Panicke poruchy - Paretin

Mila helena xanax by som nebrala vobec je to najhorsi liek navykovy to rovno mozes brat cocain. a vozidlo neoodporucam viest pretoze hlavne na zaciatku liecby. mozes mat zavrate problem s pozornostou koncentraciov.

Ahoj, ja som brala Paretin 2, 5 roka, z toho 1 rok som bola už len na polovičnej dávke. Teraz v Januári som konečne vysadila po konzultácii s psychiatričkou. Mesiac bolo ako tak, ale teraz mám znova pocit, že začínam mať podobné príznaky ako pred tým - vysoký tep, strašná úzkosť a pod. Znovu som bola pri nej a povedala mi že si mám prejsť znovu na pol tablety. ale ja už nechcem brať žiadne lieky. Som rozhodnutá začať s psychoterapiou a uvidím čo bude. Zatiaľ moje “stavy” čo mám zriešim frontinom.

Veľmi by som chcela a dúfam že to dosiahnem podobne ako ty Anna, aby som svoje stavy - úzkosti, panická porucha zvládla bez akýchkoľvek liekov. Ja som skúsila liečbu po 2, 5 roku vysadiť, mesiac bolo ako tak, ale znova mám zlý pocit a vracajú sa mi nie až v takej miere úzkosti ale vracajú. Preto skúšam nájsť psychoterapeuta a zvládnuť všetko bez liekov, i keď nie vždy sa to dá.

Ahoj vlasta ja beriem trittico je to antid. a rano sa budis kludna a spis kolko tvoje telo potrebuje psychiater ta pouci ako uzivat tento liek je na noc prepas ako pisem ale len teraz sa ucim

Moja skúsenosť je, že po liekoch sa stavy môžu vracať, ide o to, že to nie sú smrteľné stavy, ale panické - t. j. dýchať!

Milý Jozef, píšem ti ohladom užívania Paretinu, aj mne bol nasadený, 4 dni ho užívam a des, je mi ešte horšie ako keď som bola u dr. Ako si to zvládol? Díky za odpoveď…

Anna, prosím ťa chodíš ešte k Mgr. Záskalanovi? Chcela by som si nájsť v Nitre takého odborníka, včera som bola u psychiatričky, pýtala som sa na psychologa s KBT. terapiou a pani dr. mi samozrejme povedala, že veď mám lieky, takže čo vymýšľam.

Dobry den pomôžem Vam zachranar. 3 @atlas.sk

Ahojte. Mne sa úzkostná porucha prejavila pred cca rokom. Psychologička mi nechcela predpísať žiadne lieky a nechala ma s tým bojovať. Boli ťažke dní kedy som to nezvládala ale nevzdala som to, pochopila som, že nechcem si byť vlastným nepriateľom. Najhoršie čo som urobila začala som si googliť príspevky fóra kde boli prikreslené informácie a začala som sa báť ešte viac. Prišla som na to, že googlenie nemá žiaden pozitívny význam a tak som si začala kúpovať knihy ako Šlabikár šťastia, Moje víťazstvo nad úzkosťou… Boli dni kedy som sa bála nastúpiť do vlaku pretože bolo mi tam zle a radšej som do školy nešla a ostala doma. No prišli skúšky a do školy som ísť musela ako koľvek mi vo vlaku zle bolo. Je to ťažké ale mám odskúšané, že keď som sa nevyhýbala miestam kde som mala nepriaznivé stavy naopak som ich vyhľadávala časom som získavala väčšiu a väčšiu istotu. Najhoršie čo môže človek urobiť je zavrieť sa doma a najmä GOOGLIŤ na podivných fórach. Pomohlo mi plávanie chodenie na prechádzky… akýkoľvek šport a úzkosť sa vytráca. Želám veľa úspechov je to ťažké ale netreba sa vzdávať.

Ešte by som rada dodala, že tam kde mi bývalo zle snažila som sa myslieť na iné alebo robiť čokoľvek iné, čítala som si knižku, premýšľala nad peknými vecami. Náš mozog totiš nevie myslieť na to, že nám je zle, čo ak odpadnem a podobne a ešte aj na ďalšiu vec… treba ho len zabávať. Opak úzkosti je relaxácia nieje na zahodenie ani jóga, meditačná hudba.

Kedže verím, že to niekomu pomôže ozaj si kúpte Moje víťazstvo nad úzkosťou a obsesiami je to veľmi dobrá kniha veľmi pomohla :slight_smile:

Liečba úskostných stavov- Tetánia, alebo Hyperventilácia je problém v zažívacom trakte. Sám som cez to prešiel a naučil som sa na sebe Po rovnakých stavovoch ako tu píšete, takmer žiaden lekár mi to nevedel povedať. Musel som to vyskúšať na sebe. Lekári to vedia, ale nie je to žiadna smrteľná choroba, tak sa k tomu aj stavajú. Po užívani 1 / 2 Paretinu mi bolo výborne. Po skončení užívania lieku bolo mi asi dva mesiace dobre, až do vtedy, kým som nedostal angínu a antibiotikum Rakúske z ktorého mi bolo tak zle, že sa mi točila hlava a od vtedy mám znovu tetániu. S každými antibiotikami sa má užívať probiotiká. Buď prírodné biely jogurt, alebo z lekárne. Na tetániu je a to je vlastne panika je dobr´é prírodná 1, 5 l denne vypiť minerálku magnéziovú a banány. Ďalej je to hlavne nedostatok kalcia v tele, lebo črevo ho nevie spracovať a ide to z vás von bez úžitku. Prírodný vápnik mlieko, tvrdé syry, vlaské orechy, mandle, kakao, dyňa, citrusy odtučnený tvaroh s kakavom a hrozienkami, droždie. V lekárni dostať Pangamin prírodné kvasnice. V čechách dostať Dologram to sú mineráli.
Z lekárne kalcium chloratum, B vitamíny B- komplex, Milgama N - užívať len obdeň. Persen forte.
Čaje z- ľubovník bodkovaný, Levandula, Medovka, Chmel obyčajný. Igor

Áno to si vystihol, vhodné potraviny na úzkosť sú tiež výborné presne tie, ktoré popisuješ. Kedže úzkosť spôsobuje zlá chémia v mozgu konkrétne nedostatku serotonínu, ktorý môžme získať spravným stravovaním. Pravidelne ešte dnes beriem magnézium, B komplex, jedávam banány a horkú čokoládu… Ktovie len ako tá úzkosť vzniká.

Pekny den zachranar.3@atlas.sk.Pisete ze pomozete. Ja by som potrebovala pomoc na panicku chorobu. Dakujem.

Dobry den napíšte čo Vám je na email a podrobnosti sa dohodneme

Dobry vecer neviem ako to tu funguje ale zaujali ma vase prispevky aj ja mam zdravotne problemy neviem sa s nimy vyrovnat mam panicky strach a depresiu beriem lieky z 7- rokov zo zaciatku mi lieky zaberali asi3 roky teras som v dost zlom stave beriem lieky frontin rano a vecer a rivotril kvapky 4 krat denne 4 -ta davka je o desiatej vecer 10 kvapiek prosim vas poradte mi co mam robit mam silne bolesty hlavy zavraty slabost zimnicu a bojim sa ze odpadnem momentalne zijem v zahranici a doktory mi nevedia pomoct dakujem

Ja som teraz prestala brat xanax a doktor mi predpisal spitomin kvoli tomu ze som necakane otehotnela a teraz zazivam hrozne chvile mam abstinencne priznaky kvoli tomu ze neberem xanax na miesto tesenia sa sa musim trapit prosim poradte mi ako to prekonat a najme teraz v mojom stave

Ahojky,

Ja trpim panickou poruchou uz vyse roka, brala som 1 tabletku paroxetin je naj a potom som si dala vziat krv na hormon serotinum, vysledk ukazali male hodnoty len 89, , co je hranica 250-2500 takze doktorka mi dala 2 tab denne, zvysila davku a to som sa tesila ze zacnem vysadzat.
Denne sa smejem, , neviem preco sa mi ten hormon nevytvara v takom mnozstve…
poprosim o prispeky na ivetka233@yahoo.com

Este podotknem, , ze koli tomu ze nemozem pit kavu som nasla nahradu co hocikomu pomoze, , davam si denne caj vola sa Kotvicnik Zemny, myslim ze to je uzastna nahrada a pomaha mi velmi, , ,

Ahoj, mam podobne problemy ako si popisovala. Som študentka, cestujem za školou do ineho mesta a tiez mam problem s cestovanim, do vlaku nenastupim iba autobusom dokazem jazdit. Mam problem chodit na verejne akcie atd. Psychiater mi predpisal Paretin, ale ani som ho nezacala uzivat, chcem sa s touto havedou vysporiadat sama. Bojujem uz vyse roka, niekedy uspesne niekedy menej. Chcela by som sa spytat ci si nemala problem aj s unavou ? Mna totiz velmi trapi a neviem ci to patri k panickej poruche alebo je to sprievodny jav inej choroby. Dakujrm pekne za odpoved.