Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Ahojte, no ja už mám tiež po… bola som včera v Ružinove… injekcie boleli menej, ako som čakala…sú menej bolestivé, ako u zubára… Dávala som si Ibalgin a na noc som si dala Tramal a aj som sa celkom vyspala…dnes už je to zasa lepšie :)…ja idem teraz v piatok na prevez, daju mi nejakú špeciálnu čelenku, lebo v podelok idem do roboty - ja učím na škole, tak aby sa ma deti nezľakli…:D. A mne dal samovstrebateľné stehy, takže nič sa vyberať nebude, juchuuuu…:). Zatiaľ som spokojná, uvidíme na dizajn :).

ja somola v ružinove u Dr.Paliatku…prístup super, výsledok - uvidíme:)…

a ozaj? ako vyzerá tá čelenka? je nositeľná aj na verejnosti?

Tak sa tešíííme s tebou :slight_smile: dúfam, že si spokojná :slight_smile: a to si mala len 5 dní? tak to máš super. ja dúfam, že mne to dajú dole po 12 dňoch, 14 už nemôžem, lebo toľko v práci zas chýbať nemôžem. potom napíš, ako vyzerá tá čelenka :slight_smile:

nedaju mi to po 5 dnoch dole, len mi zajtra dá tu obväzovú čelenku a tú budem mať ešte 9 dní, čiže spolu to bude 12.:). Zajtra napíšem, ako to vypadá :D…

Ahojte, ja som na operácii ušiek v pondelok 11.1.2010. Operácia prebehla OK, ale ešte stále mám mierne bolesti - také pichanie, šklbanie. Bojím sa, aby sa mi nezapálili stehy. Už sa to niekomu stalo? V pondelok 18.1. mi majú dať dole obväzy a dať čelenku. Je čudné, že niekto nosí obväzy len týždeň a niekto až dva alebo aj dlhšie. Ja som bola na operácii v Pov. Bystrici na ORL oddelení, platila som okolo 250 Eur.
Anna z Pov. Bystrice /32 r/

Ivka,n mám tu čelenku, je to z materiálu ako ,babkiné kombiné,…ale je to lepší pocit, ako ten turban. Tiež to dostatočne sťahuje, ale aspoň to tak netlačí a hlavne keď ležím, je to super! Tie obväzy ma hrozne v leže tlačili a zle sa mi spalo. Už sa teším, že sa dnes vyspím aj bez liekov:). Toto budem mať 10 dní a koniec :slight_smile: :slight_smile: :)…Jupí. Troška ma bolí pravé ucho, ale mala som ho otlačené z obväzu, tak snáď sa o pár hodín dá do ,normálu,. Chcela som ísť do práce, ale asi ostanem ešte týždeň PN, nech sa mi to dostatočne dolieči…

Ivka čelenku si musíš kupiť, taku asi 5 cm široku, hocikde kde maju napr bižuterie alebo čiapky… Ja som ju kupila v predajni bižuterie napr. A tu nosim ina na noc, lebo cez deň mi nekazal nosiť nič iba na noc tu čelenku asi tri týždne alebo mesiac.
Prvy týžden budeš mať obvaz aj okolo krku a potom po týždni taky menši obvaz spravi iba okolo hlavy.
A ozaj ako bolo na konzultacii? Už si bola?

Anna je to normalne aj ja som mala take všelijake pocity, to sa hoji a zrasta. :slight_smile:

Anka, ja som bola v utorok 12.1. a dnes mi dali čelenku. Neboj, to sa ti uľaví :)… Tá čelenka je dosť hrubá na šírku a skrýva celé ušnice, takže sa nemusíš báť, spĺňa ten istý účel ako turban, akurát sa v nej lepšie spí, lebo netlačí:).

Ja idem na konzultáciu dnes o 14tej :slight_smile: potom napíšem svoje pocity. A to mi nedajú oni čelenku? to sú jaké služby? a ako viem, že tá čo si ju kúpim, je postačujúca. to je také divné, chcú na všetkom ušetriť. a lieky mi predpíšu nejaké alebo ako? a keď pôjdem na operáciu v pondelok na operácii, tak kedy mi dajú ten druhý obväz (bez krku).

Ja som nosila turban 7 dní a dnes po 7 dňoch mi dali čelenku. Dúfam, že to nie je priskoro. Vo štvrtok 21.1. mi majú vybrať stehy. Tiež mám strach, či sa mi uši nevrátia do pôvodnej polohy. Dúfam, že nie. Ako dlho treba nosiť tú čelenku po odstráneni obväzov? Zdá sa mi, že každý lekár hovorí niečo iné a radšej si treba dať niekedy poradiť od samotných pacientov.
Anna z P.B.

Ten druhý obväz bez krku ti daju po týždni. A Potom o ďalši týždeň ti vyberie stehy a už nemaš nič na hlave iba tu čelenku elasticku si budeš davať na noc asi mesiac. Su všelijake čelenky aj 10 cm široke môžeš aj tu mať to je jedno hlavne aby si mala uši chranene cez noc aby si si ich omylom v spanku nahodou neohla a nepoškodila kym je to ešte take bolave…

Ahojte mam 16 rokov a chcela by som isť na operáciu uši do Ružinova. Len potrebujem poradiť, kam sa mam isť opýtať, či do detskej ambulancie čo maju v suterene polikliniky, alebo normnalne kde chodia dospeli v tej budove plastiky na prizemí. Ďakujem pekne.

No, takže vstupná konzultácia za mnou :slight_smile: celkom fajn - ten na recepcii taký smiešny chlapík :smiley: na doktora som čakala dlhšie ako som sa s ním bavila :smiley:
ja som mu povedala, že po 14 dňoch musím ísť už do práce, že či mi môže dať dole obväzy v piatok po 12 dňoch. a on, že ja si ich dám dole v nedelu pred tým, ako pôjdem do práce. takže stehy mi dá dole už po týždni asi, nie? ale tú čelenku mi nedarujú, že? to by som chcela asi moc :smiley:

Nie čelenku ti nedaruju :-). Tak tebe asi vyberie stehy potýždni neviem lebo mne po dvoch. Ale on bude vedieť najlepšie či sa môžu už po týždni. Aj ja som sa s dr bavila assi 7 min. a 20 eur no teda :slight_smile: Ale o ušiach nie je o čom moc rozpravania, tak preto tak to rýchlo bolo skonzultovane. A ano na recepcii je taky srandista.

No veď to, som čakala a ešte som aj musela toľko zaplatiť :smiley: ale čo už. ale je to tam také útulné :slight_smile:
A ten ujo je ozaj srandista, včera som s ním aj volala - mi dával kontakt na doktorku ohľadom vyšetrenia zrážanlivosti :slight_smile: za to nebudem u doktorky platiť, že? a kde si si kúpila čelenku? lebo ja viem, kde to predávajú, ale tam majú také divné a úzke

Ja som si to vyšetrenie zražanlivosti dala spraviť u mojej doktorky a neplatila som nič lebo mi napísala nejaku inu diagnozu akože :-). Čelenku som si kupila na nivach v BA. Tam nad autobusovymi zastavkami su všelijake male predajne a ja som bola tam kde maju bižuteriu a čiapky, opasky, sponky… poznaš to tam? Tak tam maju dve velkosti aj menšiu aj väčšiu, tak ja mam tu väčšiu aby ma to zase moc netlačilo.

Ivka odpisala som ti sem nižšie, lebo sa to tu nejako veľmi zužuje :slight_smile:

Ja idem k tej ich doktorke - to je klasická doktorka, myslíš, že si vypýta peniaze? a ktovie koľko? a sranda je tá, že maršal mi hovoril, že to je to najlacnejšie vyšetrenie spomedzi všetkých :smiley: