Pigmentove flaky

Takže chcem sa opytat, ci nema niekto podobny problem (pigmentové škvrny na bruchu mi sopočiatku nerobili žiadne problemy, nočasom sa zväčšujú a po čase sa začali objavovať aj v intimnych partiach, a pribuduju mi) ,…

Ahoj. Tiez mam velky problem z pigmentovimi flakmi. Brala som aj antikoncepciu a v lete mi to strasne vytiahne slnko. Uz neviem co s tym. Mam flakatu celu tvar ale hrozne. Skusila by som ten petrzlen a citron, len neviem, ako to mam pouzit. Dakujem.

Hmm, tak to by aj mna zaujimalo, ako to použiť, lebo tiež mám obrovský problém s pigmentovými škvrnami na tvári, trápi ma to a neviem si s tým rady. Ďakujem.

Vôbec nie je pravda, že sa pigment. škvrny objavujú po používaní antikoncepcie. Mne sa vyhodili nad hornou perou po dovolenke v Chorvátsku a nikdy som antikoncepciu nepoužívala. Myslím, že je to trvalé, jedinou ochranou je vysoký faktor, aby sa ďalšie škvrny nevyhodili, ja som na to nedala pozor a teraz jediné, co mi pomáha je makeup, len nájsť tú správnu farbu. Baby netrápte sa, v tých príspevkoch vidíte, že nás je veľa :slight_smile: Pekný deň.

Ahojte. Nečítala som si úplne všetky príspevky, lebo ich je kvantum, ale chcem sa opýtať. Jedno leto som robila na benzínke a dosť často som bola na slnku, trochu mi pripieklo ramená a aj veľmi rýchlo potom som sa “zlúpala”. No lenže po istom čase sa mi na jednom ramene objavil ako keby pigmentový flek a po čase sa mi ďalšie 3 rovnaké fleky objavili aj na chrbte. Niekedy ich ani veľmi nevidieť, po sprche su také do svetlohneda a keď som mala nedávno v tých horúčavách tričko na ramienka, tak aj keď som bola nakrémovaná krémom s OF 15, tie fleky mi sčerveneli. Neviem, čo mám robiť, aby som sa ich zbavila. Prosím, poraďte mi niekto, čo s tým. Vďaka.

Ahojte všetky žienky. Priznám sa, že som nečítala úplne všetky príspevky, lebo ich je tu veľmi veľa, ale pokiaľ ide o fľaky, ktoré spomínate, na vine môže byť aj pleseň. Skúste si zájsť za kožným lekárom alebo nejakým dermatológom, pretože ak sa fľaky objavujú po slnení, môže ísť práve o kožnú pleseň. Tú bežne nevidieť (len pod dermatoskopom) a po slnení sa objavuje vo forme fľakov, pretože takto postihnutá koža inak reaguje na slnko. Dúfam, že som pomohla.

Ahojte, mám podobný problém a po poslednej dovolenke mi bolo priam do plaču, hoci som sa tiež natierala 50-tkou. Môžem sa spýtať, ako sa používa ten citrón a petržlen? Ďakujem.

Ahojte dievčatá, čítam, že máte problémy s pigmentovými fľakmi. Ja som sa s nimi trápila niekoľko rokov, používala som rôzne kozmetické prípravky a všetko bolo zbytočné. toto leto sa mi ich podarilo zbaviť použitím pulzného svetla. Robia to aj v Žiline v salóne Body beauty. Ak máte záujem, poradím. Napíšte mi na e-mail: wiolla@post.sk.

Ahojte, pouzival z vas niekto pripravky od Biodermy White Objective? Ak ano, aka je spokojnost resp. uspesnost? Dakujem

Ahojte. Mám taktiež pigmentové škvrny na lícnych kostiach, aj na čele. Absolvovala som 5x chem. píling a potom IPL 3 sedenia, ale vzdala som to, pretože´z 1cm škvrny na čele, narástla v priemere 4cm. Nič nezmizlo, dokonca pribudlo. Používam od Vichy 50+, a makeup od Vichy Dermablend 35. Čo už, trápi ma to. Vyhodila som len tak peniaze, snad niečo niekto poradí.

Ahoj. Ja som si tiez objednala bioptronovu lampu, je pravda, ze pravidelnym pouzivanim mi zmiznu pigmentove skvrny na tvari? Za odpoved velmi pekne dakujem.

Ahojte, vsetkych vas srdecne pozdravujem. Tiez ma trapili pigmentove flaky, prvy a dufam aj posledny krat sa mi objavili toto leto a velmi mi na ne pomohol krem Elicina, ine pripravky som neskusala jednoducho hned na prvykrat zabral tento kremik. Vsetkym ho mozem len odporucat, flaky mi z tvare zmizli priblizne po 3 tyzdnoch pravidelneho pouzivania. Krem som si objednala cez internetovy obchod, myslim si ze v klasickych kamennych obchodoch a lekarnach ho nezozeniete.

Chcel by som reagovať na tému pigmentové škvrny, fľaky neviem či ide iba o reklamu krému ,ale našiel som v novom katalógu magnet na str. 113 cena 11,69 € a je tam zobrazené pred s pigmentom a po bez pigmentu, či to náhodou nemáte dakto odskúšané. Ďakujem.

Čítam, že mnohým z Vás IPL svetlo nepomohlo. Ja sa chystám práve na zákrok z IPL svetlom kvôli pigmentovým škvrnám, rozšíreným cievkam a pórom na tvári. No nejdem na zákrok ku kozmetičke, ale plastickému chirurgovi a to z dôvodu, že mnohé z vás neviete, že nie je impulzné svetlo ako impulzné svetlo. Viaceré z Vás absolvovali túto procedúru u kozmetičky a tu je podstatný rozdiel. V kozmetických salonoch nemajú, lebo ani nemôžu mať IPL svetla takej silnej intenzity, ako v medicínskych zariadeniach. Len lekári môžu pracovať s tými silnými. Aj u nás je kozmetika, kde majú IPL svetlo, ale povedali mi úprimne, že je slabé a môj problém nevyrieši. Bol by to veľmi dlhý proces a navyše predražený. Sama kozmetička bojuje s týmto problémom, takže zrejme preto tá úprimnosť, lebo inak by mala tvár bez fľakov. Takže uvidím, ako dopadnem, ale lekár je známy, tak by mi povedal, že to nemá význam. Má niekto skúsenosť s IPL svetlom u plastického chirurga?

Ahoj, používam biodermu white objective na deň aj na noc - sú to dva krémy, už približne 5 mesiacov, ale žiadny pozitívny efekt na moje pigmentové fliačiky som žiaľ nepostrehla. Dodržiavala som pokyny z letáčika, denne som používala aj UV 50 - krém, a nič. Idem skúsiť niečo iné. Myslím, že je to veľmi individuálne, mne sa fliačiky objavili po užívaní hormonálnej antikoncepcie, a slnku som sa vyhnúť nemohla, bolo leto, darmo som používala ochranu pred UV žiarením. Sú to už 4 roky a odvtedy mi na to nič nepomohlo, ani IPL ! Použitím IPL mi na chvíľku zmizli menšie bledé fliačiky, ale tie sa vplyvom slnečného žiarenia opäť obnovili. Vyzerá to tak, že ktorá z nás máme sklon k hyperpigmentácii, zbavíme sa jej veľmi ťažko, aj to len na chvíľu a trvalý efekt asi nenájdeme. Laser som neskúšala. Máte s tým skúsenosti?

Ahoj Marika, prosím Ťa, môžeš mi povedať, ako si dopadla na IPL, ak si to už absolvovala, ja mám tiež veľké problémy s pigmentovými škvrnami, a čaká ma to o 3 týždne, teraz mi dala lekárka krém na pigmenty - zabraňuje obnove pigmentov. A tento krém bude použvať 3 týždne, a potom ma čaká zákrok. Daj mi prosím vedieť, ako si dopadla. Ďakujem. Helena

Ahoj, ja ho používam od leta minulého roka, mám denný aj nočný, 3 x som bola na IPL technologii u lekára, ale som nešťastná, lebo žiadnu zmenu nevidím, len som minula kopec peňazí. Soňa

Tiež sa pripájam k diskusii o pigm. fľakoch, bola som na lek. kozmetike v Trnave na IPL celkom 4x - škoda peňazí, ale pred zákrokom som podpisovala nejaké prehlásenie, že účinok nemusí byť dobrý alebo také dačo, už sú to 3 roky. Vyskúšala som bieliace krémy Bioderma, Nimbový krém, z Oriflame, Unitone, Eucerin až som si objednala Porcelana / učinkuje pre obsah hydrochinonu / , ktorý mi pomohol asi tak na 75 percent, čo u ostatných nebolo ani 20 percent. Môže byť dobrý aj Achromin, tiež obsahuje hydrochinon a tiež neostrata stačí 2 percentný obsah, vyššieho percenta by som sa bála, aby nezostali na tvári moc biele fľaky, mne teda osobne toto pomohlo a nanášať cirón na tvár, každý deň mi nerobilo dobre. Skúste ešte pokec na Porcelana. Danka

Tento výrobok mi nepomohol. A tak isto som používala od Clinique Even better dark spot corrector, ani ten nezabral, aj keď som ho používala 4 mesiace a nič, a je to drahá záležitosť cca. 50 EUR za 30 ml., balenie vydrží cca. mesiac ak dávate ráno a večer.

Ahoj, presne co si napisala Ty, je pravda. Tiez som vyskusala vela kremov, petrzlen, citron, oriflame krem, nic nepomaha. Tiez s tym uz bojujem zopar rokov, a jedine co mi ostava je dermacol, vichy dermablend 25 a puder. To je jedine co mi zakryje flaky, ale su dni ked ich mam silnejsie a je ich trosku vidno i cez ten najkvalitnejsi make-up. Treba sa s tym naucit zit. A taktiez som nazoru, ze su to vsetko vyhodene peniaze ci na odstranenie laserom alebo kremom.