Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Už mám aj po odbere - sa doktorka čudovala, prečo mi stačí len test zrážanlivosti krvi - si myslela, že mám mať celé predoperačné vyšetrenie. :smiley: ma tak štiplavo pichla, ach jaj :frowning:

A platila si za to “pichnutie” ? A ozaj prečo si neišla k svojej dr? A tato ich sa kde nachadza?

Ee, neplatila som nič. Veď to by bola čistá drzosť :smiley: Aj ona je na poliklinike, tá moja mala dovolenku :slight_smile:
Tak už posledný víkend predo mnou :slight_smile: a potom je to tu :slight_smile: ešte musím kúpiť tú čelenku hlúpu, dúfam, že nájdem, lebo tu v TT sú neni bohvieaké možnosti

A ešte som sa chcela opýtať, že ako si bola oblečená pri operácii? si si musuela dať vrch dole a oni ti niečo dali, či ako?

Jéjo, v pondelok mi dajú dole čelenku, už sa strašne teším, len idem hneď do práce, tak si dám asi dáku šatku…lebo tie olejové vlasy :-D… ale hlavne, že to už ide dole a nech to mám peknéééé…

Dole čelenku? tú si nemala len na noc nosiť?

Môžeš si nechať na sebe nohavice aj ponožky a topanky ak chceš môžeš mať tiež ale s tými bielymi navlekmi. Sestrička mi povedala, že ako chcem. Ale ja som sa vyzula do ponožiek bolo mi blbe ležať tam v topankach s navlekmi, veď predsa je to operačka :-). Vyzlečieš sa iba do pol pasa a oni ti daju taky zelený plašť. Ja som si nechala aj podprdu :slight_smile: si myslím že to nevadilo.
Kľudne sa pýtaj čo chceš rada to odpoviem a potom sa ozvi

A nezabudni si potom zobrať na operáciu gumičku do vlasov.

nie, ja som mala turban 3 dni a kvôli tomu, že uím detičky, tak mi dali špeciálnu čelenku, čo je hrubá cca 110 cm a sú tam výklenky aj na uši. Je to komplet sťahovacia, z materiálu takého pevného elastického… je to vraj v podstate náhrada obväzu. Už ma všeeeetko svrbí - najvyšší čas si umyť vlasy :D…

jéžiš - 10 cm, nie 110!

ano, super, si zlatá. teraz viem o mnoho viac, ako predtým :slight_smile: je fajn mať sa koho opýtať. no ja si v pondelok pôjdem kúpiť nejakú tú čelenku, aby som potom nemusela behať s turbanom, alebo niekoho posielať :smiley: gumičku mám nachystanú :slight_smile: koľko zhruba trvala operácia? aby som vedela, kedy majú pre mňa prisť a odviezť ma domov :slight_smile:

Obidve uši spolu asi hodinu možno aj menej ani neviem presne. Mne sa zdalo akokeby trvalo jedno ucho asi 15 min ale to sa mi len zdalo, lebo podla hodiniek som odtial odchadzala asi za hodinu a pol aj s pripravou…

Aha. ok, super. takže keď som o 12:30, tak o 14tej aj pôjdem :slight_smile: a nevieš, či sa môžem napapať? sa mi zdá, že áno, že hovoril, aby som neprišla na lačno, ale teraz som si neni istá. Bože, to už je dnes, ako to letí :slight_smile: aj mi recept predpíše s liekmi?

Tak už mám po. fakt hnusné boli tie injekcie, potom bol nepríjemný ten zvuk - ale našťastie som nič nevidela, tak sa to dalo vydržať. :smiley: teraz ma tie uši tak pália. a si predstavte, že doktor ma tam nechal 2 hodiny ležať, že pre istotu :smiley: priateľ sa musel otočiť a ísť zatiaľ do práce :smiley: ale dostala som bolestné od neho (teda, nie od doktora) - len škoda, že nemôžem veľa otvárať pusu a mám problém tam napasovať to raffaello :smiley:

Ahojte, mňa operovali 11.1.2010, potom o 7 dní mi dali čelenku, na lO. deň mi vybrali stehy. Čelenku mám nosiť stále aj cez deň aj cez nos. Lenže asi pred 3 dňami som si všimla, že horná časť pravého ucha je bližšie ku hlave ako horná časť ľavého ucha. Už sa to niekomu stalo? Napravilo sa to časom? Začínam z toho byť nervózna. Ďakujem
Anna z Pov. Bystrice

Hmm, myslím, že som počula, že sa to už niekomu stalo. neviem, či to potom nenaprávali chirurgicky. ale rozhodne by som ešte počkala, možno sa tak stane aj s druhým uchom - teda, ak sa to jedno ucho nevyklonilo do neúnosnej miery, potom choď hneď za tým, čo ťa operoval. dúfam, že mňa tieto problémy nečakajú

Ahojte, aj ja uvazujem si dat troska upravit usi… :slight_smile: Nema nahodou niekto skusenosti s chirurgmi z Chirkoz v petrzalke? Dik

Ahoj. S chirkoz nemám skúsenosti, ale počula som, že je to slušná klinika, takže sa nemáš čoho báť a keď si z BA, tak to máš aj blízko :slight_smile: skús si dohodnúť konzultáciu a dozvieš sa všetko, čo potrebuješ :slight_smile:

Ahoj je tu niekto, kto si to daval robit v medicentre v piestanoch? Nikde som o nich ziadne hodnotenia nenasiel a chcem nech je to spravene poriadne. dakujem

ahojte :)…mne tiež odstávajú ušká :slight_smile: ale len tak trošku ale je to aj chrupavka…asi od 5. triedy nenosím cop az na vystúpenia keď je to nutné…aj keď mi ludia hovoria že je to OK ale ja mám z toho komplex…trz som v 9. triede…budem mať 16…už som si to aj s rodičmi vybavila… chcela by som vedieť po kolkých mesiacoch si môžem dať cop :slight_smile: tak aby to nebolo vidieť že mam uši operované :)…a koľko vymeškám zo školy? :slight_smile: a po kolkych dnoch od zakroku sa možu umývať vlásky :slight_smile: ?? dakujem :slight_smile: