Psychiater

Psychopati. :DDD

Moja skúsenost s dvomi psychiatrami je taká, že po vyrozprávaní mojich problémov prvý povedal maximálne 2 opytovacie vety, predpísal lieky a už som aj išla, trvalo to celé asi 15 minút aj s napísaním správy a druhý nepovedal ani slovo,nenapísal ani riadok, žiadnu správu, predpísal lieky a končil, to trvalo asi 5 minút

Ahojte, mám resp. ten problém má moja skoro svokra, ktorá je závislá od alkoholu a je to neskutočne ťažké, už sa rozhádala s celou rodinou, so mnou, najhoršie, že keď je pod vplyvom alkoholu každému svojim konaním len ubližuje, šoféruje a pod.je neovládateľná a veľa krát sa stane, že jej zavoláme sanitku lebo leží priotrávená alkoholom, je to nočná mora!!!Povedala mi, že mám vyhľadať pomoc a ona pôjde so mnou, takže vôbec neviem, kde mám začať, ambulantne, Predná Hora, alebo čo, prosím pomôžte mi. Vopred ďakujem…

asi najlepsie by ju bolo aj cestou obvodneho lekara hospitalizovat na psychiatrii.

Potom je asi najlepsim riesenim liecenie ustavnou formou, co Vam pomozu
zariadit aj pocas hospitalizacie.

plati sa za navstevu u psychologa?

U zmluvného s poisťovňoou-klinického psychologa by sa nemalo platiť, musíš mať pri prvej návšteve výmenný lístok od obvodného lekára,potom ti starostlivosť prepláca zdravotná poisťov-poradenstvo sa neprepláca a sú dlhšie čakacie doby treba sa vopred objednať.

je mi to trapne písat, ale myslim ze mam problem. som slusna poriadna a mam aj dobru prácu, problem je v tom ze ked si vypijem nemam potom mierku, ked sa niekde bavime vzdy to dopadne tak ze vyvadzam somariny. velmi ma to trapi lebo mam priatela a nechcem mu vyrobit nieco zle. ked vytriezvem je mi stoho na nic a am pocit hanby.chcela by som to zmenit. mam vyhladat psychiatra alebo psychologa? ak mate pre mna radu prosim pomozte mi.

ahoj Maja, súhlasím, väčšina doktorov stojí za … nielen psychiatri, ale aj iný. Ja som chorá už rok, prešla som mnohými doktormi. Väčšina z nich vôbec nejavila ani len záujem mi pomôcť. Je to nevďačná banda a ešte sú aj za to platení…hanba im, česť výnimkám…

ahoj…chcem sa opytat ci si vyhladala toho psychologa? potrebujem tiez pomoc…a neviem ako dalej.

Velmi sa trapim. Som clovek, ktory nedokaze o svojich problemoch rozpravat. Za svoje nestastie si mozem sama. So vsetkym sa chcem vyrovnat sama. Sama viem, ze to mi len ublizuje, ale ako sa zmenit? Ako si zo strasnej zivotnej situacie zobrat to lepsie, nestratit silu a chut zit a hlavne nestratit vieru v ludi? vo vlastne stastie?
potrebujem pomoc, ale bojim sa to povedat nahlas

sama obre vies, co ti robi zle, preco potom pijes???ak len pitie robi najväcsi problem, tak s tym prestan…hanbis sa? to je dobre, to znamena, ze este nie si uplne lahostajna k svojim pocitom, a inym, a aj to, ze si vobec napisala…zvladnes to!

Mám problém, ktorý sa týka červenania sa.Stáva sa mi to často v rôznych a všedných situáciách.Je mi to také blbé som z toho zúfala.Veľa krát neurobím to čo by som chcela,len za to že sa budem znovu červenat.Myslím si, že je to aj tým ,že si domýšľam a pred tým ako idem niečo spravit si pomyslím,že sa budem červenat a stane sa to.Veľmi vás prosí pomožte mi ,dajte mi nejakú radu ,aby sa to už neopakovalo a ja som na to nemyslela a nestrpčovala si tým život.Dajte mi nejakú radu.Kto by mi mohol pomoc?pomoze mi psycholog?dakujem

ahoj…netrap sa pre to az tak velmi. ja mam taky isty problem, vzdy som sa velmi hanbila a tiez cervenala. Ale ver mi, ze casom zistis, ze to je ten najmnesi problem v zivote. A niekedy je to aj celkom pekne a zlate. Chapem, ze to vie poriadne strpcit zivot, ale da sa na tom pracovat. Staci, ked veci predtym neprijatelne budes povazovat za normalne, ked si budes viac verit a menej domyslat. A najlepsia rada je, aby Ti az tak velmi nezalezalo na nazore okolia, a kazdy kto Ta ma uprimne rad to bude povazovat za normalne, ze obcas zostanes cervena ako paprika:))) ver mi ja mam to iste, a co je cervena farba horsia ako biela?:slight_smile: a na zaver mne pomohla moja neznesitelna zivotna situacia, kedy som pochopila, ze ovela horsie ako hambit sa je trapit sa…“tak sa netrap viac”

katka…rada by som tiez keby si mi mohla poradit…

dakujem velmi pekne za radu:)

Viem ta pochopit,co prezívas. Skus najst tu prícinu preco je to tak. Je mozne,ze chyba je aj v tebe. Si este mlady a mas dost casu aby sa ti to podarilo. Drzím ti palce. Zvladnes to.:wink:

ahojte.mam problem .mam podozrenie,ze moja mama trpi schizofreniou.ma vacsinu priznakou,moju pomoc odmieta a uz si odseba odohnala celu rodinu.je apaticka voci okoliu,voci sebe,stale trpi depresiami.bola uz liecena na psychiatrii aj u psychiatra,ale odmietla aj to.neviem co mam robit prosim poradte mi.dakujem

ahoj, nevyhľadala som toho psychologa, mali sme ťažkosti v rodine tak som nemala čas, ale v poslednom čase myslim, že som v pohode a to ma teší.

tak zasa až tak na ľahkú váhu to neber, ja mám s tým problém tiež, a nemienim sa s tým zmierovať, je v živote mnoho vecí, a situácii,ktoré ja dokážem ovplyvniť alebo zmeniť a len kvôli blbosti (červenaniu) to nespravím? TO TEDA NIE! A rečmi, nedomýšľaj si ďaleko takí ľudia nedôjdu. Ty si povieš, nebudem si domýšľať a mozog zachytí presne to “domýšľať” preto si povedz "Som sama sebou a mám právo vyjadriť vlastný názor, vyzerám dobre, aj v mechu vyzerám dobre :smiley: Ľudia si ma radi vypočujú. a tak ďalej, hej, na to treba poraidnu trpezlivosť, a tiež je pravda, skús si pomyslieť na niekoho kto momentálne trpí stratou blízkeho ako mu je… a porovnaj tvoju farbu tváre s jeho stratou. A jedno pamätaj, si človek, ktorý si zaslúži úctu, veľa ľudí ti ju aj preukazuje, avšak ty sa na vec pozeráš okuliarmi, ktoré ti kážu vidieť len to zlé. tak zhoď ich!!! a odo dnes si začni všímať všetky dobre skutky vykonané tebe. Skús sa tu ozvať ešte niekedy :slight_smile:

ahoj, ja mam podobny problem s mamou, cela rodina sme z nej uz uplne bez energie, len ona stale odmieta pripustit ze by mohlo ist o problem…k lekarovi ju nik nedostane lebo tam podla nej patrime mi vsetci ostatni…neviem co mam robit, chcem sa ist poradit s odbornikom, ale bojim sa ze ani ten jej nebude vediet pomoct ked sa ma odmieta kazdy naznak pomoci… ako tu situaciu budes risit ty? pa, lucia