Roboticky vysavac

nesssi to si ma potesila, lebo nie som prave technicky typ, co sa tyka kadejakych aplikaci na vsetko mozne. Som zvyknuta, ze ma vsetko gombiky a koliecka a podobne a sama si to nastavim. Odradzalo ma, ked mam pravdu povedat, ze ho nebudem vediet ovladat. Kolegyna si zapina vysavac v praci cez aplikaciu, aby mala doma uz cisto, ked pride a nic nemusela. Ma na tom velmi laka, ze o starost menej, ked pridem domov.

Povedala by som ze dost zalezi od kvality, od toho aky vysavac si kupis. Predsa len je to rozne, rozne znacky, aj typy. Ale teda ja mam dobru skusenost, umyva u nas kazdy cca druhy den a to povysava aj umyje, do tej nadrzky dam aj trochu toho pripravku co bezne na umyvanie pouzivam a ide to. Svokra ta mi aj avivaz kazala davat, ze nebudu aspon cmuhy, ale teda neviem ja ich nemam ani tak takze to som este neskusala :smiley:

Aviváž používam aj ja na podlahu, keď nemám doma žiaden prípravok. Čo je vlastne dosť často, lebo zabúdam kupovať veci na čistenie. Potom si doma hľadám kadejaké náhrady. Niekedy to nie je práve najšťastnejšie, ako naposledy, keď som do umývačky naliala obyčajnú jar. Ale čo sa aviváže týka, tak funguje. Stačí ale malé množstvo.

toto svokra raz urobila a umývačka jej začala pípať, otvorila a bola plná peny :smiley: čiže niečo také by som už za žiadnych okolností nerobila :smiley: :smiley:
@Okuliarnik je to veru veľká pomoc tiež od kamošky to počúvam, tiež už aj ja tlačím na môjho chlapa aby sme išli nejaký pozrieť, len tých značiek je už toľko, že kto sa v tom vyzná, veď ja ani neviem čo je také podstatné čo by som mala pri tom pozerať :smiley:

To zase nie, ja som typ, ze pripravky pouzivam vylucne na to, na co su urcene. Tak zacnem teda pridavat trosku do toho mopu. Uvidim, ci v tom bude nejaky rozdiel, ked doteraz umyval len cistou vodou.

viacero veci ma pri nom oslovilo, aj cena, aj to napriklad, ze nie je nejaky hlucny, lebo toho som sa bala, ze ked pes vo vnutri, ze ci proste nebude mat nejaku paniku z toho zvuku a pri tomto sa toho vobec netreba bat :slight_smile: ma aj taky ten senzor aby zbytocne nenarazal do nabytku, ma casovac s ktorym si ho vies nastavit ako chces, ci chces aby siel napriklad kazdy pracovny den alebo cokolvek ine, je toho velmi vela preco sme sa prave pre tento od Sencoru rozhodli :slight_smile: dobre je keby si si ich otvorila vedla seba a porovnala si parametre :wink:

zalezi ake ma clovek ocakavania, aka spinava je podlaha a vela ineho, ja umyvam podlahu normalne v piatok a potom este v nedelu si ju tak prebehnem mopom, cize u nas vysavac s mopom ide len cez tyzden a podlaha sa nezaspini tak zeby mal problem ju umyt to vobec nie :slight_smile: ani smuhy nemam a teda mne to vela ulahcilo lebo ja by som bola schopna umyvat aj kazdu druhy den :smiley: takto si aspon vydychnem a mam cas a priestor na ine aktivity :slight_smile:

Kazdy druhy den? To akoze ty si doma, nechodis do prace? Nemas ine starosti ci ako???

to mas zaujimavo vyclenene dni na upratovanie. my upratujeme priebezne pocas tyzdna, aby sme cez vikend mali volno nie len od prace ale aj od domacich prac.

Povedala by som, ze to asi malokto to tak ma. Ale tato myslienka sa mi osobne teda paci, lebo nepamatam si kedy my by sme doma mali taku sobotu ze by sme neupratovali, to take asi este nebolo. Proste pre nas je sobota taky upratovaci den, ale rada by som niekam vypadla do prirody to je fakt, len neviem cez tyzden akoby som to stihala, ale teda mozno keby som aj ja mala robota, tak by sa mi to nejako dalo :smiley:

Máte skúsenosť aj s vysávačmi iRobot? Pýtam sa preto, lebo sú z tých drahších, tak či sa to oplatí. Či sú v niečom lepšie ako tie lacnejšie.

Dostanu sa tie okruhle dobre do rohov? V tych mavam najviac prachu nazbieraneho zakazdym. Su aj take stvorcove tie vysavace, tak ci by to nebola potom lepsia volba. Niekto skusenost?

stvorcove si niekde videla? lebo ja nie, ale teda ani pri okruhlych vysavacoch sa nemas coho bat, maju tak tie stetinky alebo akoby som to nazvala, ze sa dostanu vsade, ked im to umoznis, ze nebude v rohu zavadzat nejaka lampa alebo cosi :slight_smile: my teda nemame problemy, povysava vsade este aj pod sedackou, kde moj muz vecne zabudne s klasickym vysavacom pobehat, takze keby sme nemali roboticky, tak asi by chumace prachu tam boli :smiley:

Záleží od typu, už sú aj lacnejšie od tejto značky, ale osobne si myslím, že je zbytočne kupovať nejaké príliš drahé vysávače. Aj do 300 euro sa dá zohnať dobrý kvalitný vysávač, ktorý ti zmapuje, povysáva a budeš mať čisto.
Pozeraj si parametre, hlučnosť, nabíjanie a takéto veci, nech máš prehľad, čo kde za akú cenu vieš dostať. Skús si pozrieť od Sencoru vysávače, tie sú dobrý pomer ceny a kvality :wink:

Vďaka za tip, pozriem si. Robím si ešte len prieskum, nemám vybratú konkrétnu značku. Kolegyne mi viaceré spomínali, že majú ten iRobot. Len ceny sú pri nich dosť vysoké. Tak som nevedela, či sú lepšie od iných vysávačov, alebo cenu robí značka.

niektore veci je proste zbytocne preplacat aspon to je moj nazor, mne sa pacil vysavac co som si vybrala aj po vizualnej stranke, ze mi vobec nevadi, ze ho mame v spalni na nabijacke, nie je to tam pre mna ako nejaka past na oko alebo cosi take :slight_smile:

Poviem ti tak, mala som uz aj drahsieho robota a teda nebola som z neho nadsena, furt len narazal, zlomil mi dokonca jeden stojan na kvetinace, lebo nejako nevedel si zvyknut, ze je tam, casto ani nepovysaval vsetko a uz bol vybity, proste len nervozna som z toho bola, nemohla som odist z domu a pustit ho, ze povysava, lebo som si potom nemohla byt ani ista, ze vsetko bude upratane. Tak potom som ho dala kamoske, lebo velice ho chcela a kupila som si lacnejsi a je stokrat lepsi :smiley:

Aj som si myslela, že to tak bude s tou cenou. Vy máte od akých značiek vysávače, s ktorými ste spokojné?

Aky si si kupila? Aku znacku a pripadne aj typ ak by si si vedela spomenut? Lebo tiez by som chcela uz konecne vybrat. Chcela som kupovat uz pred nejakym casom ale popustila som z toho lebo som sa v tej ponuke aka na trhu je pomaly aj stracala a uz som bola taka nervozna.
Ale teda prisla som na to, ze denne vysavat ze to nie je sranda, nebavi ma to a teda mojho muza tiez nie, lebo som chcela aby sme sa striedali, ale nie ze on nebude robit nieco, co ho nebavi, hlavne ze ja to robit musim lebo on si na to potrpi :sleepy:

@ninaa dobre robíš. Ja si v tomto musím poradiť sama, tak hľadám aspoň tu nejaké typy, na čo by som si mala dať pri výbere pozor. Tak kľudne, ak niečo vyberiete, tak daj vedieť. By som si pozrela aspoň aké parametre ste vybrali a budem spoliehať na to, že je to bude vyhovujúce aj pre mňa.