Prenatálne vitamíny

nielen na jednej strane, ja to beriem ako velku vyhodu, mam radsej ked mozem veci vyberat podla svojho uvazenia a z vacsieho mnozstva :slight_smile:
ewuschik jasne, ze ma, ale velmi malo zien si to pripusta, ze to moze mat vplyv do buducnosti :slight_smile:
ja som sa s tymto vsetkym, co ste tu pisali stretla pred cca tromi rokmi, ked sme sa snazili, ked sme sa dohodli s drahym, ze ideme do toho naplno :slight_smile: najskor to bolo take snazenie, ze sme to chceli nechat nech to plynie same, ale ked sa nam nedarilo, tak sme museli sa na to zamerat este viacej a pomohlo :slight_smile:

Len zase netreba si dávať na všetko pozor…V prvom rade si treba uvedomiť, že tehotenstvo nie je choroba…Práve naopak je to radosť…Na niektoré veci si pozor treba dávať, to áno…Ale všetko s mierom nepanikáriť zbytočne…Lebo rôzne extrémy som už videla vôkol seba…

Len niektoré ženy to ako chorobu vnímajú, majú problém aj s bežnými činnosťami, akoby boli prvé, čo sú tehu :slight_smile:

Tak to je nevedomost, strach z niecoho noveho, tiez som si tym presla na zaciatku. Najskor starosti, ked sa nedarilo otehotniet, potom starosti ako tehotenstvo vobec zvladnem a potom ci drobec bude zdravy. Bolo to nieco nove, furt som bola v pozore, ked sa mi nieco nezdalo. Ale teraz spatne ked sa na to pozeram, tak je pravda, ze som sa prilis sledovala, prilis som niektore veci riesila, viem, ze dnes by som to uz brala uplne inak :slight_smile:

aj ja som sa mala - ale ked som zacala brat vitaminy a jedla som aj ovocie aj zeleninu, tak som sa citila tak lepsie, tak pokojnejsie :wink: ked viem, ze robim nieco pre dieta tak sa lepsie citim, je to zodpovednost, ale povedala by som, ze taka prijemna :slight_smile:
@tobolka niekedy je to dobre, ked to plynie same, len nie kazdemu to tak ide :frowning:

Teraz je veľmi veľa párov, ktoré majä problém, ale ja chápem, že to môže aj stres ovplyvniť, aj naša psychika :confused:

Je toho kvantum, čo to dokáže ovplyvniť, samozrejme ale dobré je nevzdať sa a hľadať cestičky ku šťastiu, aj keď nás to bude stáť nejaký ten čas.
Nejaké to chodenie po doktoroch, ale keď sú problémy vyhnúť sa tomu nedá.
@sofininsof tak to tak je. Tiež som mala jednu takú kamošku, vlastne aj suseda mi to bola a tá ako sa dozvedela, že je tehotná, tak klapky na oči a strašne všetko riešila, ale pomohlo, keď som jej dohovorila, keď sme sa rozprávali. Čo mi spadol kameň zo srdca :slight_smile:

moze aj stres aj strava - aj nase psychicke nastavenie, kvantum veci, ale pokial su nejake moznosti co s tym, tak treba s tym nieco robit :slight_smile:
ako som uz pisala mne velmi vela zohrala ta zmena stravy a aj pohybu ze som viacej zaradila do zivota, predtym som viacej sedela, chodila som pomaly vsade autom, ale potom som si to vsetko dobre prehodnotila :smiley:

Sofhia ked ono zrazu je vsetko nove, v brusku ta pichne, hned nervy ci to tak ma byt. Je ti zle, zase otazky ci je to normalne alebo nie a podobne.
Ale vacsinou po par tyzdnoch sa to tak ukludni, aspon pri kamkach som si to vsimla, ze sa tak po par tyzdnoch akoby umravnili, ze sa vratili spat do starych kolaji a zbytocne sa nestresovali. Riadili sa odporucaniami gynekologa a tym padom mali aj srdce na mieste :slight_smile:

Ake vitaminy si zacala brat?
Psychika velmi vela dokaze, ja sa ti ani necudujem, ze si sa potom lepsie citila, tiez sa citim, ked som presvedcena, ze nieco urobim spravne, ale sak tak by to aj malo byt, no nie?? :slight_smile:

Psychika áno, celkovo pri zdraví dokáže divy, veľa je o tom ako myslíme.
Ťažšie je to, keď dlhodobo niekto užíva antikoncepciu, vtedy to snaženie môže byť ešte dlhšie. Predsa len sú to hormóny, ktoré vedia veľa toho ovplyvniť. Od začiatku snaženia som si zaobstarala Femibion a ten som užívala, je síce pravda, že mi trvalo dlhšiu dobu kým som našla doplnok o ktorom som bola presvedčená, že je dobrý, ale našťastie sa mi to podarilo :smiley:

Dlhšiu dobu ti to trvalo? A to prečo? :smiley:

Domcica
Neviem prečo jej to trvalo dlhšiu dobu, ale tak za seba môžem povedať, že jednoduché to nie je keď je toho na trhu veľa. Kamoška tá sa v lekárni hanbila popýtať na to, že čo by bolo vhodné, aké sú rozdiely medzi jednotlivými doplnkami a podobne. Že sa hanbí za to, že to nevie. Ale pritom si myslím, že by ju vôbec nik nesúdil, veď nevieme všetci všetko.

psychika vo vsetkom zohrava dolezitu rolu, ale na to som aj ja prisla az casom :confused:
keby som to vedela pred niekolkymi rokmi tak by kopa veci bola inak, ale co uz narobim :stuck_out_tongue:

vies ako sa hovori, ze keby bolo keby, boli by sme v nebi :smiley:
takze za mna asi tak, netreba sa obzerat za tym co bolo, mas sancu dnes robit veci inak, ja tiez som vela veci zanedbavala, ale dnes uz nie, najma nie ked ide o deti a ich zdravie :wink:
@marrienka jasne, ze nie, ved kolke a kolko veci nevieme a co, nejdeme sa z toho zblaznit, no nie??

Jasné, že sa zblázniť nemôžeme, to by už čo bolo, kvôli takýmto v podstate maličkostiam, to mi príde uletené.
Dobré je zachovať si chladnú hlavu za každých okolností a ja napríklad nemám problém si vziať radu aj od niekoho cudzieho, ale čo sa týka vitamínov, tak dala som si poradiť, že vitamíny sú už pri snažení dôležité, ale to akú značku, tak to som už vyberala podľa seba, podľa môjho presvedčenia. A na základe toho som si kúpila Femibion. Pre mňa priorita bola pestré a kvalitné zloženie!

Ten uzivam aj ja a aj dnes, konkretne tento https://www.femibion.com/sk_SK/home/produkty/femibion-2-pregnancy---lactation.html#sp=4 :slight_smile: Uz ku koncu mesiaca by nasa mala bobulka mala prist medzi nas, teda ovsem az sa jej bude chciet, lebo zatial to tak moc nevyzera, aj ked teda uz riadny naklad musim pred sebou niest. To prvy tyzdne tehu to este nic nejako nebolo, to brusko bolo nepatrne, ale teraz ved ja uz pomaly neviem co si obliekat, lebo ho neviem zakryt, esteze je teplo, lebo neviem co by som robila keby som mala takto v zime chodit :smiley:

//ako na tom si? mala sa este nepyta? je to normalne, ze brusko je pre tyzdne male, ze nerastie tak velmi, ale potom dalsie tyzdne sa to dobehne, ale tak to ako citam si uz zistila :slight_smile: ked ono to ma aj svoje vyhody aj nevyhody, v zime je horsie, ze si neni co obliect, v lete zase s bruskom v tom teple tiez neni najlepsie, no je to rozne :smiley: najst si idealny cas neni len tak :smiley: //

ked citam tento tvoj komentar musim sa usmiat, nie je to tak davno, co sa aj nam podarilo, brusko pomalicky rastie, este je take nepatrne, este to moc vidiet nie je, ale teda mozem sa z toho tesit, ked narastie, tak potom budem mat co robit nosit ho, co? :smiley:

v kolkom si mesiaci? :slight_smile: mne sa nieco mari, ze som od teba uz nejake komentare citala, vy ste sa s drahym dlho tiez snazili, ci sa mylim?