Prenatálne vitamíny

Veď ja neviem tiež, preto som sa na to pýtala, ak máte skúsenosti žeby ste mi o tom viac napísali.
Už som po pravde niekoľko doplnkov, ktoré sú pre snažilky pozerala, porovnávala zloženia a teda nejaké tie rozdiely medzi nimi sú.
Ale ja by som chcela vedieť skôr osobné skúsenosti. Čo je vhodné si kúpiť, kedy ako užívať a všetky podrobnosti :slight_smile:

ked sa narodi vacsie dieta, tak by som skor povedala, ze je to asi skor o tych genoch, predispozicii a nie vitaminoch :slight_smile:

to je jasne, ono mne velmi pomohlo to, ze su doplnky, ktore obsahuju vela vitaminov, lebo ja ked som zacala nad niecim takymto rozmyslat, tak ja som si este kupovala kazdy vitamin zvlast, takze si to vies predstavit tie ranajky, ze som mala co robit aby som to vsetko uzila, to som uz bola pomaly aj najedena :smiley:

Ninulik tých vitamínov je veľa, ktoré potrebujeme, niekto to ale aj v dnešnej dobe berie na ľahkú váhu, no ja by som za žiadnych okolností nenechávala veci len tak na osud, že uvidíme ako to bude s dieťaťom.
Zdravie drobca netreba nechávať na náhodu, ale treba pre to robiť maximum, aspoň ja dnes sa už na to takto pozerám.

pre mna to boli LEN vitaminy. No ked som pocula o problemoch ake mozu nastat uz v zaciatkoch tehotenstva, tak som sa velmi rychlo spamatala.

Barbien, ale vidíš, že skôr sa zameriavame na tie negatívna, čo by sa mohlo stať a nepozeráme sa na benefity, čo to deťom prinesie, že by som povedala, že ideme na to akoby z toho nesprávneho smeru alebo akoby som to nazvala :slight_smile:

to si robila chybu - ked som ja bola tehotna a zistovala som si o vitaminoch tak vela do mna kamaratky hucali, ze z vitaminov budem mat velke dieta a neviem co, esteze som na to nejako nebrala ohlady, ze som si to nebrala k srdcu - pretoze to je totalny nezmysel a praveze vitaminy zabezpecia co najidealnejsie miery aspon u nas to tak bolo, takze ja by som v zivote nikoho od tohto neodhovarala :wink:

Toto sú také reči, také nezmysly, že dovidenia, nechápem jak niekto niečo takéto môže tvrdiť, veď tie vitamíny sú v prvom rade pre zdravie!

Ewuschik
Sú rôzni ľudia a rôzne presvedčenia majú, ja sa nad takýmito vecami už ani nepozastavujem, keď toto bolo u mňa hlavnou témou, že som rozmýšľala nad tým, čo kúpiť a či vôbec veľa som sa pýtala gyn. To bol proste pre mňa základ a potom som aj na nete hľadala, že vlastne ktoré doplnky, čo obsahujú aby som si to vedela porovnať. A teda neviem si predstaviť akoby mohol mať doplnok, ktorý obsahuje kyselinu listovú, ktorý obsahuje vitamín C, D a B vitamíny a takéto vplyv na enormný rast bábätka.

Myslím že kyselina listová je dobrá na začiatok a hlavne sa stravovať zdravo. Vela zeleniny a ovocia.

Áno tá je dôležitá, ale nie je to jediná vec, ktorú treba. Sú aj iné vitamíny, ktoré je dobré užívať, preto ja som si zaobstarala Femibion, ten má v zložení všetko, čo budúca mamička potrebuje a tiež je to zloženie prospešné aj pri snažení. Nie je proste na škodu užívať toho viacej, ale neviem si predstaviť keby som všetko zvlášť brala, že kopa tabletiek, to by som sa asi zbláznila.

//viacej ano akoze v zmysle ze viacej vitaminov, ale nie ze viacej doplnkov, to by nebol dobry napad;) //

Kombinovať niečo, to nie, jak sa hovorí, že všetkého veľa škodí a tak nejako to aj platí. Že vlastne s mierou všetko a bude to dobré.
Ja zase ale nemám rada, keď moja kamoška mi zvykla hovoriť, že veď nič nepotrebuješ, že dieťa si vezme z tela matky, čo potrebuje, no vzalo by si keby mala mamička toho dosť. A teda nemáš tú istotu, keď sa človek len normálne bežne stravuje.

Akoze ked si kupim nejaky doplnok, tak on uz v jednej tabletke obsahuje denne potrebne mnozstvo?

Záleží od toho, že aký si kúpiš…Ja čo mám skúsenosť s Femibionom tak to je fajn, že obsahuje v jednej všetko, čo potrebuješ dostať do tela pre bábätko…Posielam ti obrázok, že aké má zloženie…Tie množstvá ti asi veľa nepovedia, ale to, čo všetko obsahuje to je dobré vedieť…A tým pádom nemusíš už nič viacej si kupovať a brať…Akurát potom k tomu ešte pestrá strava a super to bude…:slight_smile:

femm

Jej si zlata, ze si si robila starosti. Zbezne som si popozerala zlozenie aj pjri iných doplnkoch a vsimla som si, ze nie vsade bol v zlozeni spomenuty cholin a metafolin. Vies mi povedat preco? Naco su dobre?

metafolin je vlastne aktivna forma kyseliny listovej s ktorou nema telo problem, bez problemov ju vie spracovat a zuzitkovat :slight_smile:
cholin ten je nevyhnutnou sucastou vsetkych bunkovych memran a zabezpecuje aj mnoho ineho podstatneho v tele, preto je dobre, ak doplnok obsahuje aj tieto dve veci :slight_smile: kazdy ten vitamin ma svoje opodstatnenie, zabezpecuje nieco v tom tele pre babatko a to je to najpodstatnejsie.

Dobre je to, ze ked nieco taketo si kupime, ze to obsahuje vsetko, ze vlastne nam staci jedna tabletka a vybavena vec, ze nemusime toho viacej uzivat :slight_smile:

je to velky benefit aspon podla mna, lebo ja nejako na lieky a vitaminy nie som teda co sa tyka toho zeby som mala kopu tabletiek uzivat, ale ked je to, ze v jednej je toho vela, tak to kludne privitam s otvorenou narucou :smiley: :smiley:

a kto ano? Prosim ta, myslim, ze vsetky sme radi ked mozeme nieco taketo vyriesit jednou tabletkou, ale je fakt, ze kedysi to bolo uplne inak mne starka, ze naco sa stresujem s nejakymi vitaminmi, ze ved dieta si poradi, ale jak by si asi tak v brusku poradilo, ked proste by si nemalo ako odo mna vziat tie vitaminy, ked som v strave prieberciva?
Snazila som sa akoze viac jest a tak pestro, aby bolo co treba, ale su veci pri ktorych som sa musela velmi premahat a to som dlho proste nevydrzala.