Problemy s chrbticou

Cako Rasto, mohli by sme si popisat na fb keby si chcel najdes ma tam pod menom Tomas Platko, Kosice profilova fotka je futbalicka Pavel Nedved :slight_smile: bol by som velmi rad, keby sme si mohli popisat a mohol by si mi poradit ako si sa s tym ty popasoval. Ja som bol strasne aktivny clovek, hraval som tenis 4 roky aktivne, neskor som behaval dlhsie trate tiez aktivne a posledne som robil fittnes 5 rokov. Momentalne chodim na plavaren troska si poplavat, len znak co som pocul je je zdravy na chrbat a este cvicim ten sm-system. Mozes mi nieco poradit? co by som este mal robt, comu by som sa mal vyvarovat a pod. budem velmi rad, dikes :slight_smile:

Dobrý deň mohol by mi niekto poradiť? Pred 3 rokmi som mala nehodu pričom som mala zlomenú Th7 ktorá sa mi zrastla. No teraz od augusta
augusta mám neskutočne bolesti od krčnej chrbtice po kríže bolesť na hrudi pychanie k srdcu a keď je najhoršie trpne mi ruka či bolesť ide až do nohy… Robili mi rengeny a medzi stavcami 3-4 5-6 mám nejaký blok A silný zápal a 7 stavec mám splosteny. Neurológ sa vyjadril že mám statodynamicku poruchu osového aparátu a tak mi predpísal 7 infuzii ale je mi snich neskutočne zle a mám väčšie bolesti… Poradte mi prosím čo mám robiť dakujem

Dobrý deň Martina, na problémy s krčnou chrbticou, chrbticou a krížami pomáhajú medené produkty. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia.
Keď budete mať záujem vedieť viac o liečivých účinkoch týchto produktov, napíste mi na e-mail.

Dobry den pomožem Vam kikava@atlas.sk

Ahojte prosím vás čo vám pomohlo od veľkých bolesti krčnej chrbtice? Tabletky ako tipu Mambron nechcem, Rhb nepomáhajú A Z infuzii je mi veľmi zle. Na RTG mám C chrbtice blokove postavenie C 5 / 6 oplosteny stavec lordoza až naznačena kyfoza C 3 / 5 Zhoršena hemicrania vľavo pri blok C chrbtice+pseudonym sy C 6 lsin… Statodynamicka porucha osového aparátu.
Po pravde ani do kopy neviem čo presne stou chrbticou mám ale sú to neskutočne bolesti do hlavy ba hrudník ruka noha… ďakujem za nejakú radu

Dobrý deň tepelnú liečby nesmiem ani kúpele mám zákaz od Neurológa

Ahoj, ja mám tak isto bolesti celej chrbtice od roku 2000. Zhorsilo sa mi to, rehabky, infuzky, vodoliecba… proste nic nepomohlo! V r. 2006 som zacal chodit k ortopedovi tu v Kosiciach (mama ma tam dostala) a poslal ma až v r. 2010 na MRI-mám tam diery v krizoch nemam stavce chybaju nejake… dop. mi ozonoterpiu… nic z toho, minuly rok v juni som bol odoslany opať na MRI a už tam bolo hernia disci L4 / L5, artroza svalov, hypertrofia lig. flavom, cirkularna protruzia diskov-proste všetko zle… som vedel že skončím pod"Nožami"a tak aj bolo… V novembri 2013 urgentne operovali! a ešte vačšie problemy-nohy ma bolia, sedaci sval (zapal pooperacny tam) vraj to už tam bude takto… teraz v auguste znovu chceli operovať bo mám recidívu lézie diskov to iste co predtym… Tak tebe by som poradil ihned na NRCH chodte s tým nech ťa pozru, prip. na MRI poslu… 100% bude to na operaciu, uvidiš! Ahoj

Na krčnú chrbticu je výborná medená šatka

Ďakujem za odpoveď. Mne po týchto RTG výsledkov MRI neuroligicka zamietla pričom ortopéd má odporučil, takže ostala som na infuzach a uvidia čo ďalej budú robiť. len je to neskutočne čakanie V tých bolestiach

Ahoj, mne pomohol masazny stroj rucny s infracervenym ziarenim, ktory robi aj masaze. Ked si drzis tu hlavicu na mieste, kde ta to boli, to svetlo ti uvolni svaly na krku alebo siji, aplikujes si to, kde treba, uvolni a zahreje potom pouzijes tlacitko masirovanie a na druhy den je po bolesti. Pri opakovanych bolestiach uživaj vapnik a zinok. Ten stroj sa vola Infrared masager masage.

Ahoj Inda, nenechaj sa odbiť! ortopéd ti má vypísať žiadanku na"MRI"rezon. može aj neurolog ale nemusí… Takže za ortopédom ihned chod nech ti ju vypíše! Zatiaľ ahoj, inak odkiaľ si?

Ahoj Tibor to som ja ťa Inda… Som zo Žiliny MRI mi robili minulý rok ale vzhľadom na to že sa mi zhoršil stav aj výsledky RTG sú také aké si čítal tak ortopéd mi odporučil zopakovať MRI a neuroligicka ma mala vypísať ale zamietla dala mi infuzie a mám čakať čakať čakať dokonca od augusta čiže 3mesiace som čakala na infuzieV týchto bolestiach…

Ahojky, Tinka, teraz ti trba druhy krát MRI, určite máš dačo zle ked ta bolí… 3ak aj ja som mal teraz vmáji (neurologička ma poslala do nemocnice na neurol. kliniku že vraj"oddýchnuť") a oni mi zrobili MRI chrbtice, na druhy den prišieiel za mnou izb. lekár že mám recidívu-treba operovať… ale som zavolal mamku nech príde aby ma nepreložili na NRCH odd. No a teraz trpím dalej bolesti aj nohy sedací sval ( mám poop. zápal z min. roku) a zistili mi Lumboischialgicky syndrom ISCHIAS ! V auguste t. roku som bol na KO na NRCH klin. s tým vysledkom z nemocnice a chcel ma hned prijať urgentne na druhu op… ale zatial nesuhlasim ta musim sa mu ozvat, mám strach-povedal pred mamou že"pán syn po operacii už chodiť nebude" Takže asi tak… Ortoped ti musi vypisovať žiadanku na MRI! tak zatiaľ ahojky, ak chceš, možme tu písať…

Ahoj tak to máš dosť nepríjemné. ale prajem veľa šťastia a skóre uzdravenie. No ja uvidím či štvrtok mám poslednú infuziu a hneď sa budem hlásiť lekárovi čo bude ďalej nech ma dá na MRI ale po pravde ja sa bojím ja mám Z toho fobiu : ( :smiley: nemám rada uzavreté priestory. No budem musieť vydržať lebo tá bolesť nekonečná

Http://krcni-pater.cz/

Ahoj, neboj sa, trvá to MRI vyš cca 10-15min. / daju ti sluchátka na uši / trochu ten hučí prístroj… Mne už nič asi “nepomože”, dnes celý den od obeda som ležal do 18. 00 h. už som povedal mame nech mi “amputuju” tu ľavu nohu a bude… k tomu ten chrbát… v noci nespím až nad ránom-vtedy sa mi to podarí. zatiaľ ahojky.

A čo ti teda stým niečo nerobia keď ťa tak boli aj noha. Ja mám už zajtra poslednú infuziu len mam pocit že to vôbec nepomohlo ale skôr zhoršilo. Už si ani nemôžem sadnúť pýcha má to presne V strede chrbtice a pod ľavou lopatou a tiež aj ľavá noha… tak som zvedavá čo budú robiť zajtra somnou idem sa hlásiť K neuroligicke

Ahoj, len k ortopedovi nech vyíše na MRI ti papier, neurologička ti ho nebude chcieť vypisovať… ani mne nechcela min. rok b maji, nakoniec ortopéd vypísal a bolo… Zatiľa ahojky…

Na p. Čepela zo Svätého Martina je tel. 0907829319, 0949 15 16 17

Viete ono je to tak. Keď sa problém nesprávne diagnostikuje tak aj aplikovaná terapia sa poväčšine minie úspechu. Z toho nám logicky vychádza, že problém je treba hľadať inde po dráhe, kde by mohol byť nerv pritlačený. A že ozón znížil platničku bez výsledku bohu žiaľ aj to sa stáva. Váš stav by pravdepodobne vedel zvrátiť šikovný fyzioterapeut uvoľnením svalového reťazca. Určite dobrý terapeuti sú opísany aj na stránkach tejto diskusie. Priateľ.