Prenatálne vitamíny

Áno, bežne ho zohnať, čiže tohto by som sa nejako neobávala, dokonca sa dá zohnať aj vo výhodných baleniach rôznych, čo sa mne teda pozdáva :slight_smile:

//tiez si myslim, ale je velmi dolezite aby sme na deti mysleli uz v brusku, ano alusa to mas pravdu, teraz co som pozerala, tak duopack je dvojky a este aj s darcekom, s tetovackami, co je podla mna velmi vyhodne aj to balenie a aj za tu cenu podla mna tam niet nejako ani nad cim rozmyslat :slight_smile: //

To mas pravdu, aj za vyhodne ceny, co je podla mna fajn a taktiez co si myslim, ze je dobre, co je velkou vyhodou, ze obsahuje vsetky vitaminy, ktore dietatko potrebuje, presne tie, ktore prispievaju k spravnemu vyvoju a rastu a hlavne k zdravicku, co napriklad mam pocit, ze nam mnohym mamickam unika, ze vlastne uz aj v brusku sa buduje aj imunita dietatka :slight_smile:

A keby len imunita od toho závisí, veľa vecí, celé zdravie sa od toho odráža, lebo ten nedostatok ako som už viackrát písala sa dokáže odraziť, keď to budeme najmenej čakať a pri takých veciach, že by sme sa aj čudovali :frowning:

Ako ste sa k takýmto vitamínom dostali? Ako ste zistili, že sú vôbec potrebné?
Veď kým dieťa nie je v brušku tak takéto vitamíny mi vôbec netreba, či?

su potrebne aj tak, pretoze to telo je treba pripravit na tehotenstvo, aby dietatko dostalo uz od prveho dna ako zacne v brusku rast vsetko co potrebuje :wink:
Prve dni tehu ked este ani ty nevies, ze si tehotna su velmi dolezite a vyznamne pre dieta :wink:

treba, tiez ich uzivam a uz viem, ze maju velky zmysel - ako pre mna tak aj pre nase dietatko a hlavne pre jeho zdravie - skus sa opytat aj vlastneho gynekologa na ne, ten by ti ich tiez odporucil - ja som sa napokon tiez spytala co si o tom mysli :slight_smile:

Vidíš, to je dobrý nápad.
Skúsim sa na to opýtať. Ty si @jajana najskôr zistila, že niečo také by bolo fajn a potom si to preberala s lekárom? Mňa by zaujímalo ako ste sa dozvedeli o tom, že sú dôležité.

poviem ti, ze ja som sa az v tejto diskusii dozvedela ako sa veci maju, ako je to realne s vitaminami tohto druhu a kedy vlastne by sme ich mali zacat uzivat, mala by som sa za to asi hanbit, ze som to nevedela, ale nie je podstatne co bolo, ale podstatne je to, ze uz viem :wink:

niekedy si to ani sama zistovat nemusis, niektori gynekologovia su taki, ze ked ich informujes o tom, ze sa snazite o dietatko, tak sami ti navrhnu, ze by bolo vhodne aby si uzivala aj nejake vitaminy, aby dieta bolo zdrave, aby malo vsetko, co potrebuje :wink:

niektori su - niektori nie, ale tie rady, co tu zazneli, tak osobne sa s nimi stotoznujem :wink: ja mam tiez skusenosti s vitaminmi, maju rozne funkcie v tele a hlavne pre dieta su podla mojho nazoru extremne dolezite, kedze zabezpecuju samotny spravny rast a vyvoj :slight_smile:

to nie je len tvoj nazor, myslim, ze s tymto nazorom, ktory si napisala sa stotoznime mnohe, najma tie, ktore sme si presli snazenim sa o dietatko a hlavne ked sme sa snazili robit vsetko pre to aby dietatko malo vsetko aby sa mohlo v brusku usadit a postupne zacat rast tak akoby malo:-)

hlavne by som ti poradila…ze cim skor zacnes vitaminy uzivat…vitaminy ktore budu prospievat celkovo tvojmu telu a ktore ho budu pripravovat na tehotenstvo…tak tym skor sa niekam mozes posunut…toto by si mala mat na pamati, pretoze ma to velky vyznam…

To áno a ten pocit, keď to nejde neprajem zažiť ozaj nikomu, je to pocit bezmocnosti, je to pocit no proste strašný, najhoršie je, keď máš pocit, že si nevieš nijako pomôcť :frowning:

Je to zvláštny pocit, to máte pravdu, ale po tom všetkom, keď sa to podarí. Keď test ukáže dve čiarky, ako ukázal mne minulý rok tak je to najviac. Nedokážeš na nič iné myslieť, len na to, aké je skvelé, že sa to podarilo, my už máme od nového roka o jedného člena rodiny viac a môžem z dosť veľkej miery ďakovať aj tým vitamínom, pretože sme zdraví a to je to dôležité :slight_smile:

Pamätám si ako si písala, že sa to podarilo, ten pocit je super, to bez pochýb.
Už len aby ste boli zdraví. Ty kojíš alebo nie? Treba teraz už len starať sa o to aby malo dieťatko všetko, čo potrebuje :slight_smile:

S lekárom isté veci je vhodné komunikovať, vitamíny ti podľa mňa odporučí každý lekár, lebo ide hlavne o zdravie dieťatka a je veľmi dôležité aby dieťa bolo zdravé aby na jeho zdraví sme pracovali už keď rastie, keď je v brušku, lebo práve od toho ako tam rastie závisí mnoho :wink:

tak ako pises, vtedy nevies co skor, kde hladat chyby, co robit, ako sa zachovat a podobne, viem, presne ako to je, kedze som si tym presla a jednoduche to nebolo, podla mna je podstatne nestracat nadej
a hlavne snazit sa robit maximum preto aby to slo :slight_smile:

Ste mi to toho popísali kopu a mnohé, to mám radosť, že sa snažíte mi pomôcť :slight_smile:
Skúsim sa na to lekára opýtať to áno, len som chcela vedieť, že vy ako ste sa k tomu dostali, mne tiež táto diskusia ako vidím mnoho dá, asi ako aj vám viacerým, že? :slight_smile:
Dokedy potom keď ste otehotneli ste tie vitamíny papali?

ked s tym mame skusenosti preco by sme ti nepomohli? - podla mna by sme si mali pomahat a pri takychto veciach, ked ide o deti a ich zdravie tak duplom :wink: - pretoze zdravie dietata je to najdolezitejsie pre buducu maminku si myslim :wink: