Prenatálne vitamíny

ked je zena prvykrat tehotna, tak v mnohych veciach ma zmatok, mala som ho aj ja a myslim, ze vlastne kazda z nas, aj ked je nas kopa, ktora ma problem si to priznat, ale myslim, ze ako zeny mozeme byt k sebe otvorene :slight_smile:
u mna ten zmatok sposobil to, ze ja som si iste obdobie myslela, ze nemusim nic robit nic menit, ked som tehu, ze vlastne to dietatko si bude brat odo mna co potrebuje a vybavena vec a pritom je to taka vec, ze ked si nebude mat z coho brat, tak co :confused:

Ale to je pre mňa zvláštne, to ti ani gyn nepovedala o tom, že čo dieťa potrebuje??

Ja aj pár známych z okolia zas máme dobrú skúsenosť s Inofolic. Obsahuje kyselinu listovu a inositol, ktoré sú dôležité pre správny vývoj plodu. Tieto látky znižujú riziko porúch nervovej sústavy, preto sa odporúča brať ich spolu. Takisto kyselina listová zvyšuje šancu úspešného počatia, preto je dôležité ju brať už pred tehotenstvom a potom v prvom trimestri určite :slight_smile: Ja som objednávala online z NajLekáreň, aj som ušetrila vďaka zľavovým kupónom, skús pozrieť https://www.kodino.com/sk/obchod/najlekaren/. A samozrejme samotné doplnky výživy nestačia, treba obmedziť alkohol, fajčenie, kofeín…aj partner. A čo viem u mužov zas odporúčajú folandrol, ten má priaznivý vplyv na životnosť a pohyblivosť spermií. Tak veľa šťastia :slight_smile:

//lenze to nie je vsetko, co je dolezite pre spravny vyvoj plodu, je vela vitaminov, ktore su pri tom velmi potrebne, podstatne a kazdy ma svoj specificky vyznam! :slight_smile: kyselina listova je velmi fajn, ale netreba zabudat, ze to nie je jedina vec, ktoru je dobre uzivat :slight_smile: aj preto ja mam skusenost s Femibionom, lebo ten obsahuje aj kyselinu listovu, aj b vitaminy a mnozstvo inych, ktore su vhodne ci uz pri snazeni alebo uz aj v tehotenstve :slight_smile: //

Tak zase tie iné vitamíny dostane človek do seba pestrou stravou. Ja som jedla dosť pestro si myslím :slight_smile: potom som brala už len magnézium na kŕče a železo

Len nie každý je tak pestro ako si jedla ty, teda aspoň podľa toho čo píšeš :slight_smile:
Musím povedať, že ja som, čo sa týka stravy veľmi prieberčivá, takže ja som rada, že viem telu dať aj inou formou vitamíny jak stravou :wink:

Ani nehovor…Ja som isté obdobie do seba tlačila veci, ktoré mi boli proti srsti…Ale dlho som to nevydržala…Podľa mňa sa to ani dlhodobo nedá premáhať sa…

//nie je to dobre robit, najma nie v dnesnej dobe, ked uz mas aj ine cesty, moznosti, ze vies si aj inak tie vitaminy nahradit, ze nemusis jest veci, co ti nechutia, mne by to tiez dlho nevydrzalo :slight_smile: a to teda priznavam bez mucenia, kedysi ked som bola mladsia som jedla vsetko rad radom, nemala som problem s nicim, ale teraz v dospelosti strasne som sa v tomto smere zmenila, ale co uz narobim :slight_smile: //

Tak ale aj naše chute sa menia, veď ja často spomínam na to ako mi mamka hovorievala, že keď som bola malá, že som nemala problém s ničím. Ani so zeleninou ani s ovocím ani s ničím proste. Ale odkedy som prišla do puberty a prišla dospelosť, tak prieberčivosť totálna :smiley:

haha baby keby ste vedeli kolke kocky, kolke kamosky ja mam co tiez mali s tymto problem. Vela nas je takych co sme na jednej lodi. Ja som aj preto ocenila, ked mi moj gyn povedal, ze bude vhodne zaobstarat si nejake tie vitaminy v tabletkovej, kapsulovej forme :slight_smile: Je to podla mna jednoduchsia cesta ako cez stravu, to je viac na trapenie, aspon podla mna :wink: A teda v tehu sa trapit so stravou, ked nas trapia nejake tie problemy, nevolnosti este k tomu tak to by ozaj nebolo bohvie co :slight_smile: Tak som si zaobstarala Femibion a bolo vybavene :slight_smile:

To este je fajn, ze ti to gynekolog odporucil :slight_smile: Poznam baby, ktorym max povie, ze je vsetko ok. Nieto este aby im nieco poradil. Ale jasne, ze kazdy lekar je uplne iny. Ale ako myslim, ze mozes byt rada, ze ti navrhol, odporucil :wink:

Vies co ja si musim zaklopat, ale u mna tehu bolo bez nevolnosti, neviem sice jak to bude pri dalsom, ak teda dalsie bude, ale dufam, ze to bude podobne.
Ale mam kamosky, co ozaj mali problemy, ze pri zachode museli stat kazde rano, ze mali nevolnosti furt. Jedna dokonca doobeda ani nikam nechodila, lebo sa bala kedy co na nu dojde, kazda to proste inak prezivame, zvladame :slight_smile:

jasne, je to rozne, kazdy doktor je iny ako si aj ty sama napisala. Niektory vela hovori a radi a niektory nie. A kazdej z nas zase vyhovuje nieco ine :slight_smile:
Ja rada som to akoze bez debaty, lebo nebyt toho tak neviem ci by som po vitaminoch akoze siahla. Darenn to si mala teda super, no kazda to mame inak, ale myslim, ze v kazdom pripade sa to da zvladnut :slight_smile:

Tehotenstvo je podla mna to najkrajsie obdobie v zivote, jasne, ze ma to casto aj svoje tieniste stranky, ale popri tej radosti, ked si uvedomime, ze maly cloviecik v nas rastie, tak na to aj zabudneme :wink:

Hlavne si myslím, že najväčšia radosť je, keď sa dieťatko narodí zdravé a o to sa aj my musíme pričiniť :wink:
Aspoň pre mňa je to podstatná vec, lebo my vieme ovplyvniť ten jeho rast už v prvých dňoch, čo v nás je :slight_smile:

//tak tak, ale vies, ze stale je dost buducich mamiciek, co si to neuvedomuje, ale ja viem, ze aj tak sa snazime proste kazda robit uplne maximum a to najlepsie co vieme, niekedy neni na skodu, ozaj aj toho lekara pocuvat fakt a aj sa pytat, proste si dat poradit :wink: //

Teraz je co si vsimam aj okolo seba, ze aj kopa mojich susied akurat su v ocakavani. Teraz je to take obdobie akoby sa vrece roztrhlo, ale zase je to pekne vidiet, jak buduce maminy hrdo chodia po ulici a nosia dietky pod srdcom, ale aj tak je stale vela parov, ktore sa aj roky snazia a nejako im to nejde :confused:

Nejde, ale vo veľkej miere to ovplyvňuje aj to ako žijeme, že vlastne sme v uponáhľanom svete, nemáme poriadne čas na nič, stále sa naháňame a môže sa to aj takto odraziť.
Len to netreba hneď zabaliť, keď to nejde pár mesiacov

Horšie je keď to nejde už vyše roka, tak vtedy to je problém :wink:
Vtedy už je dôležité zájsť s tým aj za lekárom, že asi niečo je zlé, aby sa urobili nejaké vyšetrenia, ale fakt je ten že mnohokrát aj od kamošiek čo počúvam, tak vyšetrenia mnohokrát ozaj dopadnú dobre, že neni nejaký vážny problém :wink:

Hej hej @sofininsof, ked si ja tak pamatam, ze ked aj mamka spomina, ze v ich casoch nejake taketo problemy nemali. No doba je ina a treba s tym bojovat.
Ja tiez ked som bola tehotna tak som si kupila Femibion, aby som mala aj ja taku aspon vnutornu istotu, ze srdcko bude mat vsetky vitaminy :wink: