatku.
A pri operácii ležiš a hlavu musíš mať nabok čo najviac ako sa da :-). Potom ju pomaly otočiš na druhu stranu a operuje sa druhe ucho.
Ja som sa nakoniec rozhodla pre Maršala v TT lebo sa na forach o nom dosť spominalo a baby boli spokojne po operácii tak som šla k nemu aj ja. Ak chceš ešte niečo vedieť kludne sa pýtaj :slight_smile:
Aj ja mam otazku, všimla som si Tvoj prispevok že si si tam davala vyberať znamienka. Ako si tam prosim postupovala v tej nemocnici? Prišla si tam normalne na konzultaciu s papierom od kožnej a kto tam akurat bol v ambulancii tak Ti vyberal potom znamienka na dohodnuty termin? A prišla si tam v den toho vyberania na dohodnutu hodinu a išla si potom hneď domou? Ja neviem aky tam maju postup, aj ja by som si chcela dat odstraniť dve znamienka.

:smiley: aj ja som ja netopier :smiley: … no prišla som na ambulanciu, po spísaní papierov ma poslali na tzv. ,malé operačky, (tam vraj robia aj uši) a už tam sedelo dosť ľudí…išlo to jak v obchode :smiley: zväčša to tam robia asi 2-ja… ja som netušila, komu sa dostanem, išla som a hotovo…opichli a vybrali, zalepili a o 10 dní vybrali stehy :slight_smile:
a mala si turban? alebo čelenku? a bolelo to prvé dni dosť? bola si aj doma, alebo si chodila do práce? kedy ti dali dole turban?

Ok spýtaj sa ak ti to nebude vadiť. Som len zvedava viem že tam by mi sestrička povedala kam mam isť. No snaď by ma neposlala samu na operačku cez ten tunel do vedlajšej budovy lebo tam je operačka na prvom poschodi a vlasne ak niekto ide z tej plastiky na tu operačku tak je to akože na druhom lebo to sa ide zo suterenu.
A aj si platila za tie znamienka?

zajtra mi bude volať… nie, neplatila som nič…

Tak už je to isté. 18.1. mám ísť na vstupnú konzultáciu a 25.1. bude zo mňa nový človek :slight_smile: Len dúfam, že ten pán doktor Maršal je schopný :slight_smile:

ahoj, ja idem teraz v utorok, snáď to bude ok…držím ti prsty:)

Neviete či sa možu nosiť po odsraneni obväzu hneď okuliare? Alebo treba s nosenim par dní/týždnov počkať? Bijim sa že mi z tých okuliarov začnu odstavať vršky uši. Teraz ich mam pekne akurat.

A ty ideš ku komu? A kedy máš termín? Ja mám z toho zmiešané pocity. strašne sa teším, ale aj sa bojím - že to bude bolieť, potom tej bolesti, čo príde. ale zas potom to vystrieda radosť :slight_smile: dúfam :slight_smile:

a tebe už dali dole obväzy? a ako? je to super pocit? vlasy ti nevypadali z toľkého neumývania? koľko si mala obväzy? kde si vlastne bola na zákroku a ako? bolesti boli riadne?

Ivka :slight_smile: bola som u Maršala v TT. Tušim aj ty tam ideš? Obväzy som mala dva týždne a mam ich dolu par dni len som sa zabudla spýtať na tie okuliare.
u mňa bolesti boli ale s tabletkami sa to dalo vydržať. To su take ine bolesti tupe a trošku akoby to štipalo, si predstav keď sa porežeš ako to chvilku štipe, tak mna tak štipali tie uši keď prestala učinkovať anesteza.
Ale vlasov mi vypadlo pri umývani dosť pretože boli pridusene dva týždne a možno aj tým dezinfekčným prostriedkom čo natru vlasy na predok hlavy a okolo uši. Ale neboj sa tie vlasy nie su vidno na hlave žeby mi ich nejako brutalne vela vypadlo, skôr som si ich aj pri česani vyšklbala :slight_smile: boli take všelijake domotane…

Jeee, tak to sa s tebou tešííím :slight_smile: Ja idem tiež k nemu. Tak som rada, že mi konečne niekto povedal niečo konkrétneho :slight_smile: na vstupnej konzultácii ti robili aj nejaké vyšetrenie? a zaplatila si len 20 eur a potom za zákrok. a koľko si ozaj platila? :slight_smile: mne povedali, že 500, tak či sa to nejako nezmenilo :slight_smile: A ako to prebiehalo? nebola operácia nepríjemná? a aký je ten maršal? dúfam, že ma bude aspon rozptylovať nejakými rečami, aby som tú operáciu tak nevnímala. Ja idem na operáciu v o 2 týždne v pondelok a dúfam, že mi obväzy dajú dole o 12 dní v piatok. aby som nečakala zas až do pondelka :slight_smile:

Ja som bola tiež v pondelok a po týždni na dalši pondelok som prišla na preväz a o dalši týžden v pondelok mi dal dolu obväz a vybral stehy to trošku bolelo. Ale možno by si mohla už ten piatok neviem. Potom už len čelenka na noc to ti povie ako dlho asi. Na konzultacii sa iba pozrel na moje uši, povedala som mu ako to chcem, lebo mne odstavali iba vrchy. Povedal niečo k operácii… na postup som sa nepýtala načo. Ani ma to nenapadlo. Ale pýtaj sa na čo chceš on ti rada odpovie len mna tam nič nenapadlo bola som nejaka vymetena :slight_smile: Dal mi papier ake vyšetrenie treba a to je všetko bola som vnutri asi 10 min možno menej. Platila som 20 eur takemu panovi tam ktorý mi dal aj termin.
Pri operácii boli neprijemne iba tie injekcie potom som nič necitila iba všelijake zvuky a škraboty… :slight_smile: No a platila som 500 eur potom keď som tam prišla na operáciu.
A Maršal je v pohode trošku sa mi zdal akoby unavený alebo nevyspatý :slight_smile: ale inak mily bol. pri operácii sme sa nerozpravali hralo tam radio.

a si spokojná s výsledkom?

Zatiaľ ano. Uši mam take normalne :slight_smile:

no lebo ja sa toho najviac asi bojím. je to dosť penazí a keby to nemalo mať úspech, tak potom o čom to je :smiley:

Ahoj Laura,
prepáč, že som sa dlho neozvala, ale vyskytli sa u nás doma dáke problémy…no tak už mám po operácii, bola som včera…tak tie operačky sú v nemocničnej budove na 1. posch. Pomýlila som si to asi preto, že sa dá spodkom akoby pivnicou prejsť tam aj z tej ambulancie…