Plasticka operacia odstavajucich usnic

Mám. r. dcéru, ktorá podstúpila plastickú operáciu odstávajúcich uší už ako 6-ročná, teda v r. 1982 v Ústave lek. kozmetiky v BA. Robili jej to len v lok. anestéze, trvalo to asi hodinu. Dcéra to prežila bez zaplakania, ani v nasedujúce dni si ani najmenej nesťažovala. na hlave nosila bandáž dva týždne, po jej odstránení sme boli výsostne spokojný. Uši zostali pekne vyformované a neodstávajú. Odvtedy dúfam lek. veda postúpila a desím sa článkov, kde píšu negatívne. V tom čase ma ani nenapadlo že by to mohlo dopadnúť inak. Teraz stojíme pred problémom s vnučkou. Ale určite do toho pojdeme. Ten dobrý výsledok určite stojí za život bez komplexov.

Pani, Gabriela Psotná, mám sestru, ktorá podobný problém mala a riešila plastickým zásahom, bohužiaľ ako dospelá. Je len super, keď na to myslia rodičia už v útlom veku dieťaťa, lebo pre nositeľa to môže byť veľkým zdrojom komplexov a ďalších psychických problémov. Podľa mňa je predškolský vek úplne ideálny, dieťa už spolupracuje, ešte nevymeškáva zo školy a až v škole sa stane veľkým terčom posmechov, ak nie od svojich spolužiakov, tak od starších detí. Menším spolužiakom napr. v škôlke to nevadí, pre nich sú dôležitejšie iné veci.
Svoje deti veľakrát poškodzujeme my svojim nezáujmom oveľa viac ako ich “poškodila príroda”, na ktorú sa s veľkou obľubou odvolávame. Je to vec, ktorú možno riešiť, nestačí len “plakať nad rozliatym mliekom”.

Ešte dodatok, pokiaľ viem, v detskom veku je to možné riešiť cez zdravotné poistenie. Celý výkon nie je na plnú úhradu poistencom.

Ahoj, môžete mi prosím poradiť nejakú dobrú kliniku v Trenčíne, Trnave alebo Bratislave? Ako dlho sa čaká na operáciu? Ja by som to chcela stihnúť do Vianoc.

Ahoj lea! A kam ides na tu operaciu ty? Do kosic? Mohla by si mi poslat na moj email kliniku do ktorej ides. Dakujem!

Po akom čase môžem už isť na reoperáciu jedneho ucha?

Ahoj Janula, rada by som vedela, kde si podstupila zakrok usi, v Bratislave sa ceny pohybuju od 400 eur vyssie. Taktiez by ma zaujimalo, ako dlho sa ti to hojilo a ci si mala nejake pooperacne problemy a ci si dnes spokojna. Vopred dakujem za odpoved! Zuzana Zbinova.

Ahojte, ake jazvy vam ostali za usami po operacii? Mne sa ta na lavom uchu akoby roztiahla a ta na pravom je taka trochu vyduta a hrbolata, proste to nevyzera dobre. Po roku a pol som to bola ukazat doktorovi a on povedal, ze to vsetko zavisi od pokozky, ako rychlo sa vie zhojit. A je pravda, ze mne sa jazvy i akekolvek skrabance zle hoja. Teraz v utorok mam ist znova, bo usi stale odstavaju, ale pred 2 tyzdnami ma zacalo lave hnevat. Na konci jazvy ma zacalo ucho strasne boliet, ten koniec jazvy akoby sa vydul von (na pohlad to vyzeralo ako mala bublinka) a tusim mi odtial po troske vytekal hnis. Potierala som to repikom a mastou na jazvy - Imunoglukan a teraz to uz tolko neboli. Spravila sa tam z tej bublinky chrasta. Tak neviem, ci ma vobec bude doktor operovat znova, ked to uvidi - mozno je tam nejaky zapal a operacia nebude mozna.

… a este sa chcem spytat, ci bol niekto na operacii s takym typom usi a ci ste spokojni s vysledkom operacie, ako mam ja. Mne neodstavaju vrchy, ale spodky. Vrch ucha mam pekne pri hlave, ale spodok je velky a odstava.

A ešte by ma zaujímalo, či a aké lieky vám predpísal doktor od bolesti, mne ibuprofen vôbec nezabral, bola to strašná bolesť, ako ked vám búchajú kladivom po ušiach

Janula, mne sa stalo to iste, tiez som mala za uchom “bublinku” asi 2 ma potom chrastu, krora odpadla a spravila sa dalsia a mokvalo to a bol to silikonovy steh, ktory ma tam hneval a nevstrebal sa, tak mi ho dr. po 3 mesiacoch vybral a uz je to dobre.

Ahoj, od poslednej operacie by mal ubehnut minimálne rok, ja idem teraz v utorok znova, po roku a pol.

Mne dvaja chirurgovia povedali, ze minimalne pol roka sa ma pockat, ja zase idem po pol roku. A napr. kamaratka bola po 4 mesiacoch u dr. Marsala.

SISI, ďakujem za odpoveď, bo sa bojím, že ma kvôli tomu hnisaniu za uchom nebude chcieť operovať znova, po týždni sa to skľudnilo, prestalo bolieť, urobila sa mi tiež chrasta a tento víkend, ako naschvál, to začalo bolieť znova a vyteká mi z toho hnis, keď na tú (teraz už splasnutú) bublinku zatlačím. Aj teba to bolelo?

Ahojte, chcem sa spýtať, to naozaj až 2 týždne musím mať tie obväzy? Idem teraz v stredu na zákrok

Janula, tvoj doktor pekne keca. Ak sa to urobi spravne, ziadna hrbolata alebo roztiahnuta koza tam nie je. A uz vobec tam nema byt hnisavy zapal! To kto ta preboa operoval, ma vobec licenciu na tuto operaciu? Strasne vela prispekov tu je, ze chodite na operaciu druhy krat. Preco nejdete za doktormi, ktori to urobia raz a dobre?!

Ja som bola na operacii pred troma rokmi a to nie je az taka bolest, ten cas po operacii sa dal vydrzat, len teraz po troch rokoch, ked sa smejem, tak ma bolia cele usi, zaujimalo by ma, ci uz mal niekto taketo skusenosti. Odstavali mi dost vela po operacii to vyzeralo moc pekne, boli uplne pri hlave no teraz po troch rokoch sa mi postavili, chcem ist na tu operaciu znova o rok, tak hadam sa to uz podari a nepostavia sa. Platila som len konzultaciu so psychologom a to bolo 300 Sk.

Ahoj, prosim ta, nevies ako prebieha operacia, ked mi odstava iba vrch usi? Tiez tam musia rozrezat chrupavku, alebo ako to funguje? Chcela by som ist, ale mam velky strach z toho, co som si tu precitala, bolest, znovu odstavanie.

Ahoj, ja idem na plastiku ušníc tiež do Medicentrum Piešťany k dok. Peter Siska, neviete mi náhodou poradiť, alebo nemáte nejaké referencie?, lebo stále zvažujem, či to všetko mám podstúpiť!

Ahoj ja chcem ist v lete na operaciu som mimo SR cize nie som ani objednana ani nic dokopy, … chcela by som vediet za aku dobu co najrychlejsie by mi tu korekciu urobil? Pretoze budem na Slovensku len 3 tyzdne a velmi by som to chcela. Dakujem.