Pigmentove flaky

Ahoj, mam velky problem s pigmentovymi skvrnami po celom tele, hlavne na chrbte aj na dekolte, chela by som sa ich zbavit, ale neviem ako. Chcela by som ist do dermacentra na to pulzne svetlo, dufam, ze to vyjde. Jana

Ja som bola na zakroku u plastickej chirurgicky, podotykam 4x a nezbledli mi skvrny ani o stupen. Som ochudobnena len o eurace.

Bioderma white objective som si po dlhom vahani tiez kupila, ale na moju plet nestaci, jeho hydratacny ucinok, skratka “slaby”, dalej sa mi zacali vyhadzovat vyrazky a tak som to nechala tak. Cize skvrny nezmizli.

Tak ja som absolvovala TCA peeling 4x a pomedzi to Cryo pero na najhoršie bodky a aj na ruky a je to naozaj krásne vybielené, som zvedavá ako v lete, lebo lekárka mi kázala, že nesmiem na slnko. Hlavne o ruky sa bojím, lebo teraz nemám na nich ani fliačik, tak dúfam, že to vydrží.

Ahojte, ja som absolvovala zakrok IPL svetlom minuly pondelok v Ustave lekarskej kozmetiky, teda dermatovenerologom. Chcela som sa zbavit jednej pigmetovej skvrny na lici. Po dvoch lucoch posobiacich na skvrnu sa mi vytvoril hnedy povlak, ktory do siedmych dni sa odlucil od pokozky a vysledok je uzasny. Teraz mam namiesto pigmentovej skrny ruzovy fliacik, ktory vybledne a je to. Som uplne spokojna. Odporucam. Kremy akehokolvek druhu mi vobec nepomohli.

Prosim ta ak mas nieco odskusane mozes mi dat o tom vediet? Ide o pig. flaky, je to uz stare a dufam, ze tuto otazku precitas. Vdaka.

Ahoj, ja si nemyslím, že sú to vyhodené peniaze a veru, ja by som ti o tom resp. o vyhodených peniazoch mohla rozprávať. Pretože jedine čo mi pomohlo odstrániť pigmentové fľaky na tvári bol frakčný laser. Užívala som antikoncepciu a aj napriek chráneniu pred slnkom, som bohužiaľ vzniku pigmentov nepredišla. Dosť som sa preto trápila, že som pred ľuďmi nemohla byť bez make-upu, teraz však s tým problém nemám a nie je to reklama na laser. Najskôr som si myslela, že mi pomôžu bieliace krémy, ale nezabrali, potom som vyskúšala chemický peeling, vznikli len problémy s červenými fľakmi, ktoré mi kožná lekárka musela odstraňovať IPl, vyskúšala som na pigmenty aj samotné IPL, ale ani to nezabralo, nakoniec som sa dopracovala k frakčnému laseru a musím len chváliť, pretože mi to výrazne pomohlo. Nielen kvality pleti sa zmenila, ale odstránili sa aj pigmenty a teraz ozaj nemám problém byť nenalíčená aj pred cudzími ľuďmi. Je pravda, že tvár si vôbec neopaľujem, používam na pláži šiltovku a krém SPF 50+, ale to mi stojí za to, hlavne, že sa s tými mapami už netrápim.

Tak ja som asi mala šťastie, fľaky som si dala do poriadku TCA peelingom, strašne som sa bála ale hojilo sa to dobre, nemala som fľaky a teraz aj ked je silné slnko drží to, dávam si ale 50+.

Ahojte, ja mám pigmentové škvrny na čele (celoročne), lícach (v lete viditeľné, v zime vyblednú), nad hornou perou, už asi 7 rokov. Vyskúšala som všetky možné krémy, vysoký faktor používam celoročne. Dokonca som kvôli tomu začala nosiť ofinu, ktorú som v živote nemala a veru zvykala som si na ňu asi 2 roky aj preto, že mám veľmi jemné vlasy. Maskujem to zafarbeným krémom od Biodermy s 50+ faktorom. A viete čo? Už som sa s tým aj zmierila. Veď ako sa hovorí: “múdry si toho nevšimne a sprostý si myslí, že to tak má byť” :slight_smile:

Ahoj,
mam jediny asi 1, 5 cm2 pigmentovy flak na lici a chcela by som si ho dat odstranit frakcnym laserom.
Ake su prosim obmedzenia pri rekonvalescencii?
Da sa ist hned do prace? Da sa ist po tyzdni na plavaren? Da sa skvrna odstranit jedinym sedenim?
Aplikuju laser len na skvrnu a okolie, alebo spalia vacsiu cast? Nechcem vyhadzovat peniaze na masticky co mozno pomozu a mozno nie, chcem sa flaku zbavit hned. Vopred dakujem velmi pekne za odpoved

Chcela by som len poradiť, že fľaky na tvári sa vám môžu urobiť aj z toho ak si kvapnete nejaký parfém, voňavku alebo lak na vlasy, prípadne nejaký dezinfekčný roztok na pleť, zvlášť keď idete na slnko. Na to pozor.

Ahoj, prosim ta… mohla by si mi napisat kde si bola na frakcnom lasery? Rozmyslam nad tym uz dlhsi cas len tazko sa je rozhodnut ked jedni pisu, ze to je blbost a ze im to dokonca pohorsilo. Hladam diskusie o problemoch o pehoch a aj tak sa vacsinou clovek nic nedocita lebo ti co ich nemaju tak vypisuju ze je to mile a pekne aaa blaa blaa blaaa… tak nech si ich kreslia kazde rano. Tak pracne je aj nam, , pehatim " nalicit sa. Tak ta este raz veeelmi pekne prosim o radu kde ti to odstranovali. Za odpoved ti vopred moc dakujem.

Flaky sa tvoria pri hormonalnych zmenach, po porode, alebo ukonceni laktacie a pod. Samozrejme, ze niekto ma uz vrodene predispozicie a je sama peha a flak. Mne sa osvedcilo toto prirodne serum so salviou, ktr. sama o sebe ma bieliace ucinky:
http://www.nutrimas.sk/Serum-salvia-50ml-d361.htm
Odporucili mi aj nimbovy bieliaci krem, no to som este neskusala: http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-bieliaci-krem-60ml-d45.htm

Dobrý deň.
Ako sa dajú liečiť pigmentové biele fľaky
Ďakujem

Dobrý deň.
Ako sa dajú liečiť pigmentové biele fľaky!
Ďakujem

Pigment treba riesit hlavne po lete, mne sa minuly rok osvedcil tento bieliaci krem: http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-bieliaci-krem-60ml-d45.htm
Aj sipkovy olej je dobry, ale to vsetko je na dlhsie a pravidelne pouzivanie a hlavne prevencia-vysoky ochranny faktor!

Môžte mi povedať, za aký dlhý čas zabral ten bieliaci krém ? Skúšala som už všetko možné, ale nič nezaberá…

Kedy zaberie? To je asi velmi individualne, zalezi od pigmentu, pokozky, velkosti flakov… Ja som prve zmeny videla cca. po mesiaci pouzivania…

Prave dnes som citala, ze je dobry jablcny ocot. Neskusala som, nepotrebujem, ale mozno za skusku by to stalo.
Pletova voda: 3 šalky destilovana voda na 1 / 3 salky jablcneho octu.

Ahojte poprosím o radu použila som nočnéserum bioderma denny k tomu no sfarbilo mi to kožu a hnusne sa mi to lupe mam flaky po tvari denny si davam no som psychicky na dne čo mam robit neda sa nejak pomoct k zlupaniu len plačem dakujem