Psychiater

Ahojte, poprosila by som pekne o radu. Zijem s partnerom, ktory jednoznacne trpi psychickou poruchou, mozno nieco odvijajuce sa od schizofrenie. Maju to dedicne, sestra sa dlhodobo lieci na maniodepresiu. Chcela by som mu pomoct, poprosila by som Vas o radu na meno dobreho odbornika - psychiatra v Bratislave. Dakujem pekne

ahoj , myslim si ze mame rovnakych partnerov, napis mi na mail a aspon trosku si poradime

Ahoj, zabudla si ale ten mail napisat. Mimochodom, dufam, ze sa nedelime o toho isteho :-)))

som alkoholička a chcú aby som išla do liečebne Predná Hora ja viem vydržať bez alkoholu pokiaľ nenastanú veľké stresy ako napr. teraz som nezamestnatná matka ma núti ísť tam chcem sa spýťať nie sú nejaké účinné lieky a ak ano napíšte mi. Mám 49 2 dospelé deti ,ale môj život nebol ľahký pijem sama potajomky, lebo doma Keď sa nalieva mňa neponúknu tak preto som alkoholička.

id na tu ph ked pre nic ine ziskas skusenost ja som tam bol tiez a nemusel som nehanbi sa je tam celkom v pohode

nič si z toho nerob takých nás je viac ,ja som sa odhodlala až po 27 rokoch ,myslím si,
a to je neskoro keď ma moja rodina prestala uznávať toľko rokov som sa o nich starala a nakoniec som sama doma medzi 4 štyrmi stenami a nikdo sa ma neopýta ako sa mám.Takže to tvoje trápenie nie je najhoršie sme na tom aj horšie

ďakujem za podporu ,ale chcela by som zvlvádnuť ambulantne poraď

ešte sa ťa chcem spýtať ty tam niekde blízko bývaš

Ahoj,
Tvoje pitie zodpovedá ženskému typu alkoholizmu, nie si výnimka, trpí ním veľa žien. Alkoholizmus sa dá liečiť aj ambulantne, záleží od motivácie človeka - prečo sa chce liečiť a či sa vôbec chce liečiť. Pokiaľ svoje pitie Ty sama nepovažuješ za problém a nemáš potrebu s tým niečo robiť, ťažko Ti niekto pomôže. Aj keby si strávila na Prednej hore celý rok, je veľmi pravdepodobné, že po návrate sa vrátiš k pitiu. Ak si však dospela k presvedčeniu, že alkohol Ti škodí a chceš definitívne prestať piť (prestať znamená už navždy, nie si len dať pár mesiacov pauzu), potom sa môžeš liečiť aj ambulantne. Liek sa volá Campral a užíva sa 3x2 tbl denne po dobu aspoň jeden rok. Pomôže Ti zvládnuť túžbu znovu si vypiť a tiež zlepšuje spánok počas abstinencie. Je to na Tebe - rozhodni sa sama! Veľmi dobré výsledky s ambulantnou liečbou alkoholizmu má MUDr.E.Višňovský, psychiater pôsobiaci v Nitre.

plne suhlasim s tvojim prispevkom pre evu ale ale… vela uspechov evicka! majte sa krasne ja tu skusenost nebanujem naopak odporucam kazdemu

Bola som dnes u psychiatra, nezobral ma. Mal vonku aj 20 ľudí, bolo strašné horko, samí dôchodcovia. Chcela som sa s ním iba porozprávať, teraz. V čakárni bolo hrozne, aj 30 stupňov, tak som išla dopredu. Povedal mi že ma zobere inokedy, v postate ma vyhodil. Urobil správne? Čo mám robiť? Veď on je tam na to,nie? Ivana

Liečila som sa v Pezinku 3 mesiace. Diag. Panická porucha. Keď ma prepustili, ešte ambulantne psychiater.Ten mi po 3 sedeniach prepísal diag. na schizofrenická paranoja. Dl mi silné lieky. Uplne ma liečba odrovnala. Lieky sú príliš silné. Veľmi zle sa cítim Je mi zle, trasiem sa, a točí sa mi moc hlava. Už takmer ani nechodím. Keď som mu povedala, že lieky zle znášam,začal na mňa kričať, že ma dá do ústavu.A spraví ma nesvojprívnu. že on mi toho chrobáka z hlavy vytlčie. Ku obvodnej lekárke z Pezinku prišla písomná správa, že takáto diag. sa nepotvrdila, a že som v uplnom poriadku. Mám strach. pomôžtemi, poradte mi. Bojím,sa. Môžem zmeniť psychiatra?ďakujem

Ahojte, nevedel by mi niekto poradiť dobrého psychiatra zo Žiliny?

Psychiatri sú agenti farmakologických firiem, hrajú sa na pána naších osudov.
Lepšie je hovoriť s psychológom alebo rodinou alebo bohom, hlavne si uvedomiť čo cheme.

najdi si aj psychologa, psychoterapeuta , hladaj a skumaj s nim svoje vlastne zdroje…aby si sa hocikym nedala tak silno zneistit

kup si L-tryptofan.

Urcite zmenit psychiatra… dovera je zakladny predpoklad liecby a ty mu zjavne neveris. Drzim palce.

Ahoj Eva, pocula som ze sa to da zvladnut ambulantne, nejaky liek je na to a to by malo pri silnej motivacii stacit. Obrat sa Centrum liecby drogovych zavislosti v Bratislave, stranku hned najdes cez google.

Presne tento liek som myslela, plny suhlas.

Potrebujem radu. Moj manžel ma problem s alkoholom. Chceme to riešiť. Viem že sami to nezvládneme a že potrebujeme pomoc odbornika, ale nevieme na koho sa obrátiť. Ako vlastne postupovať? Aký má byť ten prvý krok? Poradte mi niekto ak viete prosim. Dakujem