Panicke poruchy - Paretin

No presne to iste zazivam aj ja. Prave vo chvili, ked si to najmenej zelam a potrebujem byt v pohode, vtedy to na mna pride. Trasu sa mi ruky, nohy, nemozem sa nadychnut. Je to strasne a nedokazem to ovladat. Hladam pricinu vzniku toho bludu, ale nejak sa nedari. Aj mne je velmi luto, ze musim trpiet tou blbou chorobou. Tolko veci sa uz vymyslelo, preco nevymyslia nejaky poriadny liek, ktory by nas navzdy zbavil toho trapenia.

Tak toto je jeden s najlepších príspevkov, ake sú tu! Aj ja tým trpím a robím toto isté, stale si nadávam a ono to funguje! Presne ako hovoríš, nemáme problémy, len si ich vytvárame! Treba stále čosi robiť a nerozmýšlať nad sebou. Veď nemáme rakovinu! To by sme ako zvládli?! A čo tí, čo ju majú? Čo majú robiť! Veru tak máme nohy, ruky a vidíme! Vážme si to, čo máme. Odporúčam prečítať tvoj príspevok každému, je super!

A trpím PP a preto viem, aké je dôležité mať pri sebe niekoho, kto ma vypočuje a podporí. Snaž sa mu pomôcť zvládať situácie, ktorých sa bojí, pochváľ ho, keď niečo zvládne, daj mu najavo ako veľmi ti na ňom záleží. Je mi jasné, že je to ťažké aj pre Teba, keď vidíš ako sa trápi a ako sa bojí bežných situácií. To čo Tebe príde ako samozrejmosť - napr. cestovať v autobuse, pre neho môže byť hotové peklo. Ale ver, že jediné čo si aj on želá je dostať sa z toho. A mnohým sa to i podarí. Tiež vždy pozorujem ľudí ako bezstarostne chodia (i keď každý máme svoje starostli), ale chodia a chodia bez strachu, že príde kolaps. Moc Vám obom držím palce.

Veľká vďaka za príspevok, to je to, že všetci vieme, že je to len v našich hlavách a musíme sami seba presvedčiť, že všetko je vlastne OK a jediné, čo nám môže ublížiť sme my sami. Sami ideme proti sebe svojimi negatívnymi myšlienkami. Treba ich nahradiť pozitívnymi, len to nie je až také ľahké, ale skúsme. Pozerala som Tajomstvo a veľmi ma zaujalo, ako jeden muž nosí pri sebe kamienok a vždy keď sa ho dotkne si prebehne za čo je v živote vďačný. Tak skúšajme objavovať v sebe tie pozitívne pocity ako láska, vďačnosť, radosť a tie negatívne ako nenávisť, hnev, strach beznádej nimi nahraďme.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám 6 ročnú dcéru a má problém s pozornosťou v škole, môže to byť dôsledok toho, že manžel užíval Seroxat v čase keď som otehotnela? Inak je úplne normálna, len sa nevie sústrediť. Ďakujem

Ahoj Dia, ja mam 27 rokov a tymito stavmi trpim uz asi 6rokov, no posledny rok sa to velmi zhorsilo. vyhladala som odbornu pomoc, psychologicku, zatial sme mali len tri sedenia lebo ma plny program a mne sa neda odist z prace. strasne sa bojim lebo mi byvy strasne zle v praci a velmi sa trasiem, porad ako to prezit a neprist o pracu? toto je moja nocna mora, aj dnes uz myslim na pondelok a uz zacina bolest hlavy, skusam dychania na pokyny psychologicky ale nejako nepomaha, ja si myslim ze kto nezazil nechape. tebe sa to pomerne dari asi, porad aj mne prosim ta. najhorsie su noci a tie rana, bolest hrude a tie stavy, vopred dakujem

Ahojte vsetci, chcem sa opytat, ci niekto uziva Citalec a ak ano, ako rychlo asi zacne ucinkovat a ci je vlastne ucinny? Dal mi ho moj psychiater na uzkostnu poruchu a ja by som chcela co najskor do prace, dakujem.

Ahoj, mam podobny problem. Sama neviem, ako to zacalo, trva to mozno taky rok, mozno skor. Taktiez som sa vydala, odstahovala od rodiny, byvam u manzelovych rodicov, mam synceka a dcerku, navstivila som psychologicku, ktora navrhla liecbu bez liekov, zatial … tiez som mavala panicke stavy, najma v noci, teraz je ich uz menej, ale zasa sa citim horsie cez den, ten strach, ze sa to vsetko vrati a zopakuje mi nahana hrozu, kto to nezazil, tazko uveri. U mna prepukne ten strach vacsinou, ked ostanem sama doma, rada by som si pisala s niekym, kto ma podobny problem.

Ahoj, nemusí to súvisieť so Seroxatom, ale s ochorením Tvojho manžela, kvoli ktorému tento liek musel užívať. Nechcem v žiadnom prípade strašiť, len z vlastnej skúsenosti: Mám 9 ročnú dcéru a už trinásť rokov bojujem s panikou, úzkosťou a agorafobiou. Počas tehotenstva som žiadne lieky nebrala, napriek tomu mala dcéra problém s pozornosťou v škole v prvom aj druhom ročníku. Ale s pani učiteľkou sme to zvládli a vysvedčenia boli s vyznamenaním. Teraz je tretiačka a v škole už je pohoda. Dcéra je bojko, do 7 rokov sa bála pustiť bicyklovať, do 8 rokov mala panický strach z vody (na kúpaliskách, a doteraz má paniku z búrky a silného vetra. A ja mám o strach navyše, aby netrpela tým, čím ja. Takže, pokiaľ je Tvoja dcéra inak v pohode, nemá prehnaný strach z bežných vecí, tak si z toho nič nerob. Veľa detí dnes trpí poruchami pozornosti v prvých ročníkoch, ale ak zamakáte a nepoľavíte v učení, tak to bude v poho. Ja sa s dcérou učím doteraz, za prvé je to rýchlejšie a za druhé má väčší pocit istoty, že učivo ovláda a domáce úlohy má dobre.

Zdravim vsetkych s p.p. …, viem o com to je a zijem s tym viac nez 10 rokov, prisla som o rodicov a tak ma nechal muz s dvoma malymi detmi a p.p. bola tu. Cele roky beriem lieky - min. davku Paretinu. Bolo mi povedane, ze sa s tym musim naucit zit. Je to tazke, ale lekarka mi dala raz otazku, co by som si vybrala rakovinu alebo p,p., odpoved som hned vedela, najdolezitejsie je dychanie a chapavy partner ktoreho mam. Moje deti mi pomohli v tych najhorsich chvilach a zvladame to spolu. Netreba sa hanbit hovorit o svojich pocitoch. Snazim sa spievat a tesit so zivota aj ked vnutro je ine. Vsetkym drzim palce a verim, ze to raz vsetko skonci.

Presne tak mali by aj pre nas co trpyme panickym strachom vymysliet tabletky no a ja neviem co by sa stalo ci by sa aj odpadlo to by som aj ja rada chcela vediet :slight_smile:

Ahoj vsetci, mne to zacalo prvy krat pred pol rokom z nicoho nic v noci. Potom klud a posledne 3 tyzdne uplne peklo. Sama som vyhladala psychiatricku, predpiala mi Paroxetin 4 dni 10 mg a potom som mala zvysit na celu tabletu 20tku, k tomu rano pol tabletky Frontin a vecer celu 0,5 mg. Prve 2-3 dni super a potom to zacalo jedna katastrofa ako mi je z toho zle, v kuse cele dni, znizili sme paroxetin na 10 ale nic sa nezmenilo, mam stavy ake popisuju vsetci ak vysadzuju liek ako abstaky a to ho len zacinam brat aj to v mini davke, ma s tym niekto skusenost? Prosim o radu, za posledne dni sa zo mna stava troska, nic neurobim, nikam neviem ist je mi stale zle, ma snad vsetky vedlajsie u inky popisovane v letaku. Dakujem za akukolvek reakciu.

Ja som brala 1 / 4 tabletky paretinu asi 4 dni a neskutočne mi bolo zle, uz od rana tocenie hlavy slabost stále som len lezala, potom som volala psych. a povedala ze nech to okamžite vysadim, ze nemôžem užívať psychofarmaka, zrejme mám na ne alergiu, čiže tak, a mám brat malé dávky frontinu a homeopatika.

Dobry vecer, pani Janka chcem sa vas opytat ked sa liecite devat rokou na panicku chorobu ake lieky beriete a a ko to zvladate. Ja mam tetaniu a prechadza mi to az do paniky bojim sa ist vonku, do obchodu beriem seroxat a xanax tri roky, po roku sa mi podarilo vysadit xanax ale mala som abstinencne priznaky strasneeee. Teraz mam zle obdobie, prisla som o podnajom, musela som nechat pracu kvoli dcerke zijem sama s nou vsetko sa mi zacalo rucat. Znova prisli priznaky tak som nanovo na tych istých liekoch. Boli ste aj u psychologa?

Dobry den,
mam rovnake problemy, psychiater mi nasadil paretin, pol tabletky 3 cdni a pottom celu, k tomu v pripade potreby Xanax 0, 5 mg:beriem to 9 dni a moj stav sa zhorsil… Poprosim vas marcela o info, ako rychlo vam zacal paretin ucinkovat a ako ste sa citila pri zacati jeho uzivania?
Dakujem

To asi nebude neziaduci ucinok, ale je to stav depresie, treba vydrzat a uzivat, ono to dost dlho trva, nez sa zacnes citit lepsie, mne byvalo zle stale, mala som pocity na odpadnutie, tocila sa mi hlava a nebola som schopna sa ani osprchovat. Treba vydrzat, drzim palce.

Ahojte, aj ja trpím už 14 rokov PP. Už asi tri krát som pomaly vysadila lieky, ale do pár mesiacov som znova zažila PP. Proste mozok serotoním potrebuje a ak je niekde porucha a vzniká v nedostatočnom množstve, musíme mozgu pomôcť. U mňa funguje jeden recept, ak sa začnem zle cítiť, pomôžem si Lexaurínom a meditujem. Pohľadala som si magnézium a B12 v injekciách a pichnem si ich do stehna. Zistila som, že sa mi dlhodobo tratí magnézium, možno je to vedľajší účinok liekov. Ale ja viem, že lieky budem brať už do konca života, aj keď len udržiavaciu dávku.

A ja beriem uz 5 mesiacov Paretin 30 mg a teraz mi znizil na 20 mg, zabera dobre, ale pribrala som od neho.

Monika sama si pichas B12? Lieky nevysadzaj, ja beriem Seroxat a neexperimentujem. Je to cool. :slight_smile:

Ahoj ja som na tom tak isto az do smrti brat. Ale neberiem to nejako tragicky :wink: tiez si pomaham magneckom a vsetko je ok. Uz som tiez skusala prejst na ine alebo vysadit ale vzdy sa to vratilo. Jedinè co mi " vadi " je narast ma vaha inak pohoda. Beriem uz takmer 10r.