Prenatálne vitamíny

Pamätám keď mamina bola tehotná so sestrou, ešte doteraz na to spomína ako nosila starkého bundu v zime. Lebo sa do ničoho neobliekla a nechcela si zbytočne nové veci kupovať a starký mal trošku pupok, tak jej to bolo také ideálne. Síce neviem čo by na ňu povedala módna polícia ale to v tej chvíli bolo úplne jedno :smiley: Hlavne, že to účel splnilo no nie?? :smiley:

Ale toto su tie najmensie starosti, to je nic, oblecenie sa zakazdym da nejako zohnat, kupit aby bolo dobre :slight_smile:

Bruško veru zo začiatku rastie pomaly, ale postupne to naberie na rýchlosti, pamätám si aký rýchly spád to nabralo u mňa.
Najskôr pomaly nič nič nič, som sa tešila ako sa cítim, že bruško je fajn, že nejako veľa som nezhúkla nepribrala a potom po pár mesiacoch som už len fučala pri normálnej prechádzke a šnúrky mi drahý musel zaväzovať :smiley: :smiley:

To je uplne jedno co nosime, len aby sme si brusko nosili v teple aby sme neprechladli :slight_smile:
@dorinka Femibion som si aj ja kupovala ked som bola tehotna, potrebovala som mat istotu, ze budem mat aj ja aj srdiecko nase vsetky vitaminy, ktore potrebujeme. Aby sme boli obe zdrave a v pohodicke.
Na nicom inom mi po pravde v tej chvili nezalezalo :slight_smile:

Ellenita ahoj. Prepac, ze pisem az dnes, ale skor som sa sem nedostala, lebo mala ozaj sa pytala o par dni skor a teda mala som co robit aby som to ustala. Esteze som uz nejake veci mala nachystane, lebo teda necakala som, ze sa poponahla, skor som myslela, ze bude pretahovat, ale myslim, ze celu nasu rodinu prekvapila.
Alusa ved jasne, co bolo po ruke, to sa oblieklo, dnes to asi vo vacsej miere niektore zbytocne prezivame :smiley:
Eidriana to si dobre urobila, ja uz dva tyzdne nahanam muza aby siel do lekarne mi kupit vitaminy a furt sa tam nedostal, vidim to tak, ze nakoniec budem musiet ist sama.

Dorinka takže už máte prírastok?? Gratulujeeeem moc :kissing_heart: Veľa zdravíčka!
Takéto prekvapenia môžu byť, ja teda moc za prekvapká nie som ale toto myslím, že je dosť príjemné nie? :slight_smile:

ak keby si nevedela ako je to s chlapmi, ked nieco oni potrebuju, tak my musime uz aj hned skakat, ale ked my potrebujeme tak oni maju casu na rozdavanie, nieco neskutocne :smiley:

Vies ako viem byt ja z tohto na nervy? Lebo je to presne ako pises, ako moja mamina hovori, no proste co si sama nevybavis, neurobis, tak to nemas a hold je to tak je to pravda. Kedysi by som sa bila do hrude ze moj chlap je iny a vobec nie. Kedysi bol, ale to bol zaciatok vztahu, potom samozrejme nejako spohodlnel a takto to dopadlo. Ale zase ked ide o zdravie, ze o moje alebo o Pauli, tak to nemozem povedat, to sa snazi hned vsetko vybavit zariadit, ale to zase popri tom milion inych veci zabudne, lebo ma len jednu prioritu :smiley: To ani tak ani tak :smiley: :smiley:

Ewuschik ahoj. Ano mame. Dakujeme krasne, poviem vam ze bolo to pre mna prekvapenim, ze tak rychlo, ja som myslela, ze este mame furt cas, no len mala si to rozmyslela. Ako prijemne to bolo to hej, ale bola som taka nesvoja, ci mam vsetko ci nahodou som na nieco nezabudla.
Tobolka ved prave, ale najhorsie je, ze sa im nechce ked najviac ich pomoc potrebujeme, sak ale aj to tak dopadlo, ze som si sama bola Femibion kupit, ale on sa zatial staral.
Acidumka presne dobre tvoja mamina hovori :wink: Toto presne chyba bola zacat ho obskakovat :confused:

Dorinka na niektore veci dojdeme proste az casom a toto je jedna z nich, ze chlapov netreba nejako hyckat lebo si rychlo na to zvyknu a potom ked pridu deti tak maju pocit, ze robime pre nich ovela menej jak kedysi :grimacing:

Dorinka, lenže ktorý kúpiť? Ako viem, ktorý bude najlepší počas snaženia?? :slight_smile:

Neviem komu si to teda chcela pisat, ked si oznacila mna a napisala si inej kocky meno :slight_smile:
Ale viem ti v tomto aj ja poradit, femibion su vlastne tri, ked sa snazite alebo chcete zacat snazit, tak je jednotka primarne na toto urcena a tiez na prve tyzdne tehotenstva. Obsahuje metafolin a cholin, tato kombinacia je v pociatkoch tehotenstva velmi prospesna :slight_smile:

Zrovna s tymto doplnkom mam skusenost aj ja, kamoska ta skusala kadejake, ale z niektrych jej bolo aj tazko preto ked som ja vyberala, tak som si dala od nej radsej poradit :stuck_out_tongue:

Jój prepáč to som nejako zle preklikla ani som si to neuvedomila, ups :smiley:
Načo je tá kombinácia tohto čo si mi napísala taká dobrá? Iné doplnky to obsahujú tiež?
Klarispeterkova ako to myslíš? To z vitamínov môže byť niekomu ťažko? To by som ani nepovedala, že niečo také je vôbec možné :open_mouth:

Acka pochybujem, akože mnohé doplnky obsahujú mnoho vitamínov, ale sú rozdiely v tých kombináciách preto treba vyberať podľa zloženia, nájsť si ten čas na to aby si sa oboznámila s tým, čo aké obsahuje a v akom množstve.
Lebo aj to množstvo je podstatné pre správny rast.

Neviem ja by som povedala, že to nie je možné, predsa len čo ti môže urobiť kyselina listová? Alebo vitamín C? Alebo b vitamíny? Neviem no príde mi to tak trochu nezmysel alebo neviem no. Ja takú skúsenosť nemám. Keď si pozrieš zloženie a budeš vedieť, čo vlastne potrebuješ tak si vyberieš presne to čo potrebuješ :wink:

Užívať viac vitamínov naraz je cesta, trvalo mi kým som na to prišla, ale je to tak!

ale je pravda ze kyselina listova je alfou a omegou pri snazeni, ze ta je velmi podstatna. Takze tu treba, len pred, teda pocas snazenia a potom v pokrocilom stadiu tehotenstva jej treba ine mnozstvo, preto na to pozor tiez :slight_smile:

Je, baby ja som vám aj zabudla napísať, že som tetka opäť. Moja malá sestra má svoju princeznú už doma a teda ukážkové miery. 50cm, 3250g :slight_smile: Takže vôbec nie je pravda, že by vitamíny spôsobovali, že deti potom budú pri narodení nejaké veľké alebo čosi, to sú len mýty :wink:

jej to su super miery, to je taka mala modelka :slight_smile:
ale neviem kto by tomu veril, ze vitaminy by mohli za to, ze nejake dietatko sa narodi vacsie, to vobec v tom nie je, akoze to mohlo ovplyvnit? predsa len vitaminy vplyvaju na spravny rast a vyvin a to je to co je podstatne!