Prenatálne vitamíny

Pokial si jej poradila a ona si z toho nieco zobrala, ze jej to pomohlo a vybrala si vitaminy, ktore jej dietatku pomozu aj do buducna, tak myslim, ze je to super!!! :slight_smile:

//je, pri tychto veciach, najma ak ide o zdravie dietatka, tak by sme si mali dat poradit a zbytocne si nestavat hlavu a byt tvrdohlave, viem sama, ze nevieme vsetko, ja tiez som na mnozstvo veci prisla az casom, no podla mna je dolezite byt radam otvorena, predsa len ja tiez si dam v mnohych veciach poradit aj od kamosiek, ktore uz maju starsie deti tak vedia, kedze uz niektorymi vecami si presli :slight_smile: //

Danuskaa poviem ti, že si myslím, že to padlo na úrodnú pôdu a myslím, že som urobila dobre, že som nemlčala, ale že som ju oboznámila s tým ako to je. Ako to chodí a čo je vhodné. Potrebovala to.
Ellenita v tomto máš pravdu, že mali by sme si dať poradiť, ale sú mamičky (bohužiaľ také aj poznám vo svojom okolí), čo majú problém vziať názor niekoho iného, čo si proste myslia, že zjedli všetkú múdrosť sveta a vedia proste všetko, čo sa týka tehotenstva, materstva a pod :frowning:

Potom som rada aj ja, ze to vzala predsa len tu uz ide o zdravie dietata a s tym sa zahravat netreba, detom je potrebne dat vsetko pre spravny rast, vyvoj. Pre zdravie!

@ewuschik mna tesi to, ze ked si kupis doplnok, ktory obsahuje viacero vitaminov, tak nemusis kopu kapsul jest, ze staci jedna a telo aj dieta bude mat dostatok tych vitaminov, ktore su podstatne!

Kedysi som sa snažila napríklad ja jesť kopu zeleniny, ovocia som do seba tlačila…No bolo mi to proti srsti…Nejako proste niektorým veciam neviem prísť na chuť a nemám rada, keď musím niečo jesť proti svojej vôli…:frowning:

ked nevies tomu prist na chut, tak to neni bohvieco, to viem, chapem ta uplne, preto je fajn, ze jestvuju doplnky ako je Femibion, ze staci ak si das cez den kapsulu a mas dost vitaminov a nemusis sa stresovat s tym, co jest, co nejest, kolko vitaminov potrebujes.
:slight_smile:

presne tak erika :slight_smile:
Ja som odjakziva prieberciva, co sa tyka jedenia, cize pre mna doplnok bol vykupenim. Ja ked som si citala, co jest, co nejest, aku zeleninu, ake ovocie, tak poviem ti, ze to my zeny sa mozeme z toho aj zblaznit!

Jasné, že sa netreba s tým zahrávať. Ja si uvedomujem ako sú dôležité tieto veci.
Najmä keď viem ako veľmi to môže vplývať aj na rast detí v brušku, aj na imunitu keď sa narodia, má to vplyv ozaj na veľa vecí!

Áno to je moc fajn. Rovnako je to napríklad aj so stravou, na to aby si mala dostatok vitamínov, ktoré potrebuješ aj ty aj dieťa, tak to by si musela mať veľmi pestrú stravu. Musela by si jesť kopu zeleniny, ovocia a s tým máme myslím problém mnohé. V tomto som na jednej lodi s tými ženami čo s tým majú problém. Áno akože uvedomujem si, že čo je ako dôležité ale aj tak ma to neprinútilo niektoré veci proste jesť :confused:

jo to je to, co som aj ja pisala, ze ja som v tomto cele zle, ze som prieberciva nenormalne a neviem si predstavit, ze by som do seba davala vsetko co sa odporuca jest. Takto ked uz je doplnok, ktory obsahuje vsetko potrebne tak je to pre mna ozaj vykupenie, ze nemusim nejako riesit co v akom mnozstve jest aby som mala dost jednotlivych vitaminov :wink:

Ale to nie si len ty taka, takych nas je vela, co si vyberame co budeme jest na co mame chut :wink:

Asi tak a potom musíme bojovať s nedostatkom vitamínov :frowning:
A to sa potom v mnohých smeroch dokáže odzrkadliť :confused:

Dokaze, ale nastastie uz sme v takej dobe, ze mame ine moznosti ako vitaminy doplnit.
Ja mam skusenost s Femibionom a som rada, ze som si ho kupila, ze som ho zacala uzivat, lebo vdaka nemu som do tela dostala potrebne vitaminy, ktore dieta potrebuje, ked v brusku rastie a hlavne nemusela som sa do nicoho nutit. Lebo nemam rada ked sa musim do niecoho hecovat, nutit, ze je nieco proti mojej voli, chapes :confused: Takto som zjedla kapsulu a potrebne vitaminy boli tam kde mali byt :slight_smile:

take to nutenie nie je k nicomu. Myslim, ze nutenim nikto nikdy nic nedosiahol :slight_smile:

To máš pravdu, len kedysi neboli také možnosti, také vymoženosti ako sú teraz. Tak keď chcela mať žena vitamíny tak sa musela prekonať, musela čo najviac toho zaradiť do stravy, aby ich získala. Ako to zvládali to neviem, to si nedovolím ani tipovať, keďže ja seba napríklad poznám a viem, že u mňa to by bol problém jak svet.

neviem ci si citala co som aj ja pisala pred casom. Tiez mam s takymito vecami problem a to velky. Dostanem do seba len to co lubim.
Takze pre mna by uz len to bol boj. A osobne si myslim, ze vitaminy, su pre deti extremne dolezite, podstatne, cize nechcela by som ich o ne pripravit len preto, ze ja nieco nemam rada, nejaku zeleninu alebo dake jedla!

u nas toto akurat je aktualna tema, kedze segra sa s manzelom snazia o dietatko…ta uz je na nervy z toho, jak jej kazdy hovori co by mala a nemala robit…:roll_eyes:

Povedz jej nech to vypusta. Niektore veci si nejako moc netreba brat, lebo ozaj jedna zena by sa z toho zblaznila. Sak viem o com hovorim, je toho vela ked z kazdej strany ma niekto snahu pomoct. Ale jedno je pravda, to som sa presvedcila aj na vlastnej kozi, ze vitaminy je dobre brat uz pri snazeni sa, aj sa zena potom tak lepsie citi, ze nieco viac urobila pre to aby bolo lepsie, aby to prislo :wink:

V tomto sa musím k tvojmu názoru prikloniť. Inak to nevidím.
Mňa napríklad vedelo nahnevať aj to, keď sme sa snažili a nedarilo sa nám, že každú chvíľku sa nás niekto pýtal, že kedy to bude, že už je najvyšší čas a neviem čo všetko. Ja som sama bola zúfalá a takéto reči ma ešte viac dostávali do kolien.