Problemy s chrbticou

Dobry den skade ste viem Vam pomoct

Pri problemoch s chrbticou odporucam na zaklade vlastnej skusenosti (hernia, artroza, osteochondroza, zuzeny miech. kanal, schmorlove uzly) cvicenie SM system, cvici sa denne cca. 10-15min. je naozaj velmi ucinne, treba si len zakupit lano a podlozku, dobra cena aj info je tu, ten pan sam precvicuje aj sm system, vie dobre poradit: http://www.nutrimas.sk/search-engine.htm?q=sm+system&qm=2

POZDRAVUJEM PAN PETER AKY JE POSTUP LIECENIA VIE DIAGNOSTIKOVAT A ZAROVEN LIECI ALEBO BILINAMY… A HLAVNE KOLKO CENA… VDAKA S POZDRAVOM BLANKA

POZDRAVUJEM PAN PETER AKY JE POSTUP LIECENIA VIE DIAGNOSTIKOVAT A ZAROVEN LIECI ALEBO BILINAMY… A HLAVNE KOLKO CENA… VDAKA S POZDRAVOM BLANKA

Ľudová liečitelka p. Blažová
Nová Domovina 281, Horné Orešany, Slovak
Phone+421 33 / 558 81 52

Dobry den, ja som mal 10 rokov problemy s chrbticou.
Problem byva VZDY rovnaky, vysunuta platnicka ktora tlaci bud na miechu alebo na nervy. Po nekonecnych bolestiach som natrafil na jedno rehabilitacne studio, ktore pouziva velmi jednoduche specialne cviky, ktorými posunutu platnicku vratia naspat. Obrovska vyhoda, ze bol som tam iba raz v zivote. Raz mi tie cviky ukazali a od tedy ich cvicim doma. Cvicim uz iba z casu na cas. Je to uz 3 roky a problemy uplne zmizli.

Rastík, kde to je a čo to je za centrum ? rada sa dozviem niečo viac! Dakujem.

Ahoj ja mám problémy s platničkami vyše roka. Chodila som na 4 rehabilitácie, infúzie, 1 kaudálny blok, vybrala som 4 ozónové terapie a účinok skoro žiadny, radím ti aby ťa neurológ poslal k neurochirurgovi, on ti poradí čo a ako ďalej, s pozdravom Erika z Prešova.

Ahoj, ja som už po 4 ozónovej terapie, tiež mi ustúpili bolesti tak o 20% tak na 3 dni a potom sa mi povodny stav zase vrátil, objednaná som ešte na 5 ozón tak uvidím či mi pomože, držím ti palce, s pozdravom Erika z Prešova.

Neviem ci sa tu moze pisat kokretne… , aby to nebolo ze reklama. Ako som napisal bol som tam aj tak iba raz a je to jeden jednoduchy cvik. Davam link na video:

Upozornujem, ze ten zaklon musi byt velmi silny az agresivny, nie ako na videu. Samozrejme nie hned zo zaciatku ked zacinate cvicit. Ked som bol v tom centre, tak tam mi to ukazali tak, ze som si lahol na stol na chrbat, pricom hlavu a krk som mal vo vzduchu. Chytila mi hlavu a na ten zaklon teda poriadne pritlacila az som myslel ze mi zlomi vaz. Upozornila ma, ze sa to tak musi do uplneho maxima. Ak vsak clovek cvici sam, tak najlepsie odporucam v sede. Vypnut hrud maximalne dopredu ramena dozadu. Ja som si tento pohyb este zlepsil tym, ze sa este sucasne s tymto pohybom ohybam aj chbte, akoby som sa chcel pozriet na seba. Ten cvik na videu je na krcnu chrbticu vyslovene na vrchne stavce. Toto co som si zlepsil je da sa povedat na vsetky krcne a aj hrudne stavce. Pokial sa to cvici spravne musite citit taky tlak pocas tej poslednej fazy pohybu, tahanie poprípade aj bolest v strednej casti chrbite. Netreba sa toho bat ist aj cez bolest! Odporucam cvicit vzdy ked sa da. Ak sa da mozete pravidelne 5 krat denne po 10 opakovani. Este aby som nezabudol, velmi dolezita vec. Pokial mate teda problem s krcnou chrbticou vyvarujte sa akymkolvek zbytocnym uklonom hlavy smerom dole. A nepouzivajte vankus.

Urobil som maly preklep vo vete, ma tam byt ze Za seba nie na seba: Vypnut hrud maximalne dopredu ramena dozadu. Ja som si tento pohyb este zlepsil tym, ze sa este sucasne s tymto pohybom ohybam aj chbte, akoby som sa chcel pozriet ZA seba.

Rastík, velmo dakujem!

Este som zabudol. Pri prvých cviceniach pop. dnoch moze dojst k zhorseniu stavu. To sposobuje posuvanie platnicky do zelaneho miesta pricom sa trie o okolite nervy, ktore sposobuju tu bolest. Po kratkom case akakolvek bolest prestane. Treba cvicit aj cez bolest, a naozaj “sialeny” zaklon, aby ta platnicka sa naozaj posunula.

Dakujem, vyzeráte že tiež mate problémy s chrbticou! ja osobne som s driekovou, po operácii ale hlavne že to nie je horšie ale snažím sa cvičit všetko čo nájdem na nete, ale s mierou lebo si nemožem dovolit hocičo. anna.

Ahojte

Ahojte trpiaci ludia, mam 33 rokov a mam problem s platnickou ktora je uplne znicena. Na MR mi bolo zistene ze spodna platnicka L5S1 je znicena. Na koncultacii s neurochirurgom mi bolo odporucane skusat vsetky mozne konzervativne liecenia a ked ma tieto bolesti neprestanu trapit tak ze sa mam pripravit na vymenu platnicky. Trpim 7mesiac, raz je to lepsie, raz horsie, vadsinou mam stuhnute krize, napnute, lavu nohu a ruku zvyknem mavat oslabenu az strpnutu a do pravej nohy mi sem tam vyzaruje bolest. Mne toska pomaha lubovnikovy olej trocha uvolni svalstvo, magnesium, analgetika ked uz je velmi zle a cvicim sm-system ktory som este len teraz zacal 2tyzdne. Pocul som ze je to dobra vec, ze to spevni chrbat, tak uvidim. Mojmu problemu hlavne pripisujem cvicenie v posilnovni, velke vahy, nespravne cvicenie, maximalne nesetrenie chrbata, takze asi tak. Rozmyslam nad ozonom, ale neviem ci to pomoze na ulne znicenu platnicku, co vy na to, ? takze asi tak, ja hovorim dobre casy uz mam za sebou, teraz bude uz len trapenica a mozem si za to sam, ja blbec. Prajem Vam vsetkym aby ste sa v blizkej buducnosti mali lepsie, vadsiu chut do zivota vam prajem a vela pozitivnej energie, aj ked viem ako to je ked mate bolesti a bolesti a stale bolesti s pozdravom Tomas

Ahoj Tomas, ten “konzervatívny postup” ti nepomože… zbytočne skušať, čím skor treba na neurochirurgiu nech zoperuju… Na mne tiež vyskušali všetky možnosti liečby minulý rok, aj tak som šiel pod"Nože", a teraz po roku znova-mám recidívu plus dalšie stavce tlačia na miechu… Je to na tebe jak sa rozhodneš! Ja by som odporučil okamžitu operáciu. Maj sa!

Praveze uz nemam problemy 3 roky skoro. Po tych cvikoch ako som popisal vyzsie. S driekovou som mal tiez problemy. Na tu cast su zase tieto cviky.

Ja som to mal tiez s posilky. Mam 32 rokov. Zle drzanie tela a tak sa mi platnicky poposuvali. Potom som zacal cvicit spominane cviky a bolo po problémoch. Pozri si moje prispevky. Teraz som uz znova zacal cvicit s cinkami :slight_smile: Ale uz viem na co si mam davat pozor. Keby nieco napis. Poradim.

Ahoj Tibor, je mi luto tej recidivy, clovek si mysli ze to ma za sebou a houby. Ten chrbat to veru nie je sranda. Jeden kamos asi pred 5 rokmy sa stazoval na bolesti a vyzarovanie do lavej nohy a som nechapal o com to hovory, ze nejaka platnicka je vysunuta a treba operaovat. On mal to stastie ze mu to zoperovali Uvidime za par mesiacou ze co a ako. s pozdravom Tomas, drzste sa mi tu vsetci