Otužovanie

Pre teba možno nie, ale pre tvoj organizmus je to dobré.

Tiez si myslim, ze je dobre s tym zacat v akomkolvek veku, ja sama by som sa na to chcela dat, vyskusam po lete, pojdem na to pekne postupne :slight_smile:

pridam sa aj ja, aj ked mam trocha obavu, vobec totiz neviem ako zacat a ci sa teda rovno do tej studenej vody vrhnut, alebo postupne zacat vodu ochladzovat. hodit sa do ladoveho jazera odvahu nemam, sprcha je zlata stredna cesta :smiley: to bude bezpecnejsie, aspon teda na zaciatok, neskor sa uvidi. kazdopadne zacnem asi letnou vodou :smiley:

Pocula som, ze pri tom nie je dobre nejak moc premyslat, mala by si rovno zacat ladovou sprchou, lebo inak sa pravdepodobne neprinutis viac znizit teplotu :smiley:

Ale treba zacat postupne, od noh k srdcu.

no, ludkovia, ja by som do tohto vobec nesla :slight_smile: ja som clovek teplomilny, taketo veci nie su jednoducho pre mna :smiley: dakujem. ale kazdopadne vam fandim :smiley:

drzme si vsetci palce :smiley: ja sa odhodlavam uz nejaky ten mesiac. samozrejme, ze v lete je mi to nanic, uvidime, ci sa mi bude do toho chciet aj na jesen :smiley:

tak v lete je to tazko…to najlepsie v tecucej vode aby to malo nejaky efekt…

mna by do tej vody nikto nedostal. takze za mna taketo reci vobec nefunguju, moze to byt prospesne ako len chce. :smiley:

preco nedostal? ved to ma vela vyhod pre zdravie

to nepochybne má, no niekto na to nie je a podľa mňa ak k niečomu takému nemáš vzťah, alebo ako by som to povedala, tak ťa do toho ani nik neprinúti

Presne tak. Mam kamosku, ktora sa do toho nuti kvol manzelovi, no vobec z toho nema radsot a doslova sa do toho musi nutit. Potom ako nechape, k comu je to vlastne za takychto okolnosti dobre

tak ked to nerobi radost cloveku tak by to asi ozaj nemal robit :slight_smile:

Tak vies ako sa hovori, neda sa v zivote robit len to, co chces :smiley: A ked je pre teba nieco prospesne, tak do toho ides aj proti svojmu presvedceniu velakrat :smiley:

To je síce pravda, ale tak nemusíš robiť niečo pre svoje zdravie len otužovaním. To ťa musí aj baviť podľa mňa

V tomto musim nesuhlasit :smiley: Rozhodne by som nesla do niecoho, co robit vyslovene nemusim. Ved naco si zbytocne robit zle? :smiley:

ja si tiež myslím, že netreba robiť zbytočne veci, ktoré sú nám proti srsti, ak vyslovene nemusíme :smiley: načo sa týrať :smiley:

noooo presne. ako ja by som studenú vodu len tak nezniesla. proste aj keď viem, že je to pre zdravie prospešné, no po duševnej stránke by mi to asi nič nedalo

ale mozno hej, co mam kamaratky a kamaratov, co otuzuju, tak oni hovoria, ze potom maju proste z toho taky dobry pocit, ze sa tak uvolnia a zrelaxuju. aj ked teda tazko tomu asi uverit :smiley:

Prečo by som sa mal do niečoho nútiť. Ja sa napríklad otužujem ale len v lete, keď je zima tak mám rád teplú sprchu. Ale skúšal som teda vlezť do studenej vody a dlho som to nevydržal. Ale obdivujem tých ľadových medveďov:-)