Roboticky vysavac

to by bolo dost neprakticke, keby si musela vysavac po kazdom vysavani vysypat, nie? ale tak zalezi aj od toho, ako cisto mas doma, no :smiley:

co je na tom neprakticke? ved to nie je nejaka narocna vec alebo nieco, to je proste to najmenej co mozes urobit a potom aj lepsie saje, ked je vysypany, aspon u nas si to tak vsimam a teda by si sa cudovala kolko prachu sa nazhana aj cez tyzden, my teda bordel doma nemame zeby sme boli nejaki lajdaci alebo tak, ale vysavac je casto plny, kedze toho prachu je ajajaj, to sa nezda, ale prach aj zvonku sa dnu dostane

Coze za tyzden, ale to kludne aj kazdy den sa oplati ten vysavac zapinat, lebo zakazdym sa nieco najde na tej podlahe. Hlavne teraz v lete, ked aj okna su pootvarane skoro cely den, tak dnu dofukne nejaky prach.

tak ked si zoberiem, ze by kazdy den vysaval a kazdy den mam este vysavac obriadit, to mi pride sikovnejsia ta stanica z tohto pohladu.

ked bude vysavat kazdy den tak je pochopitelne, ze nebude mat kazdy den tu nadobku plnu, my ju mame ked pustame tak dajme tomu v stredu len a v sobotu, tak sa to naplni, niekedy sa stane, ze ani cely tyzden nesiel, ze sme sa popri inych povinnostiach proste pozabudli a to potom si mala vidiet kolko prachu nabral :smiley:

prosim vas, odkial kupujete nahradne diely na tie vysavace? akoze filtre, metlicky a tak?

Kupovala som si Sencor v Planeu, takze aj taketo veci mam v plane, ked bude treba kupovat tam, lebo mi tam poradili aj s vyberom, takze viem, ze sa vyznaju, poradia a to je teda to, co ja proste potrebujem :smiley:
Ale tak dufam, ze nebudem to potrebovat uz aj hned, ale az po nejakom case :stuck_out_tongue:

To potrebuje viacej z nas, ked sa nieco kupuje. To mi mozes verit :smiley: Tak to ti teraz ostava len dufat, ze si dobre kupila a aj to nieco vydrzi, ze nebude nutny hned nejaky servis alebo vymena suciastok.

Toto sa stava aj u nas niekedy. Ale zase mam aj take vikend, ze nestihnem popratat, ze povysavat a umyt zem sama normalne, tak proste ide u nas vysavat aj kazdy druhy den a aj cez vikend, som taka pokojnejsia, ze aspon niekto u nas doma nieco robi, ked my sme niekde na vylete :smiley:

Tak treba postupne pocas tyzdna si robit kazdy den nieco, aby si nemusela cez vikend. Vsak to je cas na oddych a taky relax. A to sa mi s upratovanim teda veru nespaja.

tebe sa nespaja, ale napriklad moja babka ta je tak naucena, ze kazdy vikend sa upratuje…najma sobotu doobeda…to proste ma tak nejako vsugerovane a to je nieco strasne…chodime jej niekedy upratovat a to musime presne v case ktory ma ona na to akoze vyhradeny…

babka tiez pouziva taketo moderne spotrebice ako su tie roboticke vysavace? to by jej pomohlo si myslim a nemuseli by ste ani chodit upratovat tolko.

Len je rozdiel upratovat a rozdiel len ked vysavac povysava, my tiez sme tak chodievali z casu na cas na take velke upratovanie, ze aj okna, zaclony, kuchynska linka a vsetko take, aby to mala tip top. Neslo to kazdy tyzden, ale tak snazili sme sa. Predsa len stary clovek uz tolko nevladze a tiez nevidi dobre tie smietky a tak. Ale pre starsich je dobry aj tycovy vysavac, to sme aj otca uz nan naucili, ze ked nieco v kuchyni robi, lebo rad vari, tak aby potom po sebe len tak povysaval a nevadi mu to kedze nemusi vytahovat kabel.

To keby sa podarilo toho môjho naučiť by som sa tešila, ale myslím môjho chlapa, nie otca. Ocino ten dbá nejako viacej na poriadok od istého veku, neviem čo sa mu stalo, ale sám od seba začne aj upratovať, to mamina niekedy keď mi o tom hovorí tak sama nechápe, že jak je to možné, či videl smrťku alebo čo.

Timynka to moja starka zbada smietku, nejaku omrvinku a hned vytahuje vysavac. Lebo ona musi mat predsa poriadok, lebo co ak niekto pride na kavu a ju ohovori. Tak aspon ze sa nechala ukecat na ten tycovy. To ma lepsie, nemusi tahat normalny vysavac a hore dole ho vyberat a odkladat.

taka ista je aj moja mama, proste ona furt upratuje a niekedy mam pocit, ze upratuje aj to upratane:) nooo tak to je potom fajn, lebo vacsina postarsich ludi, nerado meni tie ich zauzivane veci

Ale to radšej nech upratuje veľa ako málo, no nie? Mám kamarátku, ktorá na upratovanie kašle, tej nejako na tom nezáleží a nehovorím, ja tým nejako tiež nežijem aby sme mali furt vyglancované, ale nejaký ten poriadok proste musí byť. A konečne by som si to aj ja chcela nejako uľahčiť, nech mi to toľko netrvá a nech to neni len na mojich pleciach, keďže muž ten vysávač nechytí do ruky.
Podľa čoho mám robota vyberať?

podla toho kolko toho potrebujes aby povysaval, ci byvas v byte alebo v dome, ci chces aj s mopom alebo len vysavanie, tych veci je vela podla coho sa riadit, ale dnes mas na vyber toho velmi vela :wink:

Môže byť, že to moc meniť nechú, ale teda keď prídu na to, že im to ušetrí čas a aj kríže, aj energiu, tak si to dokážu rozmyslieť.
U nás to tiež proste nebolo inak, z veľkej miery je toto všetko sila zvyku. Ale si vezmi, že starší človek ráno vstane a môže si v spálni pustiť vysávač povysávané a vybavené a žiadne zohýbanie, žiadne naťahovanie ani nič také.

niekedy im to cele staci len ukazat a vysvetlit, ze im potom ostane viacej casu napriklad na ine veci, ktore robia radsej. len treba najst proste sposob, ako ich presvedcit. napriklad ja si ten moj neviem vynachvalit a som taka rada, ked ho vidm sameho jak si beha a upratuje