Plastika nosa

Pracoval som ako fotomodel pre odevnu firmu.
Po “estetickej” operaci nosa pracujem v prasivom tmavom sklade. Zakrok, ktory mal odstranit nedostatok ma uplne znetvoril. Navzdy budem lutovat, ze som takyto zakrok absolvoval. Naprava bude komplikovana a velmi draha.

Dino a kde ťa operovali? Ak sa môžem opýtať aspoň mesto ak nechceš povedať lekára. A ku komu by si chcel isť na opravu? Neviem prečo sa niečo také aj môže stať my im veríme a niektorí to pokazia, alebo niekedy za to ani nemôžu lebo tie jazvy si robia čo chcú keď sa nos hojí ale viacej sa nestarajú ako sa cítiš a či vôbec vyjdeš po operácii na ulicu. Najhoršie sú tie nedostatky ak je nos nesymetrický a z každej strany inakší.

Je tu niekto kto mal pred operáciou nos do jednej strany a vyrovnavali mu ho? Mate to už rovno? Ak ano ktorý chirurg vas operoval. Ja potrebujem isť na takuto operáciu ale sa bojim, že mi nos zostane do jednej strany ako mam, alebo mi ho nevyrovna uplne, tak preto by som radšej šla k niekomu, kto už takúto skusenosť mal. Dakujem.

Operovali ma v BA. Problem nastal, ked mi velmi rozsekal kosti. Potom to neslo poskladat, lebo nebolo z coho. Poskodil mi hlavne tie ocne obluky / alebo ako to mam nazvat spravne /. Bol som na jednej konzultacii, kde bol tento vykon posudeny ako masiarsky. A to mal byt spickovy odbornik na nos. Ved co sa tyka ceny ta bola tiez spickova. 52 tisic ! Ano 52 tisic ! Uvazoval som o staznosti ,alebo aj zalobe.
Ale chodit po uradoch ako "atrakcia " sa mi nechcelo a samotny problem to neriesi. Reoperaciuu asi absolvujem v cechach. Musia mi nahradit velku cast tvrdej kostnej casti a aj chrupavky. Nesymetria by bola v mojom pripade asi uspech.

Dino napíšeš mi na mail kto ťa operoval? prosíííím, ja musim isť na opravu a mam strach aby som sa nedostala do rúk tomu čo ťa operoval. Možno nas operoval aj ten istý, to by bola nahoda ale ja som toľko neplatila chvalabohu ani som nepočula, žeby niekto toľko pýtal, je to divne. Inak je to hrozne čo sa ti stalo, kebyže to mne až tak niekto posere, tak ja s mojou povahou už by som bola pod vlakom.
Mail: lucy634@azet.sk

Lucy urcite ti napisem, ale az v nedelu ked sa vratim. Zatial ahoj !

Tana, uz si bola u Kostala na konzultacii? Ak ano, ako to prebiehalo? Ja by som tiez chcela ist k nemu, ale kedze sa u neho tak dlho caka, uz by som to mala zacat riesit, aby som sa na jar dostala na operaciu.

Ahojte boli ste niekto na operácii nosa u dr Palenčara? On operuje aj v chirurgickom centre v BA boli ste niekto aj tam u neho? Je to dobrý odborník?

Pred operáciou bolo moje sebavedomie na nule, kvôli nosu. Posmešky v škole… to všetko vo mne zostalo až do dospelosti. Išla som na operáciu nosa s tým, že konečne začnem normálne chodiť medzi ľudí, aby som sa nemusela za seba hambiť. Chirurg mi nos pekne nakreslil podla línii ako by mal byť súmerne…bol velmi milý a ochotný. Tak som mu verila a dúfala, že taký pekný a z každej strany rovnaký bude, ale nebol bol z každej strany inakši a nesúmerný, čo som si všimla až doma. Tak som sa rozhodla isť na opravu k tomu istému chirurgovi, ale bol na mna nahnevaný, že ho otravujem a ani nemal zaujem sa o tom aky mam presne problem so mnou rozpravať. Skoro každý tretí deň som revala. Nedokazala som mu už pri tom jeho spravaní všetko povedať, ani v nemocnici sa so mnou nechcel baviť tak som to nechala na neho že snaď všetko čo treba opraviť zbadá a nenechá to len tak. Ani po druhej operácii nemam nos sumerný a z každej strany rovnaký. Ja som šla znova k nemu aj napriek už jeho zlému správaniu, preto že vravia o nom, že je to super človek aj odborník a čitala som iba samé dobre veci o nom. tak som mu zase verila. Aj peniaze mi bolo ľuto davať niekde inde, lebo som sa bála či to iný chirurg nepokazí. Nechápem to prečo mi potom vysvetľoval ako ma byť nos pekne súmerný s líniami a prirodzený, keď je stale nesumerný… a prečo bol na mňa naštvaný, keď som chcela opravu. Snáď preto, že neišlo o peniaze?
Teraz ak chcem už normalne vyjsť medzi ľudi musim čakať dalši rok aby som mohla isť na dalšiu operaciu zaplatiť inde a dúfať, že konečne budem mať normalny nos ako hocikto iný. Už ma to nebaví.
Ale toto všetko pochopí iba ten kto si v detstve užil tých poznamok na svoj nos.


Reakcie lekarov su naozaj rozne, viem si predstavit ako zle sa citis, verila si mu a s vysledkom nie si spokojna.Ale nevidim dovod preco by si sa mala za svoj vzhlad hanbit.A ak sa tvoj nos niekomu nepaci, tak to je jeho problem, ty sa tym netrap. Ja som tiez trpela pre svoj nos v puberte, ale teraz mam ine starosti, nemam cas na to mysliet. Mozno ti pomoze,ak si spomenies na ludi, ktori maju uplne ine starosti, napr. bojuju o svoj zivot, urcite by tvoje trapenie brali vsetkymi desiatimi. Hlavu hore. Drzim ti palce, aby si nasla lepsieho chirurga a bola si spokojna so svojim novym nostekom. Ak mozes, napis nam prosim meno chirurga, s ktorym si nebola spokojna.

Ahoj ďakujem za tvoju reakciu. Meno chirurga z etického dôvodu nechcem spomenúť, iba že to bolo v BA. Verím, že mal veľa pekných výsledkov operácii. Iba som veľmi sklamaná a nečakala som že ak budem chcieť niečo napraviť, opraviť, že už sa nebude chovať tak ako predtým. Chcela som mu všetko vkľude povedať čo sa mi nepáči ale nedalo sa. Ak by si vypýtal peniaze tak by som mu dala aj celu sumu znova ako predtým, možno by som to mala potom dobre, ale nepýtal a ja úplatky nedokážem dávať. Snáď zo mňa nejaký iný chirurg nespraví Jacka :slight_smile:

neviem preco sa robia tajnosti s tým ked niekto nieco pokazí, meno takeho chirurga tu malo visieť

Prosim kto ste boli na operácii u dr Palenčera, Hajeka alebo Maršala napíšte mi na mail svoje skusenosti pripadne foto, ak by nevadilo samozrejme, ďakujem veľmi pekne. Zatial sa neviem rozhodnúť, ale až budúci rok by som chcela isť :slight_smile:

Zabudla som mail:leasss@azet.sk

Naty prosim, ťa tebe čo všetko robil aj ti vyrovnaval nos? A ako dlho si po operácii? Si fakt spokojna? Maš prirodzený nos?

Dino a prečo až do Čiech chceš ísť tam ti povedali, že ti to opravia? Neveríš už našemu chirurgovi ani jednému? Napr v Ružinove je aj rekonštrukčná chirurgia a je tam veľa chirurgov tam by sa určite našiel niekto kto by ti dal nos do poriadku. Či nie? A chirurg čo ťa operoval čo na to povedal? Že dobre je to pekné? Zobral peniaze a dovidenia? Žiadna snaha o opravu?

Ahoj XXX
Vieš niektorí chirurgovia nemajú radi ak sa ti niečo nepáči na tom čo robili. Jednoducho musíš byť spokojná aj keď nie si a nedajbože aby sa ti na tom niečo vytvorilo alebo pokrivilo.
Ale sú aj takí ktorým to nie je jedno a zaleží im na tom aby bol výsledok pekný a aby bol aj operovaný človek spokojný. Veď to je taka vec čo je každému na očiach a je tam vidno skoro každý detail nedá sa to zakryť ako napr. uši s vlasmi… Treba mať šťastie pri výbere chirurga.

ahoj? ja sa tiez rozhodujem pre pana primara Kovaca. mohla by si mi napisat viac? popripade poslat foto ak by ti to nevadilo?? dakujem moc.tu je moj mail ladyswanny@hotmail.com

ahoj napis prosim u akeho chirurga si bola. aspon sa ho yvvarujeme. diky pa

Nuž asi ty za to môžeš a ty si na vine ako si sa “zahojila”. Tvoj problém ak maš problém, teraz to rieš inde. Toto si asi myslel ten tvoj chirurg a držim ti palce aby si natrafila na toho spravneho ktorý ti dá všetko do poriadku a nie ešte viac pokazí. Bohužial už z teba nemal žiaden finančný výnos, takže to je kruta realita. Maj sa XXX