Plastika pŕs a komplikácie

Je mi to jasné, že samé sa to nespraví, že hlavné počiatočné rozhodnutie musím urobiť najskôr ja a potom môžem čakať nejaké výsledky. Toto je vec o ktorej za mňa nik nerozhodne :slight_smile: To veru nie je nič komplikované, ale keď u každého lekára to inak chodí preto som reku najskôr sa opýtam aby som vedela ako to tam je aby som nebola prekvapená :slight_smile: Takže skúsim zajtra zavolať, aj keď je pred sviatkami, neviem či by som to teda nemala riešiť až budúci týždeň :open_mouth:

Ahojte neviem ci si na mna spominate minuly rok som vam pisala ohladne zvacsenia prs a chcela som mesiac na to ist na ples :slight_smile: ano bola som uletena si poviete, aj ja si to hovorim teraz ked som uz po zakroku, ktory mi robili v Centre plastickej a estetickej chirurgie. Teraz je jedine co chcem oddychovat, s nicim sa netrapit len sa dat dokopy bez problemov sa zotavit :slight_smile: neviem ako som si mohla mysliet, ze po styroch tyzdnoch by som bola schopna ist tancovat niekam na ples, som asi mala zatemnene myslenie :stuck_out_tongue:

Ahojte, dakujem za postrehy, velmi mi pomohli pri rozhodovani. Zenie ma dopredu krasny dekolt, ale je vo mne strach. Bola som na konzultacii, mam aj termin, uz len predoperacne vysetrenia. Dost sa bojim, pretoze mam fyzicku pracu, ako to bude s robotou. Ma niekto skusenost s lekarmi v Martine?
Dakujem

Je potrebné aby si nejaký čas po zákroku oddychovala a bude dobre. Ale podstatné je vybrať si aj dobrého lekára na zákrok. Aby mal skúsenosti a aby vedel čo robí. Predsa len je iné, keď lekár má už niekoľko rokov praxe za sebou a niekoľko pekných pŕs tiež :slight_smile: Tam zrovna nemám skúsenosti ani ja. Ale ak ťa niečo zaujíma ohľadom zákroku tak ti rada odpoviem, pomôžem :slight_smile:

Dakujem krasne. Lekar operuje v Dolnom Kubine, navrhol mi mentor 350ml. Chcela som sa spytat na pooperacne bolesti a liecenie, ako dlho sa ti to hojilo? Neviem ako s pn, ci po mesiaci budem moct ist do prace.

Dosť záleží aj na tom akým spôsobom ti budú vkladať implantáty do pŕs. Pretože od toho sa tiež odvíja dĺžka zotavovania a celkovo pocity po operácii. Keď sa dávajú implantáty pod sval, tak tá doba zotavovania je o niečo dlhšia ako keď sa vkladajú normálne :slight_smile: A trošku sú tie bolesti vraj väčšie, ale osobne s takýmto vkladaním implantátov osobne skúseností nemám takže ti to neviem povedať s isototou :slight_smile:

Ahoj, dakujem za postreh. Implantat bude vkladany pod sval, takze doba liecenia bude dlhsia

Volala som do Centra plastickej a estetickej chirurgie, keď som ti písala. Pozisťovala som si jak to tam všetko teda chodí a ako by som mala postupovať ďalej, keď chcem mať pekné prsia, na ktoré by som mohla byť pyšná. Tak sme sa dohodli, že prídem k nim na konzultáciu a rozhodnem sa čo následne potom, či do toho pôjdem alebo či si to ešte rozmyslím alebo čo vlastne. Som trošku na vážkach, ale tak príjemne na vážkach :slight_smile: že som zvedavá čo ma čaká

Ty si sa takto prekonala? Co ta tak k tomu nakoplo? :slight_smile: To je dobre, ze ste sa dohodli na tom takymto sposobom pretoze ta konzultacia ti da mnoho. Ano je dolezite pre teba zistovat si takto dopredu co asi tak by ta malo cakat, ale je ine ked dostanes este aj presne informacie od lekara, co vie presne ako sa ten zakrok robi a tieto veci, lebo sice ja mam zakrok za sebou ale ako presne my ho robili neviem, pretoze som si sladko spinkala ako taka sipkova ruzenka :slight_smile:

Ahojte. Ja som 10 dni po OP a zatial to je ok vsetko, nemam co uz doma na robote tak sa predieram disk forami😊

@darenn Nakoplo ma to, že neustále som myslela na to aké by to mohlo byť. Aká iná by som mohla byť. Ako by mi to celé mohlo zmeniť život a ako by som sa asi potom cítila. Keďže som stále nad tým uvažovala, mi to nakoniec nedalo a musela som už urobiť niečo pre to :slight_smile:
@sandy5 Môžeš mi napísať ako sa cítiš?

uz uplne ok, vobec to nieje bolest ako vela ludi prehana a ako som pocula predtym a ako ma tym vystresovali. Obcas to este trosku zaboli semtam pichne ale inak je to ok.

Ide o to aký má ktorá žena prach bolesti. Aspoň teda ja si tak myslím. To čo jedna znesie bez problémov, iná nemusí. To je to isté ako napríklad pri pôrode. Ale myslím, že keď robíme niečo pre seba, mali by sme byť ochotné niektoré veci obetovať a zvládnuť, predsa len toto je zmena, ktorú robíme pre svoj pocit, pre naše sebavedomie a nie pre niekoho iného, cudzieho. Keby som do toho išla len na podnet okolia alebo tak, tak by som to znášala to zotavovanie asi horšie :slight_smile:

Vidis to a myslim, ze prave to je to co si potrebovala. Uvedomit si, co ta caka po zakroku. Aka velka zmena ta caka a co vsetko ti do zivote prinesie. Sama si sa namotivovala :slight_smile: Verim, ze budes stastna, ked budes mat po aspon tak ako ja. Mne ten zakrok velmi vela dal a najma viem, ze aj ked nemam nieco na sebe rada, tak je vzdy moznost urobit s tym nieco a byt krajsia, sebavedomejsia :slight_smile:

Asi máš pravdu, nemyslela som si, že ma to nakopne, keď si to všetko uvedomím. Ale som rada, že už koneeeeečne vidím v tom celom zmysel a pokroky. Už aby som sa mohla pýšiť konečne hrudníkom aký som doteraz len závidela mnohým ženám. To bude keď budem mať konečne niečo po čom dlho túžim. Najradšej by som si od radosti zvískla, že som sa už posunula :slight_smile:

ked citam tvoj komentar, mam pocit, ze mas rovnake pocity v sebe ake som mala ja. A vlastne ako mam. Tento mesiac ma caka zakrok, na ktory sa nesmierne tesim, ale pred ktorym mam stale aj taky kustik respektu, ze ako to dopadne, aj ked pevne verim, ze budem konecne stastna a sebavedoma, ked uz budem mat po :slight_smile: Tiez mi velmi dlho trvalo len najst kliniku a zavolat na nu, ale uz to mam za sebou a uz len vyckat ten den :stuck_out_tongue:

Ano presne ako pises. Aj mna to caka 17.5., tesim sa a zaroven sa obavam a cakam, kedy uz bude po

Netreba mat obavy, aj ked ano na zaciatku som ich mala tiez. Je to nieco okolo mesiaca, co som podstupila tento zakrok v Centre plastickej a estetickej chirurgie a uz sa citim ovela lepsie ako tesne po zakroku. Tie dni po zakroku boli uz take ine :slight_smile: Vedela som, ze nastala v mojom zivote velka zmena avsak este celkom som si ju nevedela predstavit, ako to presne bude vyzerat a podobne. Dnes uz viem a viem, ze toto rozhodnutie nelutujem :stuck_out_tongue: aj ked teraz asi budem musiet podstupit nakupny osial kvoli novym prsiam, ale beriem to ako pozitivum :slight_smile:

Teba čaká už samotný zákrok alebo ešte len konzultácia? Budem ti držať palce. Mňa strach a obavy každým dňom viac a viac opúšťa kým na to príde, tak už asi ani nebudem vedieť, čo je to strach. Čoraz viac sa ma zmocňuje radosť z toho, čo ma čaká, keď už bude po tom. Možno by si sa aj ty mala na to naladiť rovnako ako aj ja a nestresovať sa zbytočne, lebo stres nikomu nepomáha :stuck_out_tongue:

Nemaj nemaj, ja nemam sice dlho po zakroku, ale mozem ti povedat, ze tie obavy su zbytocne, nestresuj sa ked nemusis. Radsej sa tes, na to ako budes po zakroku musiet behat po obchodoch a zhanat nove oblecko, ked uz budu nove prsia :slight_smile: Tiez sa na to taaaaaaak velmo tesim. Uz nech nemusim nosit podprsenku pooperacnu :slight_smile: