Priedušková astma

Dobry den chcela by som sa opytať niečo na svoju takzvanú astmu. Moj pribeh zacal, ked som zacala chodit po brigádach a robotách v zafajcenom prostredí. Robila som dva roky v krčmách a baroch. Potom mi prisiel prvy astmat. záchvat??? Stiahnutia priedušiek na 3 sekundy pri výdychu. Potom bol zase chvilu pokoj…a neskor sa mi to stavalo a stava denne. Mala som aj spirometriu a bronchoprovokačný test, ale je na spodnej hranici normy a nesplna pozitivitu testu pre astmu. Pani doktorka stale uvazuje či to vobec astma je. Poslala ma na psychosomatické vyšetrenie. Astmatické spreje typu: ecobec, foster mi sposobovali tento pocit zachvatu. Ventolin mi nepomáha, aspon mam taky pocit. Hlieny a pískanie mam denne. Teraz uživam singulair, ale žiadna zmena. Je to možné, čo to je ak nie astma. Neviem čo mam robiť, ale hlavne čo si mám myslieť.
Som bezradná a rada by som poprosiť o vás nazor či je to astma…Veľmi ďakujem za vase príspevky a skúsenosti.

ahoj, ja mam diagnostikovanu asthma bronchiale tazku perzist.ktora sa mi zhorsila uplne nahle. A na to, co spomenula pani doktorka ohladom toho mora snad podotknem len tolko, ze mne sa astma az takto zhorsila prave v spanielsku, kde sme zili v primorskom mestecku. Takisto, akonahle prisli hmliste dni, tak som bola vecne napichana hydrocortizonom a syntophillinom s kyslikovou maskou na tvari, takze podla mna nie kazdemu to more pomoze.
Inak o tej flaute som uz pocula velakrat, dieta sa pri tom totiz nauci dychat branicou a to vraj lepsie pomaha predychat zachvat. myslim, ze za pokus by to stalo, je to v podstate najlacnejsi hudobny nastroj /ak nepocitam hrnce a pokrievky ale 8-rocny je uz velky chalan :)/

ahoj, no mna by takisto zaujimalo ako je to s tym posudkom pripadne dochodkom /existuje este ciastocny?/. tiez mam diagnostikovanu tazku perzist. astmu a spirometriu mam okolo 19%, ked mi bolo lepsie, vystverala sa na 31%. S robotou si to neviem predstavit, pretoze sa uz pri najmensej namahe zadycham a aj to mi sposobuje zachvaty. Som z toho dost nestastna, pretoze nemam este ani 30rokov a neviem si predstavit bez prace cele dni sediet doma…

Ja som tiež alergický na prach a roztoče aj mám astmu. Pred pár rokmi som myslel, že mám infarkt, no bol to “len” astmatický záchvat. na roztoče som zostal alergický po dlhodobom pobyte v zahraničí v nadm. výške vyše 2000 m a roztoče sa nenachádzajú nad 1500 tak asi preto. Na vakcíny som reagoval zle tak mi ich vysadili a na astmu beriem Symbicord spray, ktorý ma udržiava ako tak v pohode aj keď to nie je ono. A alergiu na prach riešim tak, že ho odstraňujem kde sa dá a sa mu vyhýbam, aspoň s tým nemá žiadnu robotu moja žena!

Dobrý deň, som alergička /senná nádcha, peľe/ ale neliečila som skoro vobec. Lieky som neužívala a bola som fajčiarkou. Moje projblémy začali tým, že po prekonanej infekcii som stále kašlala. Skoro celý rok. Občas s hlienom / priesvitným a niekedy aj trochu nažltlím/ občas nasucho. Dýchať viem normálne, ale pri pohyboch hrudníka mám také syčanie v hrudi, resp. počujem to pri cvičení ak mám otvorené ústa. Akokeby som pachčala ako psík /plytko/ ale pritom mám zadržaný dych. Može to byť astma?

www.hppokratin.sk - na tomto webe nájdete unikátny liek, ktorý vás vylieči. Treba vyskúšať a uvidíte skutočný účinok.

Astmu raz mám, potom nemám asi 20 rokov. Stiahne, alebo zovrie mi hrdlo a musím si riadne odkašlať, alebo to vydržať so slzami v očiach. Pred 20 rokmi mi pomohol Rovamicin, neskôr mi ale už prestal pomáhať. Potom mi zistili chlamídie, tie sa antibiotikmi zlikvidovali a kašel prestal. Konečne som bola v obraze, kto je na vine. Momentálne zase kašlem, ale nemám chuť na 2mesačnú kúru antibiotikmi. Tak to skúšam inak. Cez deň si dám lyžicu kokosového oleja a na noc si dám čistý bez pachu rybí olej a keď zalahnem nekašlem a zaspím. Ale aj tak si budem musieť dať spraviť testy na tie mrchy chlamídie. Takže moja astma má príčinu a tá Vaša tiež má príčinu - baktérie

Je prosím účinná liečba na začínajúcu astmu v Novej Polianke?
Aký je účinný sprej, liek proti nej?

Ďakujem

S lekármi som si užil podobným spôsobom, nakoniec to bola štítna žľaza. Daj si ju vyšetriť.

Astma je priamo previazana s alergiou. Tiez dlhe roky zapasim s touto chorobou. Presiel som roznymi stadiami, uzival som rozne lieky. Neskor som zacal uzivat aj kortikoidy - nieje to nic moc - hlavne dlhodobe uzivanie nedoporucujem. Posledny rok som sa rozhodol ze s tym musim nieco urobit. Zacal som sa viac pohybovat, prechadzky v prirode, lahky sport tatry, plavanie v mori - su osvedcene - ked k tomu pridate stravu -tak sa moze vela veci zmenit. Na doporucenie som zacal pravidelne rano pit mix s listov moringy a baobabu, tiez caj zo skorocelu a podbelu bol som voci tomu dost skepticky - najprv, teraz však nelutujem, tiez som zacal cvicit specialne cviky na dychanie Metoda Butejko co tiez doporucujem.
Myslim ze treba skusat vsetko ale hlavne prirodne veci, pohyb… Lieky a hlavne kortikoidy - nedoporucujem - pokial existuju ine moznosti.
Drzim palce vsetkym astmatikom :slight_smile:

Mam podobny problem. Nadmerne sa mi tvoria hlieny a ked vykaslem, tak sa zase nemozem nadychnut a dusim sa. Prislo to nahle pred tym som bol v poriadku. Stalo sa to cca. pred mesiacom odkedy som zacal kaslat. Maslel som, ze bezne prechladnutie, vybral som 3 antibiotika a stale je to rovnake.

Dobry den. Moja 5 roc. dcera ma alergiu na brezy, liesky, travy a na vsetko kvitnuce. Tuto jar ju to velmi chytilo, opuchla okolo oci, scervenala, mali sme potiaze aj dva tyzdne a to toho chytila strasne zachvaty sucheho kasla. Predpisali jej Ventolin ked ma tazkosti a kazdy den ma 5ml. Aerius. Chvilu bolo dobre, ale hocikedy ma alergicke prejavy - scervenie a opuchne okolo oci, vodna nadcha a pridruzi sa ten kasel, aj v noci sa zobudi nan. Vraj ma nabeh na astmu. Prosim vas poradte mi.

Podobné problémy mávala moja teta, bola bezradná a vtedy sa človek chytá všetkého len aby mu to zmiernilo a zlepšilo stav. Dobrá kamarátka, ktorá mala vlastné skúsenosti, poradila citamíny a to Thymusamin na zlepšenie imunitného systému a Bronchalamin na priedušky a pľúca. Po niekoľko mesačnom pravidelnom užívaní sa jej stav zlepšil.
Skúste, http://www.zdraviedlhovekost.sk/

Vyskúšala som všetko, skúsila som citamíny, odporúčam http://www.zdraviedlhovekost.sk/citaminy/prevencia/

Rád by som vám odporučil prečítať tento web, je to zaujímavé -> http://albafos.blog.cz

Ahoj aj ja mam zmiesanu bronchialnu astmu a tiez pouzivam novolizer budelin inhalator a tablety afonilum to ze rano mam tlak na ppreduskach

Ahoj, mas nejake konkretne skusenosti s kordycepsom pri astme ?

V Novej Polianke je liečba astmy naozaj účinná. Sú tam dobrí odborníci, dobré ústavné prostredie a vynikajúca klíma V. Tatier. Bol som tam už niekoľkokrát a vždy išlo o pozitívne účinky-žiaľ časovo obmedzené.

Mne pomaha Rolenium

Ja doporucuji poridit kvalitni inhalator. Dcera s tim dost trpi, ale s inhalatorem je to mnohem lepsi. Koupili jsme tento http://www.distrimedpomucky.cz... daji se koupit i drazsi, ale jak nam pomohl tento