Priedušková astma

aj ja mám alergiu pel,stsť, potraviny a aj astmu a toto leto mi fakt strašne znepríjemnuje život a k tomu aj môj strach prosím napíšte

Ahoj. Mam diagnostikovany astmatický kašeľ, ale zachvaty nemam ziadne. Môže mi niekto povedat ci to moze prejst do normalnej astmy?

Poprosila by som o radu na potravinovú alergiu.
liečila som sa liekmi a očkovaním, potom som skúsila akupunktúru lebo to prvé nezaberalo.
Teraz mám novonájdenú potravinovú alergiu. Srdečná vďaka za radu.

Nedavno som sa stretla s damou v rokoch, kt. ma astmu. Podla stavu jej prstov ruky, prostrednik na oboch rukach mal posledny clanok riadne vychyleny k prsteniku. Prostrednik poukazuje nastav criev. Pokial je prst pri vystreti a spojeni prstov rovny, naznacuje to dobru funkciu tohto organu, pokial je vychyleny, funkcia je oslabena. Ak aj vy vsetci, ktorych sa to tyka, mate vychylene takto prsty, potom tato ludova metoda je pravdiva…Pokial vam teda nefunguje spravne vylucovanie plynov plucami a zbytkov stravy crevom, neda sa predpokladat, ze nejake spreje Vam pomozu dlhodobo. Antibiotika (ATB) tak isto.
Vedeli Ste, ze za poslednych 15-20 rokov sa nevynasli ziadne nove kmene antibiotik, lieci sa nimi tak, ze sa len zvysuje ich mnozstvo. Co pred 6 rokmi uzivali dospeli, teraz sa predpisuje 4 rocnym detom…Zaver si spravte sami…Farmacia a klasicka medicina nehraju s pacientami cistu hru, ale farnacia ma nemale zisky!!!
Z vychonej mediciny vieme, ze crevo suvisi s plucami.
Tato dama sa rozhodla telo zdetoxikovat stavou z citrona osolenou jemne solou, morskou. Pol hodinu pred ranajkami, obedom, a vecerou si da tento eliksir. POZOR nezapijat vodou, len citronova stava a sol.
Alergia iba znamena, ze imunita nestiha a pravdepodobne je telo zmorene. Treba detoxikovat.
Jednoduchy sposob je derivacny kupel. Funguje na principe vytvorenia podtlaku v tele. Cele telo musi byt v teple, len oblast vonkajsich rodidiel ci penisu ochladzujeme studenou vodou. To spravi velky tepelny rozdiel. Ked si po kupeli lahneme na pol hodinu do postele, dielo je dokonane. Podtlak vytiahne z tela balast - zvysky antibiotik, tazke kovy, emulgatory, stabilizatory, farbiva…sajrajty, aj ked by Ste to mali ulozene za uchom. Chce to samozrejme cas. Najprv pojdu asi plyny, no potom sa objavi sytejsia stolica a snad aj sem tam zlta vyrasticka. Znak, ze ocista prebieha. Kupel posobi aj ako spazmolitikum, teda proti bolesti. Detom staci robit kupel 1-5 min, dospelym do 70 kg 10 min., nad 70 kg 15. min.
Osoba musi byt 2 hodiny po jedle, alebo rano po prebudeni.
ASTMA JE LIECITELNA A ZDA SA , ANI TO NEBUDE TAK DRAHE

Mate niekto skusenost s niektorym typom ultrazvukoveho inhalacneho pristroja napr. Samsung SUN 600 alebo Omron? Ktory je lepsi a preco? Dakujem!

Ahoj, chcem sa podelit so svojou skusenostou, ako sa mi podarilo “svojpomocne” vymazat astmu zo svojej kazdodennej reality. Pred dvoma rokmi som bol v stave uplne oslabenej imunity - iste to poznate - silna alergia na pel, prach a roztoce, opakovane a vlekle zapaly priedusiek, neuspesne pokusy lekarov najst to spravne antibiotikum, pravidelne navstevy na plucnom, neustaly kasel a diagnostikovana astma. Kedze som sa uz predtym zaujimal o vplyv ionizovaneho vzduchu na imunitu, rozhodol som sa kupit terapeuticky ionizator Elanra MKII australskej vyroby, ktory je v Australii certifikovany pre pouzitie v zdravotnictve. Bolo to financne narocne, ale veril som ze pomoze. Prve tyzdne sa mi stav zhorsil, nevedel som v noci spat. Vyrobca ma ubezpecil, ze je to normalne - organizmus sa ocistuje. Odporucili mi nemenit nastavenie pristroja a vydrzat min.2 mesiace. Postupne som prestal uzivat Ventolin spray. Citelne zlepsenie stavu som pocitil po takych 3 mesiacoch. Teraz po roku a pol uzivania mozem povedat, ze moja imunita je uplne OK. Tento rok som vobec nebol chory. Alergiu som na jar mal, ale ovela slabsiu ako predtym. Astmaticke dusnosti sa uplne stratili. Musim vyklopat. :slight_smile: Pristroj sa pouziva dvojakym sposobom: 1. dlhodobe posobenie na imunitu - iba v noci pocas spanku s nastavenou frekvenciou 4Hz. Ionizator ma byt tesne vedla postele na drevenom stoliku asi meter od hlavy. 2. priame vdychovanie ustami, tzv. “special treatment” pri stavoch dusnosti. Jedna zo 4 ihiel pristroja sa nasmeruje k otvorenym ustam asi zo vzdielenosti 8-10cm. Idealne rano, alebo pri vecernom sledovani TV. Stiahnute priedusky uvolni skoro okamzite.
Pristroj sa dal do roka vratit s prislubom vratenia penazi, ale nemal som na to dovod.
Samozrejme, tato moja pozitivna skusenost nic nedokazuje. Vedecke studie uz boli urobene na vacsich poctoch pacientov. Daju sa vyguglit. Pokojne sa ale moze stat, ze u niekoho ineho ionizator Elanra astmaticky stav nezlepsi. Pevne dufam, ze moj prispevok niekomu pomoze.

Ahojte. Tento jún mi diagnostikovali bronchitídu, alebo aj preduškovú astmu, ako povedala moja alergologička. No až teraz posledné dva týždne mám nepretržitý kašeľ, ktorý mi nedovoľuje chodiť do školy, ani nikde inde. Celé dni ležím, žiadne lieky mi nepomáhajú, dokonca sme aj papagája aj plyšové hračky dali preč, poupratovali celú izbu, ale stále mám suchý, dusivý kašeľ , z ktorého ma aj napína a mám pocit, že si idem pľúca vypľúť. Brali mi krv, výtery, ale nič sa nezistilo. Viem, že som alergická, ale neviem na aké podnety v izbe a prečo tak strašne kašlem. Už sme z toho všetci zúfalí, občas sa mi stane, že pri kašli už ledva môžem dýchať a potrebujem sprej. Mám Ecobec, Ventolin, dokonca mi dali Fixit120, ditiaden, Diolan a Pant(H)enol… poraďte mi prosím, mám 17 rokov.

Lubica toto ma pobavilo :slight_smile: “Cele telo musi byt v teple, len oblast vonkajsich rodidiel ci penisu ochladzujeme studenou vodou. To spravi velky tepelny rozdiel. Ked si po kupeli lahneme na pol hodinu do postele, dielo je dokonane.”
Ty si nejaká ferišistka? :slight_smile:

neviem si s tim rady steroidy mi pomohli ale chcem sa tej astmy zbavit budem rad ak mi poradite dakujem

ahoj, no presne viem a co hovoris…mala som aj ja take stavy…lekarka mi povedala, ze to sposobuje najma cigaretovy dym…nemas nikoho doma kto fajci? ja beriem seretide, ventilon, singulair, allergodil, nasofan, alerid a isoprinosine…mna tieto zachvaty chytali takmer vzdy v noci…nie je to velmi prijemny pocit ked sa clovek zobudi na to ze moze dychat…niekedy to u mna trvalo aj polhodinu, som fakt myslela ze tam vyplujem pluca alebo co…prach a roztoce sa mozu zdrziavat aj v matraci, perinach, kobercoch, zaclonach…svagrinej odporucili dat prec aj vsetky kvety…no neviem ci som ti pomohla, ale aspon som ti povedala moju skusenost…

Ahoj,mám sestru ktorá má astmu od 3 rokov, teraz má 36r. Toľko liekov ktoré brala a berie človek nespočíta, v nemocniciach a sanatóriách strávila roky a nikam to neviedlo a ani nevedie. Som zástancom teórie, že astma je psychosomatické ochorenie a ak aj nie primárne tak zlý psychický stav zhoršuje aj priebeh ochorenia, preto som si ako tému diplomovej práce vybrala tému: Astma ako psychosomatické ochorenie, jej spúšťače a sociálne problémy spojené s týmto ochorením.V rámci práce budem robiť výskum zameraný na túto problematiku a preto chcem poprosiť všetkých, ktorí trpíte astmou alebo máte niekoho takého v rodine či by ste mi pomohli a vyplnili dotazník k výskumu. Stačí ak mi pošlete na adresu langi.henrik@gmail.com Vašu mailovú adresu na ktorú ho pošlem a odpoviete na pár jednoduchých otázok. Moju sestru to síce nevylieči ale pevne dúfam, že to prinesie viac vhľadu do dynamiky tohoto ochorenia, pretože som presvedčená že to nie je iba o liekoch a sprayoch. Ďakujem všetkým, ktorí sú tak láskaví a zapoja sa.Dotazník je anonymný.

ajoj, nemusíš sa baviť na takýchto veciach. Hlavne, ak si myslíš, že si múdry a vzdelaný. Zrejme Ti chýba veľa veľa veľa k ozajstnej múdrosti. Ľubica netrepala. Viem to, zo svojej skúsenosti, zo skúsenosti členov mojej rodiny, zo skúsenosti priateľov. Derivačný kúpeľ funguje, nič nestojí (peniaze), nezamoruje telo syntetickými liekmi, naopak. Keď nám nič nezaberá, tak derivačný nesklame.A vtedy sme vďační, nemáme potrebu vysmievať sa niečomu, čomu možno nerozumieme.
Možno raz porozumieš.

Zdravím Vás srdečne plne s Vami súhlasím,lebo pri problémom a vyčerpaní vždy cítim zhoršenie mojho zdravotného stavu.Určite Vám zodpoviem na všetko a želám vela úspechov a síl a neskor vďačných čo najviac pacientov.S pozdravomMária

Medvedík, chcem sa Ťa spýtať, už sa Ti stav zlepšil? Ak nie , napíš mi na marek.1@centrum.sk, alebo najdi si môj prispevok pod maik.

som velmi vdacna za va prispevok pretoze ako atka astmatickeho dietata viem ake je lahke verit comukolvek len aby dietatko bolo zdrave.je to naozaj velmi neeticke zavadzat takto ludi.zavolat niekomu akoze doktorovi a potom si kupit prpravky ktore nie su volne dostupne.to by som ale musela byt velmi zufala aby som tomuto uverila

Vždy,keď prechádzam ťažkým obdobím mám veľké problémy s dýchaním.Pred dvoma rokmi,keď ma to chytilo prvý krát som absolvoval kompletné vyšetrenia od imunológa až po pľúcneho lekára.
Astma sa nepotvrdila.Napriek tomu sa moje ťažkosti s nádychom vracajú vždy ,keď som psychicky vyčerpaný.V takom prípade užívam spray a hľadám pomoc u priateľov alebo u psychiatra.Som si istý ,že spúšťačom mojej astmy je stres a depresia.
pozdravujem Vás
Csaba Tolnai

My sme mali tie iste problemy, skoncili sme vzdy v nemocnici, kde nas dali do poriadku a chvilu je vzdy dobre.Na hliene je dobry inhalator - inhalovat vincentku-ale hned na zaciatku.V pokrocilom stadiu nam uz nepomaha, vtedy inhalujeme ventolin.

Dobrý deň. Chcel by som sa informovať ohľadom nadmernej tvorby prieduškových hlienov sprevádzaný kašľom. Dá sa ich nejako zbaviť? Tento problém u mňa pretrváva už 3-4 roky a nie a nie odstrániť hlien usadený v oblasti priedušiek. Už som skúšal všelijaké lieky a sirupy na alergiu, rozpúšťače hlienov a pod. no nie a nie zabrať. Navštívil som kopec doktorov a vždy sa odvolávali len na alergiu.
Chcel by som sa informovať, či ste sa stretli s takýmto prípadom. Ďakujem za odpoveď.

mam diagnostikovanu stredne tazku astmu, beriem seretide, singulair (10mg), allerid, allergodil do nosa aj do oci, ventolin, ribomunyl, imunor a do nedavna som brala aj isoprinosine. Strasne ale strane som pribrala odkedy som zacala brat lieky…ma niekto tiez podobnu skusenost? chcem vediet za cim mam ist kde hladat pricinu…
Dakujem