Reuma – bolesti kĺbov, svalov, šliach a väzov

ahoj sasa,ja mam skoro rovnake problemy ako ty.mam45 rokov,koleno ma pobolieva a teraz sa k tomu pridali bolesti v bedrovych klboch a taktiez bolesti chrbata.lekarka mi povedala,ze to ma suvis so svalmi v oblasti bedrovych klbov.bolesti citim hlavne pri zmene pocasia.asi sa stym treba naucit zit.ako u lekara?

Ahoj Saška.Ja mam 40.robila som kond.kulturistiku.Večer som si zdravá ľahla spať,a ráno som sa nedokázala ani pohnúť.Chodím k reumatologičke,napchávam sa liekmi,ale nepomáhajú.Na jar ale pojdem do NURCHU do Piešťan.Takto sa nedá žiť.Presne,ako píšete,cítim sa ako 90.ročná.´

ahoj. Na I Neurologickej klinike v Bratislave my diagnostikovali po 8 mesiacoch chodenia po lekaroch Fibromyalgiu./ticha reuma /Preto potrebujem kontakt na NURCH.Ak mozete zaslite neaky kontakt ,kde sa mozem obratit o lekarsku pomoc.

Autorka knihy Diétou proti reume, Jeanine Van Bellová odporúča vyhýbať sa všetkým potravinám, ktoré chutia kyslo , kyslému ovociu, rebarbore , rajčinám. Odporúča týždňovú kúru na zbavenie tela kyselín, kedy sa je iba nelúpaná ryža, šošovica, karotka aj cvikla, sójová omačka, nesoliť veľa. Odporúča sa tiež vypiť ráno asi sedem deci vlažnej čistej vody. Čaje nepiť žiadne, hlavne žihľavový nie je údajne vhodný.

mam tiez ten isty problem uz siedmy rok sa leicim na artritidu a tiez mi nic nepomaha z čoho som uplne zufala,len by som chcela vediet ci niekto z vas ma ZTP preukaz…dakujem

na vsetky problemy by stacilo mozno ibs malo a to je zaujem odbornikov lekarov pozrite debaty v telke ako vsetko vedia ako uzasne radia a pridete k tomu svojmu a chodite zordinacie do ordinacie a nakoniec iba ti mudri kyvnu plecom a nebodaj ste hypochondri je mi z toho zle a je mi stale horsie od bolesti a pomoc nikde ze vraj mame vela poacientov a skuste nieco ine ale ja nie som doktor takze asi co atd atd drzim vsetkym palce ze ich odbornik nebude iba ryzovnik a bude taki ako ti co chcu pomoct

aj mna by zaujimalo ako je to s reumatoidnou artritídou a tehotenstvom, ak vie niekto so skúsenosťami odpovedať,dakujem

skuste jasica.sk

mam 14 rokov a uz 6 rokov chodim ku reumatologicke ale neviem ci je to so mnou zle pretoze moja mama mi nechce nic povedat a doktorka sa ma len stale pyta ci ma to boli? nedavno mi po 6 rokoch zmensila davku liekov ale moja mama vravy ze nemam reumu ale len nabeh na reumu…neviem ci jej mam verit a ci nieco take ako “nabeh na reumu” vobec existuje… niekedy rano mam opuchnute prsty na rukach a aj niekedy ked je zima a nedam si rukavice ale nikdy ma to nebolelo len som ich mala opuchnute a na internete som nasla v obrazkoch reumu a strasne sa bojim ze budem mat take vykrutene prsty ked budem stara… prosim poradte mi ci sa da reuma vobec liecit a ak ano co pre to mozem spravyt? vopred dakujem

uz mem skoro desat rokov bolesti v klboch prstov, pred styrmi rokmi sa pridalo zapastie a potom sa to spustilo… kolena, laket, niekedy rameno, sánka… reumatologicke vysetrenia krve mam v poriadku, teploty nemam, klby mi neopuchaju, necervenaju, ale je to neznesitelne! v januari mi zistili pritomnosti mensieho mnozstva borelii a slusne mnozstvo mykoplasiem pneumonii v krvi. mesiac som brala doxybene a odvtedy je to este horsie. zapastie uz musim nosit sustavne zafixovane, lebo nemozem hybat rukou kvoli bolesti a ostatne klby bolia dalej. nevladzem chodit, nevladzem sediet.

nepasujem sa na odborníka, no pravdepodobne by bolo vhodné prečistiť telíčko od odpadu čo narobili huby-čiže mykoplazmy a ostatné potvorky. vidím to tak na 1/2 až 1 1/2 roka dosť špecifickej stravy.
ak máte záujem ohláste sa cez kontakty na www.dio-vita.sk, Pozdravujem OF

Ahojte,
nedá mi nereagovať. Mám 43rokov, až mi je to trápne, keď som videla, akí mladí ľudia tu píšu o svojich bolestiach. Skúste ryžovú diétu. Moja svokra mala bolesti rúk a urobila si očistu ryžovou kúrou a pomohlo, len potom je nutné aj zmeniť stravu. Myslím, že aj Kryokomora by mohla pomocť.

Už mesiac mam bosti v pravom stehennom klbe pri chodzi,najhoršie je ked sedim a potom sa snazim znova chodit.Bolesť vyžaruje až do kolena.Som ucitelkou a cely deň som na nohách.V noci na tej strane nemožem ani spávať, skušala som si to nahrievat, používať BIOlampu ale nepomaha to.Prosim Vas o radu.

Je taká stará pravda, že ked ľudí bolia kolená - treba liečiť vylučovací systém tela - teda obličky a močové cesty. Najlepšie na to je čaj v rovnakom pomere kvet zlatobyle, list brezy a praslička. Zaliať horúcou vodou vyluhovať 2-3 minuty scediť - ked je človek chorý treba piť min. 1l denne počas 3 týždňov - týždeň vynechať a opakovať aspoň pol roka. Najlepšie si je uvariť čaj ráno do termosky. Veľa šťastia

Vážení autori - všetkým Vám odporúčam trochu sa zastaviť v tomto uponáhľanom svete, zamyslieť sa nad sebou, svojim životom. Odporúčam prečítať si knihu Dohoda s chorobou. Je od ruského lekára Sinelnikova. Napísal aj iné knihy - tiež poučné. Ak máte o seba záujem otvorte túto knihu.

Dobrý deň, tiež reagujem na tému bolesti stehenného kĺba! mám presne to istá, čo písala pani Gallayová! Už som to mala asi pred rokom bola som u doktora a ten mi dal nejaké lieky, tak to prešlo! no teraz to začala znovu. Ja sa ale začala tiež cvičiť, no bolesti sa objavili už predtým. Neviete mi poradiť, či by to mohlo byť z cvičenia v posilňovni. No cvičím len na steperi, bežiacom páse a občas nejaké roznožky a také! nie s činkami ani nič náročné!!! ďakujem

Ahoj,mám 44 rokov a reumatickú artritídu mám od svojich 19.Chodila som pravidelne raz za pol roka do Piešťan, do VURCH na kontroly, beriem medzi inými liekmi aj methotrexát a prednison, ale choroba postupuje stále dalej.Tel.číslo do Piešťan, na ktorom som sa objednávala :0337723695, neviem čí ešte platí, lebo som tam nebola už dlhšiu dobu.

skus brať ešte k tomu azitromycin aspon pol roka lekar nie som ale može pomocť

pozri si WWW.chlamydie.info članok Bazalu a Rendu ale možno aj ostatných snad niečo najdeš

može isť o fibromyalgiu, t.j. nezapalove ochorenie svalov a šliach lekari o tomto moc nevedia na to treba užívať antidepresíva napr. amytriptilín a v ťažších prípadoch bohužial tramal a pod. ja som už len na tejto liečbe, pomaha aj akupunktura viac možem povedať na Aj 301 cez pokec azetu