Problémy so zápchou

Anitka a co tak vyskusat nejake laxativum, hm? Bavili sme sa tu o jednom, nechces ho vyskusat? Mozno by ti to pomohlo.

zeimi neviem, nikdy som take nic neuzivala a po pravde sa toho trochu bojim co to spravi. nemoze mi to nejako ublizit? mas s tym praskom osobne skusenosti? nemusi to byt na predpis? myslela som, ze by mi mohla pomoct aj zmena stravy ale aj som nieco zmenila ale stale tie problemy pretrvavaju :frowning: :frowning:

vdaka ti za odpoved. aj to som chcela vediet, ci ich maju aj v kamennej lekarni. no uz prasky mam doma a uzivam ich. chut je fajn a ucinky zatial nie su ale je pravda, ze ich kratko uzivam tak to asi preto. snad cim skor zaberu.

Nie je začo everinka. Som rada, že si si ich zohnala, keďže som ti tak neskôr odpísala. Dostavia sa, toho sa obávať nemusíš…

Anitka nemaju ti ako ublizit, mozu ti iba pomoct. A ked aj budes citit, ze ti nerobia dobre, tak ich jednoducho prestanes pit. Mam s nimi osobnu skusenost, pila som f.x.passage nejaku dobu a mne velmi tieto prasky pomohli. Nie, tieto nie su na predpis, su volno predajne v lekarniach

jasne, stacilo napisat do googlu nazov a hned mi vyhodilo lekarne, kde ich predavaju. vobec to nebolo tazke, len som bola predtym leniva a preto som sa ta pytala z kade ich kupujes/objednavas. ano, ano viem :slight_smile: :slight_smile:

Ty si leňúch @everinka :smiley: :smiley: A z kade si ich napokon objednala? Ktorej e-lekárni si dala zarobiť? :smiley: :smiley: :smiley:

hovoria to o mne :smiley: ale nie, vobec nie som leniva, iba sem tam :slight_smile: :wink: vies co, objednala som si ich z pilulky. kedze aj ty si mi ju poradila a aj ine baby pisali, ze si ich objednavali z tade. jej som dala zarobit :slight_smile: :slight_smile:

jedna malá otázočka, snáď nebude prekážať. tieto prášky na uvoľnenie zápchy sú vhodné aj pre starších ľudí? viem, že starší ľudia je široký pojem, ale dajme tomu že od 50 rokov a vyššie? nič sa im nestane? moja babka má v poslednej dobe s týmto veľké problémy, no ona už má 80 rokov a neviem, či by som jej ich mohla kúpiť. za odpoveď vopred ďakujem :slight_smile:

zeimi to mas pravdu. tak ich predsa len vyskusam. budem dufat, ze mi pomozu a ze ich nebudem musiet vysadit. v pribalovom letaku je vysvetlene ako sa maju uzivat, hej?

Natashasha nebude prekazat, toho sa tu vobec nemusis bat. Je to forum a snazime sa tu pomoct si medzi sebou ako len najlepsie vieme :wink: :slight_smile: Môžu tieto prášky piť aj starší ľudia ale ak náhodou má viacej zdravotných problémov tvoja babka, tak sa skús predtým poradiť radšej s ošetrujúcim lekárom. Bude to istejšie.

ďakujem ti, si zlatá, že si mi tak rýchlo odpovedala. tak vieš, má viacej zdravotných problémov, predsa to je už starý človek. radšej sa skúsim na to spýtať ešte aj lekára, aby sa náhodou niečo nestalo.

Natashasha hned ako som si vsimla, ze si pisala, som sa snazila odpovedat. Tiez mam najradsej, ked mi ludia hned pomozu ako ked musim tyzden a aj viac cakat. Dobre spravis, ked sa spytas. Daj potom aj vediet, ak nezabudnes

Anitka a ja tiez budem na teba mysliet, aby vsetko dobre dopadlo :wink: Hej, vsetko je tam napisane, vsetko sa tam dozvies a ak nahodou budes mat s niecim problem, tak kludne pis. Poradim, pokial budem vediet :slight_smile:

to máš pravdu, je to lepšie ale taktiež viem, že nie všetci ľudia majú na to čas, sem každý deň chodiť. tak isto ako aj ja. tiež sem chodím len keď mám menej roboty v robote alebo doma si nájdem chvíľku času. a aby som nezabudla. doktor povedal, že kľudne ich môže piť. tak dnes jej f.x.passage idem kúpiť po robote do lekárne aby ich mohla začať piť.

Natashasha jasne, to mas pravdu. Ved vidis po akom case aj ja odpisujem. Niekedy sa to jednoducho neda aj ked clovek velmi chce :frowning: Ano? Tak to je super infoska. Potom daj vediet, ci jej zabrali.

vidím, vidím, tiež si dávaš na čas :smiley: :smiley: :smiley: hneď ti napíšem, ako budem vedieť, neboj nič :wink: :slight_smile:

  • baby kedy ste začali riešiť zápchu? po veľkej noci som už dva dni nebola na veľkej stolici a u mňa to vôbec nebýva zvykom. nikdy som s tým problémy nemala no začínam sa obávať. čo mám robiť? mám ísť s tým k doktorovi? mám straaašne nafúknuté brucho, vyzerám ako tehotná pomaly :smiley: :smiley:

Alexandriska osobne ked som mala tieto problemy, tak som ich hned riesila a necakala som dlho. Tri dni som nemohla ist na velku, bolelo ma priserne brucho, pripadala som si nafuknuta ako kacica a hned som googlila a hladala na internete, co by mi pomohlo. Ako prve som nasla f.x.passage sl a kupila som si ho a aj mi hned pomohol. Bola som rada, ze som dobre trafila. Kludne ak mas cas, tak mozes behnut aj k doktorovi ale on ti tiez poradi len nejake laxativum.

  • veď presne nad tým som aj ja uvažovala, že doktor mi tiež predpíše len nejaké laxatívum a zbytočne stratím jeden deň v práci a miniem si paragraf. a to sú prášky alebo tabletky?