Plastika pŕs a komplikácie

tak toto si ma rozosmiala…jasne ze som skusala myslim ze tym si v zivote prejde kazda zena ze proste bez toho to nejde az potom ked to clovek vyskusa tak si uvedomi ze zrejme to za to nestoji a je potrebne zakrocit razne a dat si prsia spravit :slight_smile: cvicenie pomoze? akurat tak na spevnenie aspon teda teoreticky si myslim ze by malo pomoct ale na zvacsenie ti to nema ako pomoct :wink:

Tak ja som ešte neskúšala nič čo sa týka tabletiek a neviem či to má zmysel, ty si čo všetko vyskúšala predtým? kedy prišiel ten zlom kedy si si povedala, že už nemá zmysel nič iné skúšať ale je potrebné podstúpiť takýto zákrok? neviem si pomôcť :frowning:

pozerala som si ten cennik z Centra plastickej a estetickej chirurgie, co si mi odporucila…nasla som to tam bez problemov, az som bola prekvapena ake jednoduche to bolo najst. Mala si pravdu aj v tom, ze ta cena nie je az taka rapidna a skor uz teda by som asi volila anatomicke, aj ked sa za ne plati o nieco viac, nebudem radsej riesit ceny uz ale najma lekarov a kliniku, kedze prave to rozhoduje o tom, co budem stastna po zakroku abo nie :slight_smile:

dnes ti uz mozem z vlastnej skusenosti povedat ze to zmysel nema. Zbytocne vyhodene peniaze a zbytocne som sa kvoli tomu trapila ked som nevidela pokroky. Kedy prisiel ten zlom? Ked som si uvedomila ze lieky a podobne veci nevyriesia moj problem.
Erika to som rada ze si to nasla. Nie je to vela ked si uvedomim kolko penazi som vysolila za neuspesne pokusy o zvacsenie prs predtym :-/

Ako dlho si toto všetko skúšala? Mala si aj podporu okolia, keď si sa odhodlala, že pôjdeš na zväčšenie pŕs alebo si do toho išla sama, bez toho aby ťa niekto podporil? Neviem či zvládnem nájsť v sebe odvahu aby som do toho išla.

ako dlho? neviem ti uz presne povedat, ale dlhu dobu to trvalo. Pre mna to bolo celkom take nekonecno, ktore nie a nie skoncit… podpora sa nasla, ale nebolo to vsetko hned. Ono ludia musia pochopit, ze je to tvoje slobodne rozhodnutie, ktore ta urobi stastnou a potom pride aj podpora okolia. Alebo zavist, ale tak musis si uvedomit, ze robit to pre seba a nie pre nazor inych :wink:

Barbien :slight_smile: tak to mas mozno pravdu. Asi by som to nemala nejako riesit teda s nim, ale skor si to musim sama so sebou vyriesit. S velkostou mi aj lekar poradi? Tam je to nejako aj limitovane, ze na prvykrat ake mnozstvo moze chirurg zene dat? Alebo to takto nejako nie je selektovane?

podla toho co viem, tak to nie je nejako limitovane, teda je ale nie je nejaky vseobecny limit. Pretoze kazda mame ine prsia a podla toho lekar zhodnoti, ze aku velkost je vhodne dat na prvykrat ci je potom mozne postupne zvacsovanie alebo ako co :slight_smile: to by lekar mal vsetko pacientke ozrejmit :slight_smile:

presne so sebou alebo teda s lekarom :slight_smile: ano…dobry lekar ti pomoze v tomto. Vysvetli ti ako by bolo vhodne to riesit, aku velkost, ake su typy implantatov a podobne. Len ako ti pisem ide najma o lekara ku ktoremu pojdes na konzultaciu… nie je to limitovane. Uz to tu raz zaznelo… Kazda mame ine svoje prsia a podla toho sa aj lekar zariadi :slight_smile:

takze myslis, ze by som mala zajst na konzultaciu a potom sa nejako zariadit? bude to vhodnejsie tak riesit? Ako dlho sa caka na konzultaciu v centre plastickej a estetickej chirurgie? niekolko mesiacov, ci je mozno dostat aj skor termin ako o nejake dva mesiace? chcela by som uz byt konecne stastna a sebavedoma :open_mouth:

renosiac ahoj ahoj… myslim ze ano… ta konzultacia ti da mnoho aspon teda mne dala. Lekar ti poskytne na teba taky iny pohlad. Ja som sa na seba pozerala inak ako lekar a to ti pomoze si tak urobit obraz, ze mozno ini ludia ta fakt inak vnimaju. Myslim tym, ze aj potom po zakroku tebe sa mozno prsia budu zdat na prvy pohlad velke ked pojdes z nejakych jedniciek na trojky, ale ked ta uvidi niekto cudzi tak by mozno povedal, ze su to tvoje prave a ze ti seknu, vies co tym myslim? :slight_smile: je dobre poznat aj pohlad lekara…na tvoj problem… :slight_smile: je mozne aj skor dostat termin, do par tyzdnov by sa mohlo dat…ale budes mudrejsia ked sa informujes presne u nich

Tieto riadky od teba sa dobre čítajú. Cítim z nich takú podporu. Ktorá po pravde mi teraz padla veľmi vhod. Ja mám trošku strach urobiť ten prvý krok k tomu. Nájsť si nejakú kliniku a proste tam zavolať alebo priamo ísť. Obávam sa či zvládnem to obdobie po zákroku, či sa naučím bez problémov žiť s novými prsiami… :open_mouth:

ved prave, ze clovek dava peniaze dlhe roky do niecoho o com si mysli, ze mu to pomoze a pritom nic z toho. Konecne mam pocit, ze tieto peniaze ktore dam do tohto zakroku budu peniaze na spravnom mieste, ak chcem vidiet konecne nejake zmeny na mojom hrudniku :slight_smile:
Lebo doposial mam pocit, ze som len nejako tapala v tme :open_mouth:

Kočeny nejakú dobu som tu nebola. Ide o to, že som sa rozhodovala medzi klinikou v KE a v BA. Už moja dilema je zažehnaná a mám za sebou konzultáciu v Centre plastickej a estetickej chirurgie. Čo som si pozerala ponuky, tak sa mi zdali aj vhodnejší a aj cenovo prijateľní. Mala som trošku strach, čo sa bude odohrávať na konzultácii, či ju zvládnem. A mám ju za sebou ani neviem ako. Prebehlo to bez problémov, povedala som doktorke Hudákovej aké mám predstavy, aké prsia by som chcela, ona mi povedala ako čo vidí reálne a dohodli sme sa a idem do toho :slight_smile:

nemaj strach kajty - strach nie je dobry, so strachom som po pravde v zivote nikdy nic nedosiahla. Netreba sa nechat nim ovladat, treba si ist za svojim, chod do toho ak ta to ma urobit stastnou. Pozri si ponuky klinik, pozri si ako robia kde zakroky, co sa ti bude najviac pozdavat. Mozno by nebolo na skodu, keby si si pozrela aj kliniku v Kosiciach kde sa chysta aj @milusatko podstupit zakrok. Pomoze ti to rozsirit si obzory, ked si pozries viacero klinik.

Barbien súhlasím s tebou. Je lepšie, keď si spraví taký prehľad kliník a potom sa rozhodne. Ja tiež som pozerala aj kliniku v BA. Pozrela som ich viacero aby som si vedela porovnať a triezvo zvážiť, že čo považujem za najlepšiu možnosť pre mňa. :wink:

Je mi jasné, že so strachom to ide všetko ťažšie len niekedy je komplikované sa ho zbaviť. Aj keď áno všetko sa dá :slight_smile: musím na tom popracovať. Tú kliniku som pozerala v Košiciach, vyzerá to dobre. Dokonca ma potešilo, že písala a o tom, že mala strach. Aspoň viem, že so strachom do toho nejdem jediná :slight_smile: idem sa pozrieť kde sa tá klinika vlastne nachádza. Ako sa to rieši? Treba tam ísť osobne či si najskôr je dobré dohodnúť termín?

dala som si od teba teda poradit. Bola som si uz vyriesit termin konzultacie, nech zacnem s tym nieco robit realne, nech to nenecham vsetko len v rovine premyslania a podobne :slight_smile: takze konzultacia ma caka po velkej noci som zvedava ako dopadnem ako to bude s tou velkostou, ze k akemu nakoniec to privedieme po rozhovore :slight_smile:

kajty to som rada, ze si tomu venovala uz trosku viac casu, sama sa ta operacia neurobi, nedohodne :slight_smile: musis tomu trosku casu obetovat, ked chces vidiet nejake vysledky. No je dobre vopred si zavolat na kliniku, informovat sa ako su na tom s terminmi, kedy by si mohla dostat termin na konzultaciu ohladne prs a potom uz len v dany termin sa dostavis na kliniku. Myslim, ze to nie je nic komplikovane :stuck_out_tongue:
renosiac tak velkost to uvidis hlavne si z toho nerob tazku hlavu :slight_smile:

To s tebou súhlasím na plnej čiare. Tento zákrok je o tom, že žena musí sama dôjsť na to kedy je ten správny čas sa na to dať. Tiež niekoľkokrát pred operáciou som si predstavovala aké by to bolo keby som už mala po tom a nakoniec to mi pomohlo začať to všetko riešiť. Tá vidina, že budem konečne krásna a sebavedomá :slight_smile: