Plasticka operacia odstavajucich usnic

Ako to robia??robia to dobre??

ahoj, ja mám po operácii ucha už asi 9 rokov.
Operovali mi len jedno, a chvala Bohu.
Nechcem Vás strašiť, ale v živote by som si už operovať ucho z kozmet. dôvodov nedala.
Strašne ma to bolelo asi 2 týždne.
2 krát som od bolesti odpadla - ani som o sebe nevedela, len ma našli a verte, že toho mám za sebou už dosť a bolesť dosť dobre znášam. Neviem prečo, ale neuveriteľne ma to bolelo.
Neviem si predstaviť, že by mi robili naraž dve uši.
Viem ale, že deti určite lepšie znášajú bolesť ako dospelý. Mám malú dcéru, po operácii hlavičky. Veľmi bolestivý pooperačný stav zvládla úplne bez liekov.
Ak máte teda deti s odstávajúcimi uškami, dajte im ich čím skôr operovať, ak Ste o tom presvedčení. Moja dcéra mala 13,5 mes. - operácia trvala 2,5 hodiny. Ja som mala pri operácii 18. Držím palce.

Ahoj Jana kto ťa prosim operoval? Ja sa chystam na tuto operaciu teraz mam trochu strach, možno zaleži aj na tom ako to doktor operoval, akou technikou, no neviem. Jedna baba bola v 22 rokoch a vravela mi, že ona žiadne bolesti nemala.

Nevie niekto, kde sa daju operovat uska v blizkosti Liptovskeho Mikulasa?

Musi sa clovek niekolko mesiacov predtym objednat?

Ahojky, aj ja si myslím, že čím skor tým lepšie. Mne operovali obidve uši keď som mala 14. Už by som si to nikdy nedala robit. 3 týždne som bola na silných tabletkách od bolestí. Bolo to hrozné. Prvé dni som ani spat nemohla, čo ma to tak bolelo. možno práve preto, že obidve uši naraz. Celú bolest tlačilo dohlavy…
Od toho zákroku je už 11 rokov a uši mám stále veľmi citlivé. Nemožem nosit tesnú čiapku alebo spať na tvrdom vankúši lebo ma potom automaticky bolia uši. Ale neľutujem aj keď jedno uško mi trošku odstáva, nie je to vela, ale vidno ten rozdiel. Ale potom ako viem, aké bolestivé to je už by som sa neodhodlala. Držím palce

Takze sa s Vami podelim aj ja o moju skusenost s plasikou…Mna operovali cca dvoma rokmi…Nic strasne to nebolo bolest som ani necitila, podla mna su horsie menstruacne krce :slight_smile: Cela operacia prebehla v poriadku ziadne komplikacie, 2 tyzdne som nosila kuklu na hlave. a po ked ju dali dole tak som bola velmi spokojna s vysledkom…az do 5teho dna od snatia obazov potom mi jedno ucho odskocilo ked vypadli stehy neviem ako je to mozne ale stalo sa…a tak som musela ist skoro po roku na dalsiu operaciu…preto doporucujem noste stahovaciu celenku aj cez den po dobu 1 mesiaca…nech su uska pekne stiahnute k hlave…a teraz uz ani neviem ze som bola na nejakej plastike…
Ak by mal niekto otazky kludne napiste na medulkaiiiii@azet.sk rada odpoviem na vsetky otazky…prajem pekny vecer…

Michaela kto ťa operoval? Ja idem k Maršalovi do TT.

Ahojte kedy vas prestali bolieť uši? Ja som po operácii tri týždne a na dotyk su ešte bolestive hlavne prave, toho sa skoro ani dotknuť nemôžem.

Vacsinou este tri týždne po operacii je aspon jedno ucho bolestive. Aj ked by to nemalo byt. Asi ti zatiahli do stehu nerv a kým neodumrie bude to boliet.Je to komplikacia, ktora moze nastat ale pri spravnom prevedeni operacie sa to nestava.Pokial to ustupi nemusis sa vzrusovat.

Ok dakujem veď aj spať ešte nemožem normalne na boku lebo ma začnu bolieť pod tým tlakom. Ale hlavne že su pekne spravene :-). A neviete mi ešte niekto povedať či možem nosiť okuliare? Mam asi týžden dolu obväz, no nosim ich iba v praci a pri televizore inak nie, ale bojim sa že si tým “pokazim” tie pekne uši :-). Može to mať nejaky zly vplyv na ten tvar? Čo myslite?

Prosim vas kolko priblizne stoji operacia jedneho ucha? dakujem vopred…je to pre mna dolezite … ak mozte skuste mi poslat info na stevka15@post.sk
Ďakujem.

Polovica z dvoch :slight_smile: Čiže okolo 200-250 eur

NEVIETE ČI MÔŽEM NOSIŤ PO OPERÁCII OKULIARE? ALEBO AKO DLHO BY SA NEMALI NOSIŤ? NECHCEM ABY MI Z TOHO ZAČALI ODSTAVAŤ TERAZ ICH MAM PEKNÉ.

Tak to ste platili akosi veľa,nie? ja som bola na operácii dnes a zaplatila som za obe uši 270 eur+15 eur konzultácia.Auu už to dosť bolííí

Ahoj táňa, ja som bola na operácii uší u dr. Chovana v Pezinku, uši ma bolesli tak 1-2 dni po operácii. Som veľmi spokojná, konečen vyzerám normálne.
Andy

Mna uška nič nestalo ,lebo rodičia mi to dali robiť pred 30rokmi mala som 10rokov a vtedy to nič nestalo,ale po operacii to bolelo.Teraz som spokojna a dakujem rodičom že som to absolvovala.Ničoho sa nebojte,da sa to vydržať.

Ahojte poradi mi niekto kto robí dobre operaciu usi v Bratislave a kolko by to vyslo za obe usi?

A kde by si poradil dobru kliniku?

Ahojte dala som si robiť uši ale iba vršky od polovice hore mi odstavali uši a vratili sa mi obidve uši naspäť po operácii. Neodstavali mi vela ale nemali ani normalny tvar, tak som si ich dala spraviť tie vrchy. Prečo sa mi vratili naspäť? Boli to zbytočne vyhodene peniaze? Myslite že bude chirurg ochotny mi to ešte raz operovať? Aj keď to robi možno 3-4 mm. No chcela by som ich mať aj o tie 3-4 mm ešte viacej pri hlave ako boli zo začiatku po operácii

Ahoj, prosím ťa, zašli mi informáciu, koľko máš rokov, ako dlho si mal obväz na hlave po operácií, teda ako dlho je nutné byť na PN. Kde Ti robili operáciu? Mala si veľmi odstávajúce uši, lebo ja mám. Bolí ti to ešte? Koľko si platila dokopy?

Ďakujem Ti velice!

Tue