Prenatálne vitamíny

Dlho som tu nebola dievčatá, ale vidím, že nie som sama, čo mala takéto trápenie, z ktorého nevedela von, no aj vďaka vám sa mi to podarilo, neviem prečo zo začiatku som nevenovala vitamínom ako takým veľkú pozornosť a pritom to bolo chybou :wink:

Je to trapenie, ja som si hovorila, ze nieco taketo sa mne nemoze stat, ze by sa mi nedarilo otehotniet a tento problem si ma nasiel a neviem s nim nejako bojovat.
Neviem preco prisiel, ked som verila, ze bude vsetko v pohode a bez problemov.

V prvom rade si musíš uvedomiť, že sa nejde svet zrútiť, že to bude dobré len treba sa o to pričiniť a dať aj telu čo mu chýba pre niečo sa nedarí. Má to nejaký ten dôvod.
Veriť môžeš, ba priam musíš, že bude dobre, ale to je trochu už o inom. Ty by si mala začať venovať tiež pozornosť vitamínom, ktoré som aj ja (aj keď to veľmi nerada priznávam) dlho podceňovala.

ja si myslim, ze je celkom na mieste, ze si to priznala - pretoze tymto svojim priznanim mozes pomoct a to nie len jej, ale ktorejkolvek inej buducej mamicke alebo zene, ktora by chcela byt mamkou :slight_smile:

Tak je to pravdou, veľa vecí sa podceňuje a niektoré sa zase preceňujú, pri vitamínoch mám pocit, že ich podceňujeme ale to len do chvíle, kým samy prídeme na to, že môžu pomôcť, že vedia pomôcť telu sa pripraviť na dieťatko, že vedia pomôcť aby dieťatko potom správne a pomaličky rástlo tak ako treba :slight_smile:

A myslíš, že ja som čakala, že nebudem môcť ostať tehotná?..Najskôr ma to prekvapilo…Potom som už ani len nedúfala, že by dieťatko prísť mohlo…Že by sme mohli byť šťastnými rodičmi a pozri…Niekedy fakt stačí málo…Teda nám sa to zdá, že málo, ale pritom to tak málo nie je…

ty si sa s tým akože zmierila vtedy? ja verím, nie je to jednoduché, najmä keď väčšina z nás chce byť mamičkami, máme to proste v sebe aby sme boli mamy, aby sme sa starali o deti, preto keď ich nemôžme mať tak strácame nádej, aj keď to nie je na mieste :-/

nemali by sme sa opustat, ale hladat moznosti ako si pomoct, co spravit aby to dietatko mohlo k nam prist, aby v brusku malo vsetko co potrebuje :slight_smile:

@krowka horsie je ked mame v tomto smere malo znalosti a nevieme, co by mohlo pomoct. Si myslis, ze ja som na zaciatku vedela, ze vitaminy mozu mat zmysel, ze mozu pomoct az tak, ze budeme mat zdrave babo? To by mi ani nenapadlo a dnes si neviem predstavit, ze keby som opat tehotna, ze by som vitaminy neuzivala :slight_smile:

tak ako si napisala. aj ja som mala malo znalosti. ale teraz nastastie viem vsetko co treba a aj ked sa stretneme s kamoskami a bavime sa o takychto veciach tak sa delim s nimi o tie znalosti, ktore uz mam. predsa len minuly rok som sa dozvedela vela noveho. aj o vitaminoch vseobecne, aj o Femibione, jeho ucinkoch ako moze prospievat aj mne, ale hlavne dietatu, co zabezpecuje, preco je fajn ho uzivat pri snazeni. chcem aby o tom vedeli, lebo mne to moc pomohlo.

Viem, ze nie, ani ja som necakala, len ako som pisala som z toho prekvapena a neviem co spravit, aby mi bolo lepsie, aby som sa tym netrapila, chcem uz zajst aj k lekarovi, aby som vedela co a ako. Ci som zdrava :frowning:

Tým, že zájdeš k lekárovi nič nestratíš, aspoň ti spravia testy a uvidíš, medzitým, ale by som vitamíny, o ktorých ti aj baby písali nezanedbávala, lebo môžu vyriešiť tvoj problém a telo pripraviť na príchod dieťatka :slight_smile:

Testy je dobré urobiť, to prikláňam sa k tebe :wink: Lebo tie môžu priniesť výsledky, ktoré ju potom budú vedieť posunúť ďalej, tým problémov, ktoré môžu byť keď sa nedarí otehotnieť je kvantum, množstvo a u každej z nás to môže byť niečo iné, preto je dobré, keď nejaké tie testy podstúpi aj ona a aj jej muž alebo priateľ :wink:

Bola som uz u lekara, tak budu ma cakat nejake vysetrenia, len bude to trvat nejaky ten cas, kym ich vsetky absolvujem a tiez kym budu vysledky, neviem ako zvladnem to obdobie, to cakanie, lebo z toho viem byt fest nesvoja :frowning:

@dorinka a co si cakala? Ze tie vysetrenia ti spravia mavnutim carovneho prutika? Nejde vsetko hned, ani nemozes chciet vsetko hned. Musis dat niektorym veciam proste cas, aj ste sa rozpravali, kde je mozne, ze je problem? Zatial ste sa dohodli len na tom, ze absolvujes vysetrenia a potom sa uvidi co dalej? Aky bude postup?

Myslím, že to nečakáme žiadna z nás, len by sme si priali, keby to šlo rýchlejšie. Keby takéto veci nabrali rýchly spád aby sme vedeli čo najskôr ako sa veci majú. Kde je problém a hlavne ako sa to zbaviť.
O postupe niektorí gyn nechcú hovoriť, najmä kým nemajú v rukách nejaké výsledky žeby sa od nich vedeli odraziť.

ja hlavne hovorim, ze treba urobit maximum preto aby to telo nase zenske bolo pripravene pre dietatko, pre ten novy zivot to je dolezite :slight_smile:

lenze kedy a ako zena potom vie, ze uz je ten cas na dietatko? ze tych vitaminov ma uz telo dost? my sa snazime, ale nedari sa nam a som ochotna urobit vsetko preto len aby som uvidela vytuzeny pozitivny test len mam pocit niekedy akoby som uz bola na konci so silami a vidim, ze aj moj drahy je z toho celkom zufaly, tiez uz by chcel mat dieta, starat sa on a nam sa to nedari, obavam sa ci so mnou aj ostane ak to takto pojde dalej, ja som neustale smutna z toho, ze to nejde a tym padom aj on je nesvoj a potom je doma husto :frowning:

Tiež som si toto hovorila…Snaž sa myslieť pozitívne…Možno tvoj telo potrebuje len viac vitamínov…Daj si ešte čas…Neuponáhľaj to…Hlavne nemysli na hentaké veci…Že by s tebou neostal, to ti nepomáha a myslím, že to, že takto negatívne myslíš tiež vplýva aj na to vaše snaženie…Snažte sa jeden druhého si užívať…Nie sa tým stresovať…

nechcem na to mysliet, ale klamala by som keby som napisala, ze mi to z casu na cas nenapadne, ved ako to moze dopadnut, ked mu nemozem dat to, po com tak tuzi? vies, to ma celkom mrzi, ja sa snazim, snad to bude dobre :slight_smile: vies mi prosim ta nieco napisat o Femibione? snad som ten nazov spravne napisala, len vyssie som o nom citala, ze by mal obsahovat vsetky tie vitaminy, tak ak by si mi k tomu vedela napisat viac, tak by si mi pomohla :slight_smile: