Prenatálne vitamíny

ako je to s casom? u kazdej zeny je to ine, jednej chyba taky vitamin v takom mnozstve a inej ine, je to dost individualne, ale ver tomu ze pokial nebude tvoje telo na dieta co sa tyka vitaminov pripravene, tak sa vacsinou nepostasti, pretoze to telo akoby si uvedomovalo ze bez tych vitaminov rast dietatka nebude mozny, alebo bezproblemovy, preto je dobre uzivat napriklad Femibion :slight_smile: moze len prospiet

Velku pravdu si napisala :slight_smile: myslim ze mnohym zenam tieto veci dochadzaju uz az ked su zufale ze sa im nedari. Niekedy proste je to ozaj tak, ze telo nie je ready tak to nejde. Treba poctivo brat vitaminy a ono to pojde pokial nie je ziadny zdravoitny problemik.

Určite je dobre užívať kyselinu listovú. Vitamíny sú dôležité pri dieťaťku.

Nejaky cas som tu nebola tak prepac ako to je s casom? tak kazda to mame ine, jasne ze to chce cas kym telo si tie vitaminy ulozi ale ty budes citit aj na sebe ze ekd zacnes brat vitaminy tak sa budes v podstate aj inak citit :slight_smile:

lenze treba si uvedomit ze kyselina listova nestaci. Ze je aj mnoho inych vitaminov ktore musi mat zena v tele ked chce aby ich dostalo aj dietatko. Ano kyselina listova je dolezita ale nie je jedina na ktorej treba stavat :wink: a prave to je to co mnohym nedochadza nejako

Bosoreca ten Femibion, čo si mi písala obsahuje na komplet tie vitamíny, čo žena potrebuje brať hej? Takže popri tom už nie je nejako potrebné brať nejaké iné, alebo ešte treba niečo dohnať?
Som ti vďačná že si ma takto s tým oboznámila, len dúfam, že máš pravdu a všetko to pôjde dobre :slight_smile:

sranda to som netusila, ze az tak sa to da odhadnut, ze to je tak na cloveku vidiet ze nema dostatok vitaminov. Podla toho ze nemoze zena otehotniet sa da aj nejako predpokladat ake vitaminy jej chybaju alebo tak? Som uz rozmyslala ze dat si urobit u lekara vysetrenia, ze akych vitaminov nemam dostatok aby som vedela ze ako dalej postupovat

Neskúšala si si pozrieť jeho zloženie na internete? Pekne si to vieš nájsť a pozrieť aké vitamíny obsahuje, nie je popri ňom potrebné brať aj nejaké iné. Myslím že on ako komplex vitamínov žene a dieťaťu stačí :slight_smile: vieš zbytočne kombinovať kopu vitamínov vo veľkom množstve tiež nie je bohvie čo :slight_smile:

Nemyslim si ze by si potrebovala brat este nejake ine :slight_smile: https://www.femibion.com/sk_SK/produkte.html skus si pozriet priamo stranku a tam najdes vsetko co potrebujes vediet o nom, o zlozeni o tom co je dolezite pred otehotnenim :slight_smile: s vitaminmi to tiez netreba prehanat ako sa hovori vsetko s mierou tak to iste plati aj pri vitaminoch :wink:

Ďakujem za link dievčatá pomohli ste mi skúsim si toho prečítať čo najviac, nech som na všetko pripravená a nech v tom viem chodiť :slight_smile: Dobre takže nebudem nejako špekulovať že ešte viac vitamínov aby som si nejako zbytočne neublížila alebo čo.

Tak ublizit neviem ci by si si ublizila ale netreba zbytocne telo predavkovat, treba sa riadit tym ze vsetko v mierou a bude dobre aj v zdravi aj v zivote. Nemas za co, mne mnohe informacie z tej stranky pomohli, tak dufam ze aj tebe to bude napomocne a pomoze ti to rozhodnut sa ktorym smerom sa vydat. Velmi ti drzim palce aby sa postastilo a aby ste boli stastna rodinka :slight_smile: lebo viem sama ake to je, aka bezmocnost cloveka ovlada ked to proste nejde

…o tej bezmocnosti by som vam tiez vedela popisat baby…a najhorsie je ked lekar nevie prist na to kde je problem a ja uz neviem koho mam obvinovat z toho ze sam nedari…nechcem to moc nikomu davat za vinu, ale neviem uz pomaly ako dalej :frowning:

nikoho neobvinuj nema to zmysel to ti mozem povedat uz teraz. Nikomu to nedavaj za vinu. Proste na niektore veci treba cas a trpezlivost a nic by ti to nedalo keby si niekoho za to obvinila. Mozes byt vdacna ze lekari sa snazia prist na to kde je problem, ked nepridu na nic ty vlastne mozes byt rada :slight_smile: lebo je velka pravdepodobnost ze sa ti moze podarit zostat tehu :wink:

Mozno by bolo na mieste aj v tvojom pripade zacat riesit s lekarom aj moznost ze nemas dostatok vitaminov…o tom sa nezmienil ze tvoj problem moze byt aj tam? netreba silu vitaminov podcenovat pretoze ich nedostatok moze tiez mat svoj dopad na cloveka :wink:

Lenže konkrétne aké vitamíny môžu mať na svedomí to, že páru sa nedarí otehotnieť? Sú niektoré konkrétne vitamíny, ktoré majú veľký vplyv na tento problém? Sestra si prechádza týmto problémom a už celkom dosť sĺz vyplakala za ten rok, čo sa snažia a nikam sa neposunuli :confused:

Konkretne ktore vitaminy? Je to niekolko vitaminov ale dost velky podiel ma na tom napriklad aj kyseliny listova, vitamin D a podobne. Tych vitaminov je niekolko ktore su potrebne pre spravny rast a vyvoj dietata :wink: ale casto je klucovaaa prave ta kyselina listova :wink:

Kyselina listová sa môže brať aj dlhodobo? Nemôže mať nejaké nepriaznivé účinky pri dlhodobom braní alebo tak? Neviem si celkom dať dokopy ako to vlastne s vitamínmi je, čo je vhodné a dokedy v akom množstve a podobne :slight_smile:

Ahoj barbien dlhsie som tu nebola. Lebo som trosku musela behat po lekaroch, ale vsetko zle je na nieco dobre a aspon som sa informovala ako sa maju veci, co sa tyka vitaminov. Ako zistim ich nedostatok, ako zistim ake mnozstvo by som mala prijmat, ci sa da nejako to s nimi aj prehnat alebo ako to je a konecne mi to do seba zapadlo :slight_smile: potom som sa dokonca pytala aj na samotny Femibion, o ktorom sa tu pise a lekar povedal, ze on je co sa tyka vitaminov dobrou volbou :wink:

Sestra berie kyselinu listovu uz nieco vyse roka a ziadne nepriaznive ucinky, ako si to napisala nemala a ani momentalne nema :slight_smile: Kyselina listova je velmi dolezity vitamin. Povedala by som, ze naopak jej dlhodobe branie sa odporuca najma ked sa par snazi o dieta, caka dieta, alebo ked mamicka dietatko koji :slight_smile: ved ako inak dieta dostane tento vitamin do svojho maleho telicka?? :slight_smile:

inak sa veru k dietatku ta kyselina listova a vsetky tie vitaminy nevie dostat bohuzial. Jedine z tela matky vie dieta ziskat tie vitaminy. Co na jednej strane si myslim, ze je fajn, pretoze zena aspon si vie sledovat, ze co by mala jest, celkovo ako sa stravovat ake vitaminy brat, ked chce aby babo bolo v poriadku zdrave :slight_smile: