Prenatálne vitamíny

Ludia su rozni, rozne veci hovoria a tiez aj robia, ja sa snazim uz neriesit, kazdy ma svoj zivot, nech sa teda kazdy sam o seba stara. Je podla mna velmi dolezite to aby zena mala pocit, ze robi maximum pre to aby mohla dietatko mat. A aby bolo zdrave, ked sa postasti!

Vieš koľko mne trvalo aby som si povedala, že dosť?? Že budem sa starať sama o seba, nebudem nikoho počúvať a pozisťujem si všetko čo potrebujem. O vitamínoch, o doplnkoch pri snažení a takýchto veciach. Nechcela som nič zanedbať, ale zase nechcela som počúvať ani všetkých na okolo, lebo z toho by sa jeden zbláznil!!

Ako to bolo u teba? Vám sa dlho nedarilo??

co je to dlho? myslim, ze tuto otazku si treba zodpovedat, pretoze pre kazdeho je to ina doba, pre mna napriklad dlho bolo uz len tri mesiace po sebe ked to nevyslo, tak mi to nebolo jedno, ale ma to mrzelo, ale myslim, ze take vazne to zacne byt az ked sa nedari vyse roka, vtedy uz ozaj treba zbystrit, ze nieco evidentne neni ok.

  • to už je ten taký čas, kedy ozaj sa zamyslíme, že niečo nie je ok. A vtedy sa vyhýbať tomu lekárovi ozaj netreba, ale treba ho navštíviť. -

Doktora v prvom rade podľa mňa treba navštevovať stále. Pravidelne a áno keď sa nedarí a chceli by sme bábätko tak je dobré sa o tom zmieniť. Povedať, že ako dlho sa už snažíme a všetko okolo toho, aby sme doktorovi priblížili našu situáciu a tiež aj naše pocity, lebo aj to vplýva na to snaženie. Veľa z nás podceňuje pohodu, akože aj psychickú, ale tú je ozaj treba!

treba, mne ale napriklad k takej tej pohode pomohlo aj to, ze som zacala uzivat Femibion. Ze som sama v sebe mala taky ten dobry pocit, ze robim dobre, ze snazim sa dat dietatku vitaminy uz ked je v brusku, ked este je sice malinke, ale aj tak ich potrebuje.
:slight_smile:

tento doplnok som aj jej kazala nech si ho kupi…ale po pravde ani neviem ci si ho uz zaobstarala…cez vikend mame byt s nimi…maju prist na oslavu, tak sa jej popytam…lebo si myslim, ze aj jej by to mohlo dobre urobit…ze by jej to nebolo na skodu…a snad uz bude na tom lepsie aj co sa tyka tej psychickej stranky…:slight_smile:

Tak to zisti :slight_smile: Ale tak snad by si dala sestra od sestry poradit, nie?

Netreba ale uzivanie nejakych vitaminov prebrat najskor s gynekologom? Ze ci vzhladom na zdravotny stav je to dobre uzivat?
Nemoze to nejake problemy sposobit?

ake problemy mas na mysli? Ved to su normalne, bezne vitaminy, ktore v normalnom mnozstve nemaju ako uskodit, praveze mozu vyrazne pomoct a to teda pri mnohych problemoch.
Skor co by som povedala, ze ich nedostatok moze vyvolat problemy, ktore by nechcel podla mna nik zazit :wink:

tak ked ide o to, ze pozhovarat sa s gyn tak podla mna to neni zly napad - je to fajn, ze sa poradis, ze ti povie svoj nazor - ale nemaju ti ako uskodit, mozu ti len pomoct, z vlastnej skusenosti ti viem povedat, ze v dnesnej dobe maloktora zena ma dostatok tychto vitaminov a tele a prave pri ich nedostatku mame problem aj s otehotnenim, lebo jednoducho telo nie je pripravene na to aby zivot v nom vznikol, aby dietatko v brusku mohlo rast, kedze telo nema tie vitaminy, ktore bude dieta potrebovat pre bezproblemovy rast :slight_smile:

Je to podľa mňa veľmi zaujímavé ako to všetko spolu jedno s druhým súvisí.
A zaujímavé je aj to, že koľkým nám to unikalo tieto súvislosti a informácie :thinking:

Len mnohym je divne to, ze ako telo nemoze byt ready :face_with_monocle:

Asi tak, predsa len telo je super, veľa dokáže, ale sú veci kedy si pomôcť nevie a to napríklad v situáciách, keď nemá dosť vitamínov. Samé si ich vytvoriť nevie, takže len mu ich nejako musíme dať, dopomôcť mu.

dievcata tak kupila si ho…som stastna, ze si dala povedat…fakt som rozmyslala nad tym, ze co spravi ako sa k tomu postavi, ale prijemne ma prekvapila…:slight_smile: dufam, ze za par mesiacov sa dozvieme dobre spravy, ze sa postasti…velmi by som im to priala…len musi sa na to aj ona psychicky naladit aby bola aj v takej tej pohodicke…:slight_smile:

Tá psychická pohoda je ozaj veľmi dôležitá!
:slight_smile:
Veľa od nej závisí, veľa vie ovplyvniť, rovnako ako aj tie vitamíny, ale podstatné je to o aké vitamíny ide a v akom množstve a treba si uvedomiť aj to, že potom počas tehu sa mení potreba množstva vitamínov :slight_smile:

Ja by som každej žene priala aby sa v živote mohla stať matkou.
Predsa len je to rola na ktorú sme my ženy pripravené. Aj keď niekedy to nejde tak rýchlo akoby sme chceli, akoby sme si predstavovali.
Hlavné je podľa mňa aby ho užívala denne, že nie len párkrát do týždňa alebo obdeň :slight_smile:

K čomu by to bolo keby vitamíny sa brali len takto ako si napísala??? :open_mouth: Podľa mňa k ničomu!

K ničomu, to viem aj ja, lenže sú ženy, čo to tak berú a osobne to nechápem.
A podľa mňa asi nevedia čo robia, že si neuvedomujú, že je nutné užívať každý jeden deň tie vitamíny!