Roboticky vysavac

taky je aj moj svokor, najhorsie na tom je, ze on si ani tie parametre kolko krat epozrie a proste vidi malu cenu a kupi si. no naststie si myslim, ze takych ludi nie je az tak moc vela. eshopy su rozne, ako ja sa im naprikald vobec nebranim, no mam tak povediac tie svoje uz overene

Ked ma na to aby take kupoval, ze nezmysly a viackrat, tak nech sa paci, ale mne to pride zbytocne. Ja radsej si pozriem co ma ake parametre, co mi sedi, co by bolo vhodne a potom objednavam az alebo idem si kupit, ze vobec nie podla vzhladu alebo tak, lebo to velakrat moze byt zavadzajuce :slight_smile:

Mas aj nejako vyhradene znacky, ze napriklad nejakych spotrebicov? Ze pozeras aj len podla znacky, ci to vobec nie? Lebo je toho dnes vela, kamoska ta pozerala nejaky kavovar a uz len to hovorila, ze nevedela ako vybrat, kde zacat.

Napriklad mne ked sa nieco osvedci, tak sa snazim a teda mam rada aby bolo doma vsetko tak povediac rovnake - jedna znacka, ale nemusi to mat tak kazdy.
@ [kikuskaporadi456] skor by som povedla, ze je to este stale taky prejav samostatnosti, ze aj v starsom veku si vedia este co to zaobstarat, len to ma teda aj druhu stranku, ze moc nepozeraju na parametre a podobne…
Ste za velke zname znacky alebo aj za tie mensie

niekedy sú tie , menšie, značky ako vravíš aj lepšie alebo porovnateľné. ja by som sa ale chcela opýtať, aká by mala byť taká tá minimálna výdrž batérie takéhoto vysávača? čo je také optimum

velke a mensie znacky, neviem celkom co tym myslis, ja radsej kupujem znamejsie znacky, pri ktorych viem, ze nie je problem s kvalitou, asi tak by som povedala, ale snazim sa kupovat tak aby bola aj kvalita dobra ale aj prijatelna cena :slight_smile:

Minule som narazila na takyto vysavac a tusim to bol Samsung, no pri cene skoro 1000€ sa mi viac menej len hlava zatocila. To by som za takyto vysavac proste nedala

No a hlavne, ked vies, ze vies aj za polovicu, aj za tretinu kupit dobry, vykonny. Aspon teda u mna to tak je, ze radsej si nad to sadnem, porovnavam, len nech nekupim nieco predrazene.
Lebo akoze nehovorim, zeby sme na tom boli nejako zle financne, ale preco by som mala za nieco platit viacej ako treba.

Kazdy teraz podla mna viacej kalkuluje. Je proste taka doba, velmi vela nevyhnutnych veci ako napriklad samotne potraviny tak zdrazelo, ze si clovek dava pozor na to co kupi. A ty teda nejaky mas?

Mna by zaujimalo, ako je to s vymenou filtrov v takychto robotickych vysavacoch? Po akej dobe ich menite a kolko vas tak vidu?

Zalezi na aky vysavac to kupujes, o aku znacku ide, ja napriklad ked som kupovala nahradne akoze filtre k nasmu, tak to som rovno taku to supravu.
Ze aj nove bocne kefy, aj stredova a k tomu boli tri sady HEPA filtrov a to ma vyslo na nejakych necelych 40 euro, takze v pohodicke a mas to na dlhsi cas. Nam tie filtre vydrzia pretoze to cistim tiez, treba aj to vnutro toho vysavaca proste pravidelne cistit.

To je fakt, ale aj tak elektronika myslím, že sa dá dobre kúpiť, že prijateľné ceny, skús pozrieť Sencor. Je to dobrá značka, ktorá je na trhu už dlho a teda môj vysávač je dobrý, nie je hlučný a hlavne robí všetko za mňa :smiley: Neni nad to :smiley:

Ved to je jasne. To ma len tak zaujimalo, lebo ved su aj take, ktore sa daju premyt a mozu sa este pouzit. @soniavyskov od nich som tiez uz pozerala, len modelovo som sa nejak nevedela orzhodnut, ktory bude naj. Ty mas aky presne?

Toto mozes tiez akoze vyprasit alebo oplachnut a pouzit znovu, ale nie je to take, ze to mozes nonstop takto, podla mna je dobre z casu na cas proste vymenit za nove, za ciste a potom aj ten vysavac inak taha a viac toho potiahne, aspon moja skusenost je taka.
Tak modelov mas dnes uz vela. Ale coraz viac si vsimam, ze uz malokto kuka len cisto vysavac.

Hej tomu rozumiem, len tak ze ak by bol uz dost zaneseny a proste by sa mi nedalo ist hned kupit dalsi, skor preto som sa pytala. Tak hej ako tiez by som radsej uz aj taky s mopom. Ked uz tak nech aspon aj trocha umyje. Inak nevies, do tychto nadobiek sa dava len cista voda alebo aj nejaky cistiaci na podlahy?

myslis, ze ked si kupis s mopom, ze potom uz akoze budes od toho mopovania uplne oslobodena?
dobre to umyva?
pohravam sa aj ja s takouto myslienkou, ale neviem ci to stoji za to peniaze :confused:

Ako mozno budem kriticka - nemyslim si, ze sa mopovaniu uplne vyhnem ale ak by takyto vysavac pomopoval napriklad kazdy den, tak by nebolo za potreby ten klasicky tak casto pouzivat. Tu ide asi o tu pravidelnost a potom sa asi ani na tej zemi tolko toho nenazbiera, teda aspon to je moja predstava

nejde podla mna o to uplne sa tomu vyhnut…ale tak ako moja mamina zvykla chodit s mopom kazdy druhy den, tak proste mne by sa to nechcelo…nie som proste na to nejako zvyknuta, nemam k tomu vztah…takze ked si mozem ulahcit nieco, rada to urobim… :smiley:

To nemám rada. Teda celkovo nemám rada ani vysávanie ani mopovanie, preto som rada, že náš Gusto, jak sme vysávač pomenovali to robí za mňa. Raz do týždňa normálne veľkým povysávam, ale to je maximum.
Častejšie by som to proste nezvládla, nechce sa mi proste do toho. Ale na začiatku som nevedela, že treba ten mop, teda tú handričku navlhčiť a potom ju k vysávaču pripevniť.

vidíš a na to by som sa chcela opýtať, na tú handričku… aj ju počas mopovania preplachuješ alebo nie? vieš, zaujíma ma, či na podlahe neostávajú napríklad čmuhy