Otužovanie

Myslim, ze to je asi trosku o inom, nie? :smiley:

more a jazero je predsa len troska rozdiel :smiley: ja taku odvahu nemam, ze by som sa sla kupat niekam daleko od brehu, co sa teda toho mora tyka :smiley: a v jazere mi je to jedno :smiley: tam zvladnem doplavat ku kraju :smiley:

To vôbec nemusíš ísť ďaleko od brehu, stačí aby si mala vodu po plecia :wink:

dakujem pekne :grinning: mne zatial stale uplne staci ked vypnu teplu vodu :grinning:

My skusame postupne, nesla by som hned von niekam do jazera, ale skor by som zacala tou sprchou. No mozem povedat ze vysledky su rychlo vidiet.

Veľmi prospešná vec, my otužujeme asi rok, no ale výsledky je teda vidieť. Začínali sme tak, že keď bolo ráno namrznuté tak sme bosí behali po takej tráve aspoň pár minút a potom to predlžovali.

No ved to je jasne i ked najlepsie je asi zacinat bud doma sprchou alebo ze si das o jednu vrstvu oblecenia menej ked ides von.

tak toto by som ja osobne asi nedavala, som neskutocne zimomrava :smiley: a zakazdym mam o jednu vrstvu viac ako ludia okolo mna :smiley:

da sa zvyknut na vsetko, ver mi :wink: a toto rozhodne nie je vynimkou.

Ale zase nerobíš úplne všetko, čo je pre tvoje telo zdravé a takisto ani všetko, čo je zdravé, neješ :smiley: Takže skutočne nevidím dôvod, prečo by aj toto mal niekto robiť proti svojej vôli. ak to skutočne robiť nechce. :smiley: K tomu ťa proste nikto nedonúti, ak o tom nie si vnútorne presvedčený :smiley:

Aj ja si myslím, ľudské telo je niekedy fakt zaujímavé ako sa dokáže adaptovať. Všetko je to však v hlave, o nastavení mysle.

Ja veru nemám potrebu sa adaptovať až takto veľmi. :smiley: Pokiaľ nemusím, tak nie je dôvod :smiley:

brrr, tak toto vobec. ale tak da sa otuzovat rozne, nemusi to hned znamenat, ze sa treba hodit do ladovej vody ako medved :smiley: otuzovanim sa moze mysliet napriklad aj zacat nosit menej vrstiev :smiley:

Tak ako ja som počula už aj také že napríklad taký karas keď je obrovskej veľkosti tak nemá problém ťa stiahnuť pod vodu, ale celkovo tá predstava že mi niečo slizké veľké a šupinaté narazí do nohy :confounded:

a to nie je akoze daleko od brehu? ze staci voda po plecia :smiley:

Presne tak aj ja som tohto názoru :slightly_smiling_face:

jezisi, toto mi ani nevrav, lebo zacnem mat vseobecne fobiu z plavania v prirodnych vodach :smiley:

no v jazere som sa teda este nekupala, ja vacsinou more to je rpedsa tiez svojim sposobom tecuca voda a tiez su tam tie prudy aj teple aj studene. no aj tak mi to nepride take studene este v auguste. mozno skor ten koniec septembra to by som este pouvazovala.

ani ako dieťa? bože my kde sa dalo tam sme sa do vody hodili ako malí :smile:

Veď v auguste tá voda taká studená istotne nie je. aby sa to dalo nazvať otužovaním :smiley: A dokonca si myslím, že ešte ani v septembri, nakoľko bývajú ešte aj vtedy riadne teplá.