Priedušková astma

Prosim Vás či sa dá kupiť menovaný ion.pristroj a čo to stoji. Ďakujem.

Ahojte. už mesiac kaslem a citim ze hlieny my zostavaju vo vnutry. uživala som už aj antibiotika a vseliake kvapky od kaslu ale nic nepomaha. objavilo sa mi uz aj chrcanie v hrudi. poradi mi niekto ako dalej?

Ahoj Adka, treba zistiť pneumologom, či sa jedná a bakteriálny, alebo vírusový infekt.pri víusov infekte ako mám teraz ja sa zhoršilo dýchanie, dusím sa v noci aj cez deň vždy v klude.Teraz dostávam hydrocortizon do žili, predpísali mi spray na silný alergický zápal, ktorý mi spustil vírus,postupne sa to uvoľňuje.
Na odstránenie hlienov používam Sinupret, ktorý sa používa dlhodobo a mne zaberá.Inak dávaj si pozor, lebo silne zahlieňujú aj mliečne výrobky a čokoláda./ zistené po vyšetrení gastroenterólogom/.Držím palce

dobri den moj syn ma 2 roky stale mi kasle nema suchi kasel ale hlienovity mozem mu davat ventolin ked uzival sinupret dakujem

zrejme by si mala absolvovat alergologické vysetrenie, aby sa zistilo, aký alergen ti vlastne vyvolava spomínané potiaze a na zaklade vysetrenia ti plotom naordinujú tú správnu liecbu.

Prisím Vás ako mam derivacny kupel urobit 6 rocnemu dietatu, ma byt pri spominanom ochladzovni telo pod vodou alebo zdvihnut pannvu.Dakujem

Prisím Vás ako mam derivacny kupel urobit 6 rocnemu dietatu, ma byt pri spominanom ochladzovni telo pod vodou alebo zdvihnut pannvu.Dakujem

Ja tiez beriem vsetky tieto lieky uz rok a nemozem povedat, ze by som priberal, zacal som este intenzivnejsie sportovat aby som tak bojoval proti astme a za ten rok som este schudol. Doktori hovoria, ze si treba najst vhodne sporty a praktikovat ich, lebo ak astmatik sportuje, tak si zvysuje kvalitu zivota.

Čo sa týka témy šport a astma je to veľmi vďačná téma a každý uvedomelý astmatik (a aj každý človek všeobecne) príde na to aj sám, že po istých typoch jemu vyhovujúcich pravidelných fyzických aktivít sa jeho stav (ľahkosť dýchania, zmiernenie, alebo dokonca vymiznutie niektorých príznakov-zahlienenie, prechladnutia, výrazné zľahčenie dýchania, zlepšený psychický stav, atď.) výrazne zlepší! Jedná sa hlavne o vytrvalostné športy (častá a dlhodobá frekvencia dýchania), alebo naopak vysokointenzívne športy (“sila dýchania”-zosilnenie a uľahčenie práce dýchacích svalov). Dá sa to vysvetliť vplyvom samotného dýchania a aj hormonálnej a aj ostatnej biochemickej odozvy na tréning (adrenalín, kortizol, pohlavné hormóny, oxid dusný, endorfíny, silnejšia práca sympatika a následne parasympatika…) Sám som začal s kondičnou kulturistikou, ktorú kombinujem s rýchlou chôdzou na dlhšie trate a dosahujem veľmi dobré výsledky, čo sa týka kondície i zmiernenia príznakov astmy! Takže každému astmatikovi (a nielen im:) šport ktorý sa “ordinuje” postupne a nepreháňa sa vrelo odporúčam!

Ľubica, na samotných postupoch východnej medicíny je isto veľa pravdy, ale ako to prezentujete-ako čo diagnostikujete a aké má čo účinky a hlavne na základe čoho vých. medicína-to čo uvádzate funguje, vyznieva nedôveryhodne…

Pre všetkých ktorí majú záujem sa dozvedieť overené a vedecky dokázané informácie o účinkoch prírodných zložiek a športu na liečbu astmy prikladám tento odkaz v angličtine, verím, že pomôže!

http://www.raysahelian.com/asthma.html

Na kašeľ a záchvaty mi veľmi pomáhaju Zlaté pastilky. Kupujem ich v lekárni. Poradila mi to moja lekárka. Je to prírodný produkt a naozaj zaberá. Odporúčam.

Dobry den, chcela by som sa spytat, mate niekto skusenosti ako a ci vobec ma astmatik narok na ZTP preukat??? Dakujem

ahoj, ja mam astmu uz dlhe roky, zalezi na tom aký stupen máš…ja mám tazku astmu…minimálne 3x do roka som v nemocnici…ZTP preukaz mi dali az minuly rok…ale mam aj ine diagnozy…preukaz ZTP priznava UPSvR…treba predlozit za poslednych 5 rokov kopie prepustacich sprav z nemocnice a vysetreni…dali mi 50%…predvolaju ta na komisiu…mam aj invalidny dochodok ten mam na 71%…za chvilu idem na komisiu…dufam, ze mi ho nezoberu…pytas sa ci ma astmatik narok na ZTP budes sa cudovat, ale ja som si 3x podala ziadost a tu mi zamietli …az na 4x mi ho priznali…zabudla som napisat hlavne zalezi na spirometrickom vysetreni kolko nafukas a potom ti priznaju mieru poklesu schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost tj tie %-ta. dufam, že som trochu pomohla ahoj…

uz cez 2mesiace marodujem.robi by problem pri dychyni studeny vzduch.nechodim vobec von.uzivala som hocijake antibiotika.a teraz mam tabletky ktore si striekam do krka-formovent.pomaha mi to.uz tolko nekaslem.akurat vecer.neviem preco.niekedy zaspim normalne ale nekedy to je otras.dusim sa.poradte mi co mozem este uzivat nieco na prirodnej baze.vela pijem lipove a bazove caje z medom.dakujem.

Dobry vecer chcela by som sa opytat daju sa vyliecit astmaticke zachvaty?asi pred pol rokom mi zistili astmu ak ano ake lieky by som si mala kupit

Martin vyskúšala som zlaté pastilky podľa tvojej rady a naozaj sú super. Každému odporúčam.

moj syn ma 8 rokov,má astmu,cez leto fungujeme normalne,ale akonáhle pride zima,hmla,mávame zachvaty,dokonca je aj častejšie chorý,niekedy sme už z toho zufali,neviete niekti či mame narok na nejake liečenie,lebo podla našej alergologičky nie.odporučila nam more a ked na to nemame,mame mu kupit flautu

ja uzivam seretide, flixonase, fixit, nepribrala som vobec, len som upravila jedalnicek, nejem sladkosti, chlieb, kolace,…

rada ti odpoviem nikituska@centrum.sk