Plastika pŕs a komplikácie

napisala si to ako keby je to nejake otravne tu podprsenku nosit, kedy ides na kontrolu? Alebo si uz bola? Ako je to vlastne, ty sa dozvies na klinike na kontrole priamo, ze ako dlho to je potrebne este nosit, alebo ci uz nie je dolezite ju mat a podobne veci? :slight_smile: Neviem ako to funguje na klinikach pri takomto zakroku, preto budem rada ak mi povies z vlastnej skusenosti s cim si sa stretla :slight_smile:

Ono ani nie, že by to bolo otravné, ale je iné, nosiť takúto a normálnu podprsenku. Dá sa ten čas zvládnuť s tou podprsenkou v pohode, avšak zvedavosť je veľká. Aspoň teda moja bola. Nevedela som sa dočkať, kedy budem môcť začať nosiť normálnu. Áno všetko sa dozvieš na základe kontrol, že ako dlho, dokedy a najmä prečo. U každej ženy je to iné keďže každý organizmus je iný :slight_smile:

Ahojte, tak uz mam po tom. Tie prve 3 dni to bolelo ako slak, no teraz kazdym dnom lepsie. Dnes je tyzden po operacii. Este mam problem so vstavanim a lihanim do postele a strasne ma boli chrbat. Mali ste aj vy taky priebeh?

Akoze nie, ze otravne, ale predsa to bude ine, ked ju uz nebudem musiet mat, ked uz budem moct nosit normalnu alebo chodit uplne bez :smiley: Kontrola prva je po styroch tyzdnoch od operacie, teda vlastne po mesiaci. Priblizne mi na klinike povedali, ze asi nejake styri az osem tyzdnov budem musiet podprsenku nosit, ale ked ides po tom mesiaci na kontrolu, tak uz lekar vie zhodnotit, ze ci este je dolezite ju nosit alebo uz sa to pekne hoji a nebude to treba.

to si viem zivo predstavit :stuck_out_tongue: Viem si na takom mieste zivo predstavit seba, preto mi to uz zacina byt jasnejsie, jak to bolo myslene. Samozrejme tomu rozumiem, oni mi teda potom povedia, ze kedy dalsiu kontrolu a tieto veci, nemusim si to akoze ja nejako zvlast bez lekara dohadovat alebo nieco podobne :slight_smile:

Tak si po zákroku, je normálne, že nejaká bolesť príde, ale dá sa to zvládnuť. Aspoň taký je môj názor. Chce to čas aby si telo na túto zmenu zvyklo, nemusíš sa báť, ono každým dňom bude lepšie a lepšie, len je potrebné moc sa nenamáhať a čo najviac sa šetriť.

necitala som si celu diskusiu radsej sa vas priamo opytam to co by som rada vedela pozerala som si kliniky kde takyto zakrok priamo zvacsenie prs robia avsak nie som si celkom ista ci chcem kvoli tomuto zakroku cestovat az do hlavneho mesta mate skusenosti s nejakou klinikou u nas na vychode? potrebujem poradit lebo uz sa stavam postupne bezradnou neviem na koho sa obratit aby vysledok bol taky ako som si vysnivala

klinik je uz viacero a to po celom Slovensku. Avsak osobne by som neriesila toto, ci cestovat alebo necestovat. Ale kvalitu sluzieb a samotneho zakroku. Ja som sa orientovala podla tychto veci a priviedlo ma to do Kosic, do Centra plastickej a estetickej chirurgie. Tebe by to mozno sedelo aj podla polohy, ale ja som ich vybrala skrz uplne ine veci. Pre mna bolo prioritne to aby lekar, ktory mi mal zakrok robit, aby mal dostatok skusenosti a aby ku mne pristupoval ludsky, aby mi vedel poskytnut aj odborne rady a poradi vo veciach, v ktorych som sa stracala. Ale tak je len na tebe podla coho si chces kliniku vyberat, toto je moj nazor.

o akom vysledku snivas?..chces podstupit len zvacsenie alebo aj nejaku upravu?..ja zase premyslam, ze by sa mi hodila teraz uprava prs, lenze neviem ci by to bolo mozne…musela by som to asi priamo konzultovat s nejakym lekarom…pretoze jeden mam vacsi, druhy mensi a je to dost vidiet, aspon teda ja mam pocit, ze to na mne normalne krici…nejako vekom tento problem sa u mna viac zacal prejavovat a nechcem to tak nechat…

  • ako to myslíš? Aká úprava pŕs? To máš na mysli nejaké zdvihnutie alebo tak? Lebo také niečo by som si tiež priala avšak myslela som, že prsia sa žene zdvihnú jedine po zväčšení alebo tak. Týmto čo si napísala si ma celkom zaskočila. Ja nejako nič iné nepotrebujem len pozdvihnúť trošku. V podprsenke vyzerajú dobre, objem moje prsia majú, avšak držať nedržia, tak jak by som si predstavovala. -

ako to myslim?..tak ako som to napisala…aj zdvihnutie trosku, mam proste jeden vacsi, ten je viac padnuty a druhy mensi a ten drzi dobre…preto potrebujem s tymto pomoct…no myslim, ze to nie je tak, ze az po zvacseni, myslim, ze to by sa v pohode malo dat urobit aj pri tvojich prirodzenych prsiach, aspon teda dufam…ty mas deti a kojila si alebo ako, ked pises, ze nedrzia?..

Nemusí mať ani dietky, ani nemusela kojiť. Niekedy sa proste takéto veci stávajú, že tie prsia si nedržia pekne svoj tvar. Niekedy za to môžu prsné svaly, ale niekedy vôbec nie a niekedy to absolútne nevieme ovplyvniť.
Nie je problém z môjho pohľadu to urobiť chirurgicky a aspoň sa nemusíš trápiť, že by sa niečo takéto mohlo zopakovať, že by znovu začali prsia ovísať :wink:

  • fúha, tak to máš asi troška väčší problém jak ja. To dúfam, že sa to bude dať nejako urobiť. Len musím prísť na to, že kde mi to budú schopní spraviť. Koľkokrát by som rada aj bez podprsenky išla, avšak teraz to vôbec nie je možné, respektíve je, ale celkom sa hanbím tak ísť von. Kamošky mi závidia, že aké mám prsia, ale čo z toho, keď sú pekné len v podprsenke. -

Hlavne sa nestresujte dievčatá tým či to pôjde či nie, veď nájdite si lekára a choďte na konzultáciu a tam sa všetko potrebné dozviete. Ja som bola v Centre plastickej a estetickej chirurgie aj na konzultácii, aj na samotnom zákroku a v pohodke, ono je dobré dohodnúť sa s lekárom aké máš očakávania, on ti povie, aké sú možnosti, čo sa dá, čo zase nie, ako by to šlo a najmä kedy, týmto, že tieto veci tu riešite tak zbytočne sa trápite a strach v sebe zbytočne vyvolávate a načo :slight_smile:

ani mi nehovor aj pri plavkach mam celkom problem…vobec nesedia tak ako by som si predstavovala aby sedeli…cize zacina ma to matat coraz viac…preto nad tym stale dumam, ze ako dalej…
dina lenze ja neviem co s tymi mojimi prsiami bude potrebne…obavam sa toho aby ma lekar nejako nezvozil, ze tam pridem a neviem poriadne co chcem…vies co mam tym na mysli?..ja viem, ze potrebujem prsia dat dokopy, ale neviem ze ci teda jedno zvacsit, alebo druhe zmensit…alebo jak…

taktiez som zakrok absolvovala na klinike, o ktorej ti dina pisala. Poviem ti, ze niecoho takehoto sa tam bat nemusis, ze normalne, ze presne nevies co by bolo potrebne spravit, ta konzultacia s lekarom sluzi prave na to aby si ho oboznamila so svojimi ocakavaniami s tym, co by si chcela a on ta oboznami s moznostami :slight_smile:

  • len ja sa obávam či lekár bude mať so mnou trpezlivosť, kým sa na niečom dohodneme a nájdeme správne spoločné riešenie. Prístup tej kliniky, o ktorej si mi písala je fajn? -
  • o tom by som ti tiež vedela napísať siahodlhé strany, o tom koľko plavkových vrchov som musela vyskúšať aby som našla niečo, čo by ako tak bolo fajn. -

Ako som ti písala v Centre plastickej a estetickej chirurgie sa niečoho takého nemusíš obávať, že by nechceli s tebou niečo konzultovať alebo, že by ti neporadili. Preberú tam s tebou všetko, čo budeš riešiť. Otázky, ktoré ťa budú zaujímať ti zodpovedajú, nemusíš zbytočne panikáriť. Tiež som nevedela všetko do bodky, keď som tam išla, ale oni ti navrhnúť riešenie poradia ti akoby to bolo najlepšie aby si bola z výsledku šťastná, len je potrebné sa pýtať a komunikovať aby ste sa vedeli spolu na niečom dohodnúť :wink:

  • ďakujem ti. Si ma potešila týmto tvojím posledným komentárom. A asi mi to aj tak viac odvahy dodalo. Skúsim si nájsť na internete tú kliniku, o ktorej si mi písala a vyskúšam si u nich vybaviť termín, aspoň teda na konzultáciu. Veď keď pôjdem na konzultáciu to ešte nie je záväzné, ešte potom si to môžem rozmyslieť, ak sa mi nebude pozdávať ich prístup alebo niečo také, nie? -

samozrejme, je to na tebe, este potom mozes cuvnut, ak nebudes presvedcena o tom, ze je to spravny krok a najma krok vpred, ved to uvidis sama ako sa na konzultacii a hlavne po konzultacii budes citit, co ti bude behat hlavou, ci bude presvedcena, ze je to fajn alebo ci este budes mat nejake pochybnosti :slight_smile: