Pigmentove flaky

Ahojte, mam pig. škvrny na čele asi 3 roky, nezaberali mi žiadne kremy, ale v kozmet. salone mi odporučili masku s AHA kyselinami - je to ovocná maska. Absolvovala som zatial 3x a naozaj je vidno rozdiel. Tiež trochu vyhladi pleť. Mozno nepomože každemu, ale za pokus to stoji.

Rada poradim, poskytnem osobny servis s pripravkami MK, su neparfemovane, hypoalergenne, nekomogenne, redukuju tmave skvrny, eliminuju nerovnomerne zafarbenie pleti.Oftamologicky testovane, nemastn
e a klinicky testovane na drazdivost pleti.

zrejme ide ohemangiom.zajdi na knzultaciu za plastickym chirurgom.

Ahojte,
ohladom tych flakov nad hornou perou, to je sposobene antikoncepciou. Aj mne sa to objavilo asi po roku ako som ju zacala uzivat, teda po opalovani na dovolenke. Tiez sa mi spravila velka skrvna na cele, preto som aj lieky vysadila, okrem inych problemov.

odporcam kupte si v lekarni nechtikovu tinkturu,potierat 3krat denne flaki zmiznu mam to odskusane,len treba byt trpezliveeee,andrea

ahoj,nechcem ta sklamat do buducnosti,ale ja neverim,ze ti pomohol krem z oriflame,pretoze ja mam na pig.flaky odskusane naozaj vselico a nepomohlo nic a bohuzial je to trvale,vsetky tie laserove a atd zakroky je len ako tahat z ludi peniaze a vysledok ziadny,alebo minimalny,trosku zmiznu a vitvoria sa zas na tom istom mieste alebo inde,ja sa trapim uz asi 12 rokov a nepomaha nic,tiez som z toho zufalamtakze mi ostava iba makeup z vichy Dermablend 25 a puder na to,takze dievcata asi nam nic ine neostava ako sa s nimi zmierit,pa pekny den

Ahojte vsetky utrapene babulky,
po precitani takmer vsetkych prispevkov som skor skeptik. Mam takisto skvrny na tvari, a niekedy aj na chrbte. Vzdy v lete. Nikdy som neuzivala hormonalnu antikoncepciu, takze len V TOM to asi nebude. Jeden cas som vsak pouzivala samoopalovaci krem na tvar (Yves-Rocher, neskor Oriflame) a zda sa mi, ze prave po tejto aplikacii sa mi objavili prve problemy s pigmentaciou pleti. Skusila som viacere kremy, ale budem sa len opakovat, v zime to ustupi same, v lete sa skvrny zjavia znova. Niekedy na tom istom mieste, niekedy su vacsie a zvyknu aj pribudnut. Asi sa treba vystrihat slnecnych lucov, chranit sa vysokym OF, a neskusat na tvari hlavne pocas letnej sezony rozne vychytavky kozmetickych firiem. Ja asi tentokrat siahnem po osvedcenych prirodnych a dostupnych pomocnikoch, ake poznali uz nase babenky, petrzlen, citron, uhorka. Tiez milujem slniecko. No zazracny recept zatial nepoznam…Drzte sa a chrante sa!

ahojte aj ja už 15 rokov mam na tvari pigmentove flaky vyskušala som už kadečo ale nič nepomaha v lete su tmavšie aj ked použivam f 50 prosim radu ten citron a petržlen pomahajuMM dakujem daška :slight_smile:

Mám drobné pigm. škvrnky na dekolte. Absolvovala som chem. peeling a podľa mňa zbytočné vyhodené peniaze. Mala som za sebou niekoľko sedení. Vôbec som zmenu nevidela, aj keď ma kozmetička presviedčala o opaku. Posledné sedenia som odvolala. Pri inej kozmetičke som skúsila IPL svetlo a rozdiel bol vidieť po prvom sedení. Cenovo ma to stojí o 8 € oproti chcem. peelingu viac, ale neľutujem, nakoľko mi to pomáha. Čaká ma tretie sedenie a do polovice mája chcem absolvovať ešte dva, pretože v letnom období sa tento zákrok neuskutočňuje.

Ahojte, aj ja mám problém s pigmentovými fľakmi a poviem pravdu, že ja som naozaj vyskúšala už hádam všetko, od bieliacich krémov (Bioderma, La Roche Posay, Porcelana, Mary Kay),cez chem. peeling, dermabráziu, IPL až po frakčný laser. Je pravda, že práve tento frakčný laser bol najúčinnejší, pri ostatných zákrokoch som nevidela žiadnu zmenu,(po tomto zákroku aspoň niečo, po zošúpaní to bolo super, ale nevydržalo to dlho), cca po 1-2 mesiacoch po zákroku dochádza postupne k zhnednutiu, čiže je možné, že sa opäť dostanem tam kde som bola, aj napriek tomu, že celoročne používam krém 50+, nevystavujem sa priamemu slnečnému žiareniu a pri vode používam šiltovku, ale nezaberá nič. Je pravda, že beriem antikoncepciu (náplasť), takže je možné, že to súvisí práve s tým. Veľa som počula o petržlenovej vňati, tak vyskúšam ešte to, ale v boji s pig. škvrnami som už dosť veľký pesimista.

Ahoj. Písala som príspevok pod Tebou. Mala by si sa poradiť s lekárom, čo by Ti pomohlo, pretože keď som šla podstúpiť IPL, kozmetička sa ma pýtala, či beriem antikoncepciu. Neberiem ju a nikdy som ju nebrala. V opačnom prípade by som nemohla postúpiť IPL svetlo. O lasery som čítala, že niekedy môže viac uškodiť ako pomôcť. Prvé výsledky vraj vyzerajú dobre, ale po čase sa to vracia v ešte viac intenzívnejšej forme. Držím palce :slight_smile:

Nemaj strach, moja dcerka mala tiez po narodeni na cele flak velky asi ako 20centov a velmi vyraznej cervenej farby. Kedze som sa uz s tym stretla u mojich mladsich sestier ked boli male, tak som nemala vobec obavy so zmiznutim. Do troch rokov jej to vybledlo a uz ani neviem kedy jej to uplne zmizlo. Dnes je s nej pekna 16 rocna slecna a po flaku ani stopa.

Ahoj Kvetka, moja dcéra mala od narodenia dva flaky veľké, červené, jeden na chrbte, druhý na ramene, a skutočne sa to stratí samé, dcéra má teraz 10 rokov, a ani ti neviem prestne povedať kedy sa to stratilo, ale je to fuč. Tak len vydž, skutočne sa to stratí, kým si to začne uvedomovať.

Ahoj mozes mi prosim ta povedat co je to to IPL svetlo? A kde to robia? Dakujem.

Ahoj. Je to pulzné svetlo - taký prístroj, ktorý ti priložia na postihnuté miesto a behom pár sekúnd ti ho ožiari bleskom. Nebolí to, ale cítila som ako keby uštipnutie. Celý proces trvá krátko. Mne to robili v kozmetickom salóne a celý dekolt ma stál 30€ / 1 sedenie. V inom salóne, kde som si to bola najprv otestovať, ma 1 impulz stál 2€ (plocha 1 cm2) , čo sa mi pri prepočte za dekolt zdalo veľa a na prvýkrát mi fliačik aj tak nezmizol. Mám za sebou 4 sedenia a sem tam trošku vidieť, no ozaj len minimálne. Skôr by som povedala, že nemám rovnaký tón pleti a trošku by sa zišlo opáliť. Aj na to som sa pýtala. Bolo mi od viacerých povedané, že sa môžem opaľovať, ale len s ochranným faktorom, po ktorom by sa už nič nemalo vrátiť.

A je mozne tuto tinknturu alebo cintron a pod pouzivat na flaky aj v lete? Alebo zacat s tym teraz v juni? Dakujem

Môžem ti poslať aj fotky pred a po zákroku, aby si videla ten rozdiel.

Ahoj chcem sa ťa spytať za koľko ti tie škvrny zmyzli? Ďakujem.

Ahojte. Mne sa začali objavovať pigmentove škvrny až teraz. A vôbec netušim, čim to môže byť. Nepoužívam ani antikoncepciu, ani žiadne antibiotiká, ani nič podobné a objavuje sa my na tele. Hlavne na rukách, dekolte a bruchu. Som z toho neštastná. Ako sa im dá predchádzať, aby sa neobjavovali dalšie? Sú na to nejaké vitamíny? Alebo niečo podobné? Prosím o radu. Ďakujem

Dobry den, pred par dnami som sa isla opalovat, pouzila som krem na opalovanie 15, no vecer som si vsimla, ze mam na nohe biely flak, ani to nie je vlak, ale take pozdlzne biele miesto na lytku. Neviem ci to jen preto, ze som zle rozotrela krem, alebo je to nie co vaznejsie, mozte mi prosim Vas poradit, ci sa mam niecoho obavat?