Prenatálne vitamíny

@jarcika mysli na prijemnejsie veci, mysli na to ako vam bude dobre, ked vas bude o jedneho viac. Nemysli na to, co by bolo ak by sa nepodarilo, verim, ze sa vam podari, ze budes stastna mamicka, ktora bude plna elanu a budete mat doma aj milujuceho chlapa :slight_smile:

chces ju podporit…je to velmi mile…len viem ake je to pre nu teraz tazke citat aj taketo riadky…viem ake je to ked sa o nieco snazis a nejde to…a duplom ked mas pocit…ze od jednej veci zavisi aj kopa inych…hlavne je dobre mysliet na to…ze vsetko ma zmysel…a snazit sa robit maximum pre splnenie si svojich tuzob…!

snazim sa, ozaj, len nie je to jednoduche, aj si poviem, ze kopu veci nebudem riesit budem sa sustredit na to pekne a to co mi robi radost, len nie zakazdym mi to ide :frowning:prosim ta napis mi o tom doplnku, chcela by som vediet nieco viac o nom, co obsahuje a preco je taky fajn?
:stuck_out_tongue: teda ak ta to neotravuje, ze to chcem vediet :stuck_out_tongue:

Chcela by si o tých vitamínoch niečo vedieť? Doplnok obsahuje všetky vitamíny, ktoré dieťa potrebuje, keď bude v tvojom brušku. Sú to vitamíny, ktoré vplývajú najmä na rast dieťatka. Čiže ide o to aby správne rástlo, aby priberalo ako má, aby nemalo nejaké problémy, ktoré by mohli vzniknúť z nedostatku vitamínov :slight_smile:

Napísala si to stručne jasne zreteľne, len neviem či jej to bude stačiť, myslím, že skôr chcela vedieť o zložení na čo sú tie jednotlivé zložky, jednotlivé vitamíny dobré, čo ktorý zabezpečuje. Aby v tom mala jasnejšie.
Predsa takto si jej to napísala po lopate, ale chápeš, čo ja myslím, nie?? :slight_smile:

Tak potom som to asi nepochopila dobre :slight_smile:
https://www.femibion.com/sk_SK/product/femibion-1-tuzba-po-dietati---tehotenstvo.html Ale teda ak je to tak akosi ty písala, tak poslala som link, kde sa všetko dozvie. Je to na tej stránke popísané fajn, že aj zloženie aj na čo tie jednotlivé zložky sú vhodné ako prospievajú :slight_smile: Tak snáď aspoň teraz týmto pomôžem :stuck_out_tongue: Som to asi predtým moc tak zovšeobecnila, ja už o tom svoje viem, tak mi to prišlo tak nejako prirodzené :open_mouth:

takto to pochopi ked si to tam precita…je to napisane tak prirodzene…pekne, ze sa to da pochopit… :slight_smile: je to ine ked uz mas skusenost…ked uz vies ako je to s vitaminmi…ktory na co sluzi a vies si sama odovodnit, ze preco je ktory vhodny…:slight_smile:

Je to dôležité ako si napísala, lebo ja tiež mám rada, keď viem čo užívam a keď viem prečo to užívam, že aký zmysel to pre mňa má, čo mi to môže priniesť a veci okolo toho.
Ja som taká, že musím mať jasno v tom, čo a hlavne prečo :smiley:

dakujem ti, ze si mi napisala, ze si mi poslala link, dobre je to tam napisane :slight_smile: pochopila som to uplne uz viem aj ake je zlozenie doplnku aj na co tie jednotlive zlozky sluzia jak prospievaju drobcovi, co bude v brusku rast :slight_smile:

je to ine, ked si to takto precitas a vies, co sa deje v brusku, co vsetko dieta ma zabezpecene, ze mas aj istotu, ze ma zabezpeceny prijem tych vitaminov, podla mna aj pre tu mamicku je to take fajn, aspon pre mna to bolo, ze som bola vyrovnanejsia, pokojnejsia, ked som vedela, ze davam drobcekovi vitaminy, ktore su potrebne a vdaka nim uz podporujem jeho rast a zdravie uz v brusku :stuck_out_tongue:

Veď ale to je logické, to je prirodzené si myslím. Lebo keď si tehotná, nedávaš vitamíny, že len normálne zo stravy tie vitamíny by sa mali dostať k dieťatku, tak to nemáš ani šajnu, aké vitamíny sa dostanú a v akom množstve, či vôbec je to dostačujúce :confused:

a prave to je to…tam nastava ten problem…ze takto sa to neda mat pod kontrolou…lebo nemas absolutne predstavu o tom mnozstve ake by malo byt a ake realne sa dostane k dietatu…to mozeme len polemizovat…tipovat…a pri Femibione presne vies ake je odporucane mnozstvo…presne vies v akom mnozstve kolko vitaminov sa k babatku dostane…a to je velky benefit toho… :slight_smile:

Nejaké vitamíny sa dajú zo stravy získať, aj ich získame, len podľa mňa skôr ide o to, že z tej stravy ich získame minimálne, že v takom množstve, že to zrejme nebude mať nejaký efekt.

Pisete pravdu dievcata a prave toto su veci, ktore aj v dnesnej dobe si vela buducich mamiciek neuvedomuje. Ze si myslia, ze staci to, co jedia, ze dost vitaminov daju dietatku prave tou stravou. To by museli si stravu strazit, dost zvazovat co jest, aby presne dostalo dieta vitaminy co potrebuje pre spravny rast, co myslim, ze by bolo dost narocne aj pre mamicku si takto vsetko sledovat :slight_smile:

aj narocne, ale to sa odsledovat neda, je to nemozne, radsej uzivat vitaminy a mat ich dostatok jak nedostatok :wink:

Ale prečo si to neuvedomuje stále toľko mamičiek, žeby bol problém aj v tom, že máme problémy sa rozprávať o týchto veciach so svojimi ženskými lekármi? Alebo kde inde by mohol byť ten problém??

Aj toto je problem ako si napisala, uzatvarame sa do seba, veci riesime v sebe a s nikym inym, casto to vidam aj u kamosiek, ze sa hanbia aj u lekara sa vobec nieco opytat, poradit sa. A pritom ten lekar je tam pre to aby nam poradil pomohol, predsa ma skusenosti, tak by mal vediet.
Len ako moja mamka hovori, kto sa neopyta sa nedozvie :slight_smile:
Ale ved to je logicke :slight_smile:

Ale mňa zaujíma, že prečo sa to deje, prečo toto robíme, keď vlastne pomoc potrebujeme?

asi je to taka nejaka nasa obrana pred vonkajsim svetom, lebo viem ake je to ked zene sa nedari ma problem to sama v sebe spracovat, ma problem sa s muzom o tom zhovarat, aby sa o tom otvorene pozhovarali, tym padom chapem, ze v podstate aj s cudzim clovekom, s lekarom je problem o tom hovorit, musime to asi najskor v sebe nejako spracovat, alebo zmenit uhol pohladu a potom dojde na to, ze zacneme viac o tom hovorit a riesit to

Aj tam moze byt, ale moze byt aj inde ten problem, to je rozne, kazda to mame asi inak, inak sa na veci pozerame, tym padom aj toto vnimame inak.
Ale moj nazor je taky, ze clovek ked nerozprava a nepyta sa tak proste sa nedozvie a ja osobne by som nechcela zit v nevedomosti, nech uz slo o cokolvek :wink: