Plastický chirurg

oddych po zakroku je dolezity? to akoze po zakroku na druhy den nie je zena schopna normalne fungovat, ze by mohla ist normalne do prace? to je tymto obmedzena? myslela som, ze to urobia a budem moct na druhy den normalne fungovat, ze rano pojdem do prace, ked pridem domov navarim a podobne, ale ked toto citam, co pises tak som zostala celkom zaskocena ako to teda vlastne je :open_mouth:

Áno @vranilka dôležitý je oddych. Toto nemôžeš podľa mňa ani myslieť vážne. Veď je to zásah do tela, to telo potrebuje čas aby si na to zvyklo, aby sa naučilo fungovať po takejto zmene. Nie je to jak čarovným prútikom. Chce to čas, kým sa telo zotaví, ale aspoň máš možnosť si aj ty trošku oddýchnuť a nabrať nové sily.
Musí sa to všetko dobre zahojiť aby nenastali nejaké problémy :slight_smile:

myslim to vazne, podla tvojej reakcie mam pocit, ze som sa fest zmylila, ale tieto veci vobec neviem ako to tam chodi :slight_smile: prepac :slight_smile: kedze pises, ze kym sa telo zotavi a vsetky tieto veci tym padom mi z toho vychadza, ze tento cely zakrok sa asi nerobi v lokalnej anestezii, ze? pises, ze zahojit aby nenastali nejake problemy, co mas na mysli tymi akoze nejakymi problemami?

Rozumiem. Do nejakej rozumnej vzdialenosti. Ano, ano ved to je tiez vec preco som sa to pytala. Ale tak to tiez si nepredstavuj, ze prides na zakrok a za hodinu ides domov. To nie je len tak frisko :slight_smile:
Mne tiez prsia robili v BA. Ty si aspon ochotna cestovat niekam, ale ja som si povedala, ze nie. Ked uz si mam dat urobit prsia, tak len niekde blizko. Pretoze nemam rada, ked som prec z domu a uz duplom nie, ked som niekde daleko a sama. Niekedy aj dovolenka mi robi problem :smiley:

To si sa teda zmýlila, ale @vranilka rozumiem tomu, že keď si ešte takéto veci v živote neriešila, nemáš z kade vedieť ako to chodí. Mne sa nemusíš vôbec ospravedlňovať, absolútne nemáš za čo. Ani som to akože nejako zle nemyslela, len som chcela aby si vedela, že sa mýliš, že je potrebné sa šetriť. Nie, veru nie. Tak aby sa nestalo, že šitie sa potrhá alebo niečo podobné keby sa naťahuješ niekde s niečím a takéto veci som tým myslela :wink:

ty mas takyto zakrok za sebou, ked ohladne toho tolko vies? no asi by to bolo ine, keby som to mala za sebou a presla si tym, ale som rada, ze si ma s tym oboznamila, lebo fakt by som zila v tom, ze je to tak, ved ja som to ani zle akoze nezobrala, viem, ze asi som ta svojou otazkou trosku aj zaskocila, ale to je v pohode, hlavne, ze uz viem pravdu ako sa veci maju, mas na mysli aby sa stehy nepotrhali hej? no ved na nejake natahovanie by som si davala pozor keby som bola po zakroku :slight_smile:

dovolenka ti robi problem? Trdlo. Ale tiez asi keby mam riesit nieco taketo, tak nech to nie je nejako daleko. Avsak aj tak je potrebne po takomto zakroku zostat nejaky cas na klinike nie? Takze v podstate aj to by si mohla brat z toho lepsieho uhla a brat to ako nejaky oddych myslim, ze by si skor vydrzala :slight_smile:

Ma to svoje vyhody, ked sa to riesi, co najblizsie. Aj ked samozrejme stavat pri vybere plastickeho chirurga a celkovo kliniky by sa nemalo na takychto veciach, ale skor na tom aku prax, kolko skusenosti lekar ma, ake moznosti su na klinike, aky pristup k pacientom a taketo veci. Mne sa podarilo ale este aj vybrat tak aby som ju mala v podstate na dosah, aby to nebolo daleko :slight_smile: Samozrejme, ze je to potrebne, potrebujes po zakroku oddychovat, nenamahat sa. :wink:

Áno @vranilka keby som nemala nedovolila by som si ti ani písať. Ale keďže som si týmto všetkým tiež prešla, tak presne viem, čo žena prežíva, keď nie je šťastná s prsiami aké má. Keď sa snaží hľadať možnosti ako dosiahnuť vytúžené prsia a všetky pokusy niekde proste troskotajú. Toto sú veci, o ktorých teraz už nemám problém ani hovoriť, ale keď som to prežívala a nedarilo sa mi nijako dosiahnuť vytúžené prsia, tak mi bolo mnohokrát do plaču. Lenže tiež to nie je len o tom, že rozhodnem sa a idem. Mne nejakú dobu trvalo aj to, kým som si vybrala kliniku, na ktorej som chcela zákrok podstúpiť. Našťastie som sa rozhodla dobre, pre Yes Visage. Aj keď poviem ti, že kliník je už v dnešnej dobe na Slovensku pomerne dosť, avšak treba si uvedomiť, že chcem aby všetko dobre dopadlo, takže je vhodné hľadať lekára s praxou a skúsenosťami v tomto smere :wink:

na zaklade coho si sa rozhodla prave pre tuto kliniku? dolezite su z tvojho pohladu skusenosti, dobre tomu rozumiem, hej? kazda mame nejake vytuzene prsia avsak maloktora ma take, ktore sa aspon trosku priblizuju tomu, co by si priala. ja a aj moja sestra premyslame nad takymto riesenim avsak pred takymito zakrokmi mam stale taky respekt. aj ked mi je jasne, ze uz to nie je ako kedysi. ze by na mna potom mali ukazovat prsom ludia alebo co :open_mouth:

to si ma potesila, to som rada, ze mas za tym, aspon viem info z prvej ruky, kedze to mas za sebou :slight_smile: do placu nebolo len tebe, placom, krikom si prechadzame asi vsetky, ked chceme nieco, co sa nam nedari mat :open_mouth: ale ty si pre mna takym pravym dokazom, ze ked nieco zena chce a ide si za tym, tak to moze aj mat :slight_smile: takze teba v tomto smere presvedcila najma ta prax a skusenosti hej?

Kocky ja som takyto zakrok podstupila pred pol rokov v aveclinic a tam tiez v pohode, nemala som nejake problemy. Na com sme sa dohodli to aj dodrzali takze myslim, ze v ba mame viac klinik na ktore sa da s takymto niecim obratit :wink:

Je to každej jednej z nás osobná voľba pre koho sa rozhodneme. Tiež som pozerala tú kliniku, čo si ty písala. Avšak nejako ma to tam nezaujalo. A som rada ako som sa nakoniec rozhodla. Že som išla na inú. Každej nám záleží na iných veciach v takomto prípade a možno práve nám dvom sa priority pri výbere kliniky a lekárov budú rozchádzať :slight_smile: Ale tak myslím, že každá sa snažíme si vybrať najlepšie jak vieme.

Som rada, že som ťa potešila :slight_smile: To veru o tom by som ti vedela porozprávať. Ale tak všetko je už našťastie aspoň u mňa iné a viem, že malo zmysel sa pustiť do tohto. Ísť si za tým po čom som túžila a čo som chcela. Keby som do toho nešla tak asi by som to dnes ľutovala. Tak viac vecí bolo prečo som sa pre Yes Visage rozhodla, ale áno prax a skúsenosti boli u mňa rozhodujúce. Predsa len osobne sa radšej zverím do rúk lekárov, ktorí vedia čo robia a robia to už nejakú tú dobu. To ma celkom aj tak vnútorne upokojilo. A potom dôležitý bol pre mňa aj celkový prístup kliniky :wink:

ahoj videla som, ze si pisala, ale asi si ma prehliadla. ale uz som z tvojich komentarov vyrozumela, ze je dolezite riesit z tvojho pohladu prax a skusenosti. dalej by ma zaujimalo, ze ako je to so starostlivostou na klinikach po takomto zakroku ako vlastne clovek dlho musi zostat lezat na klinike? chcela by som vsetko vediet predtym nez sa definitivne rozhodnem jak dalej :wink:

tiez myslim casto na to, ze ako sa rozhodnut, rada by som do toho isla, obavam sa, ze ak nepojdem, ze potom si to dalsie roky zivota budem vycitat, co som mohla pre seba spravit a nespravila som celkom by ma zaujimalo aj to, ze ako muzi vnimaju takuto zmenu, vsimaju si to? myslela som, ze ake reakcie takato zmena vyvola, viem, ze je to asi dost individualne ako reku ake to bolo v tvojom pripade :slight_smile:

Prepáč asi áno. Samozrejme, že prax je dôležitá. Aj keď to je môj názor. Možno by sa našli ženy, ktoré so mnou nebudú súhlasiť. Neviem po pravde. Ale ja som presvedčená o tom, že tie skúsenosti sú proste kľúčové. Starostlivosť v pohodke, aspoň ja som nemala problém. Hospitalizácia je potrebná jeden až dva dni na klinike, všetko záleží od zdravotného stavu ako sa to bude hojiť a podobne :slight_smile:

Ja ti poviem otvorene, ľutovala by som to. Vyčítala. Keď raz sa pre niečo rozhodneš, tak viac nepolemizuj. Ako muži vnímajú túto zmenu? Po pravde mi to je srdečne jedno ako to cudzí muži, kamaráti moji a podobne vnímajú. Podstatné je pre mňa to ako to vníma moja polovička. :wink: Ale poviem ti jedno, niet chlapa, ktorý by si zmenu nevšimol, keď s tebou predtým bol alebo čo :wink:

na kazdej klinike je to takto, ze jeden az dva dni alebo nie? ako je to potom co sa tyka cien za hospitalizaciu a za sluzby? toto by ma tiez akoze celkom dost zaujimalo, ze ten pobyt potom ked tam zostanem, ze jak to stoji. myslela som, ze asi bude potrebne aj dlhsia hospitalizacia, kedze je takyto zakrok robeny v celkovej anestezii, ale asi aj tak potom aj po prepusteni budem potrebovat dost kludu.

Toto ti povedať neviem, keďže som podstúpila tento zákrok len v Yes Visage, takže viem ti povedať ako to tam je, ale ako je to inde to nemám tušáka, nemám to z kade vedieť. A nebudem ti písať, že asi približne to bude rovnako, keď neviem vôbec. Záleží od toho ako dlho tam teda zostaneš, ale tých cien sa nejako obávať nemusíš. A myslím, že v takomto prípade ani nejako nie je na mieste riešiť ceny, ale skôr kvalitu starostlivosti, to je dôležité. Pokiaľ je všetko v pohode po zákroku, tak nie je dlhšia hospitalizácia potrebná :slight_smile: