Otužovanie

a uz teda nechodis alebo v tom aj teraz spolu pokracujete?

veru, uz pomalicky zacina to obdobie :smiley: takze ladove medvede, von!

a ty sa chystas? :smiley: ked takto nadsene povzbudzujes?

fiha, ja keby som sa k niecomu takemu odvazila, tak by som tak lahko asi neprestala:) lebo potom zacinat s tym odznova, to musi byt zase sok :smiley:

je to tak, najlepsie je si vytvorit taku rutinu, ze napriklad po cviceni sa osprchovat zakazdym len v studenej vode alebo tak. ono uz si tak nejak na to telo navykne, potom to uz nie je ani taky sok samozrejme.

a keby som s tym chcela zacat?:slight_smile: co je lepsie, rovno sa supnut do ladovej alebo postupne tu vodu napriklad v sprche ochladzovat?neviete?

Najlepsie je zacat s chladnou sprchou. Ono take sokove riesenie podla mna moc dobre nie je, clovek si tak moze aj poriadne ublizit. Na otuzovanie by mal ist clovek hlavne pomaly a s rozumom

to je pravda, to veru nerobi dobrotu, najlepsie je asi pekne pomalicky, nech si nesposobis nejaky sok:)

Vies co, mam kamarata a on to zobral proste zhurta, ziadne sprchy na zaciatok alebo co. On sa rovno na jazero vybral a uz takto chodieva tri roky otuzovat pravidelne.

Tak to ma odvahu, lebo to moze byt problem ak ma clovek napriklad problemy so srdcom.

No to asi zalezi od cloveka, bud to vezmes takto zhurta alebo zacnes nejako jemnejsie, to je asi na kazdom, podla mna je to uplne jedno.

Praveze som pocula, ze nie je dobre vobec nejak ist na to pomaly, idealne je proste razom na seba pustit ladovu vodu, kludne aj v sprche a vobec sa s tym nehrajkat:) Rychlejsie si zvyknes.

no len skoda, ze to otuzovanie uz teraz velmi nebude mat vyznam, kedze sa oteplieva :smiley:

kto ma nejaky tip ako zacat, len smelo s nim sem :smiley:

Treba zacat ked je teplo, ked voda je teplejsia, aby to nebol taky sok pre telo.

1 Like

takze od augusta idem na to :smiley: este je teda skoro podla tejto tvojej teorie, co? :smiley:

od augusta? :smiley: a nie je to az prilis jednoduche v lete? ta voda predsalen nie je uplne ladova v takomto rocnom obdobi :smiley:

Zalezi v akej vode, ak v tecucej, tak to nie je med lizat ani pocas letnych mesiacov.

Ja sa otužujem pravidelne už roky, začínam už od septembra každý rok :slight_smile: Tento rok som stihol už dvakrát.

Prečo od septembra? V lete nie je dobré otužovať?