Roboticky vysavac

Myslim si, ze velmi zalezi od toho, ze kolko ma ta handricka pozmyvat. Ci cely dom alebo len kuchynu s obyvackou, ja vacsinou to robim tak, ze si vysavac davam do jednotlivych miestnosti.
A zakazdym ked dam do druhej izby tak ju preplachnem. A nemam ziadne flaky ani nic podobne na podlahe. A to teda mame taku podlahu na ktorej vidiet vsetko.

to uz aj meno ste mu dali? :smile: :smile:
velky vysavac je dobre mat doma, to bez debatky, najma teda ja na pavuciny, pavukov, to inak by sme ich mali doma kvantum, lebo inak by som ich nenahnala :smiley:
takto vezmem vysavac a vezmem ich do neho jedna radost.

U nás tiež väčšina vecí má svoje meno, predsa len keď sám chodí, vysáva, tak si zaslúži mať nejaké no nie???
No ale potom friško to aj vyhodiť, u nás hneď po vysávaní čistím vysávače všetky rad radom, nemám rada keby prach alebo čosi v ňom ostalo.

to aj ja tak robim a vies si potom kupit aj nahradne dalsie, ze si to striedat, preplachat a tak :slight_smile:
uz aj nasa starka ma roboticky vysavac, lebo teda nechcem aby sa zohybala, trapila a toto jej usetri aj klby aj vsetko :slight_smile:

a vydrzi ti na jedno nabitie poupratovat vsetky podlahy v dome? ci to robis na etapy. a vlastne, kolko sa taky vysavac potom nabija

Toto vsetko zalezi od toho kolko vydrzi fungovat, od toho aka je plocha, preto je dobre venovat sa tomu vyberu, pozriet si dobre tie parametre, aby si vedela co cakat. Aby ti nepovysaval akurat tak kuchynu a potom pride, ze je vybity, chapes. Ale nabijanie to vacsinou netrva nejako dlho.

no to som nevedela, ci sa vyberaju podla plochy alebo ako to je, lebo cas vysavania nemusi byt podla mna smerodajny, ked neviem, ako rychlo vlastne ide heh

Ono to nie je o tom, že koľko prejde. Je to na čas, napríklad, čo ja mám od Sencoru, tak ten na jedno nabitie vydrží až 90 minút. Takže podľa toho to pozeraj.
A ešte je dobré, aspoň pre mňa keďže máme také menšie prahy, tak aby prešiel bez problémov aj do inej izby, lebo niektoré sú také, že nedokážu prejsť. Tento náš ide jedna radosť až do 1,5cm :slight_smile:

Trojizbovy byt bez problemov povysava roboticky vysavac na jedenkrat.
Aspon moja skusenost je taka, ale ako tu zaznelo pozeraj to, ze kolko minut je to. Kolko vydrzi. A u nas vysava dennodenne, lebo tak mi padaju vlasy, ze keby sme robota nemali, tak nechcem vediet, co vsetko by sme mali po zemi.

ako casto vysypavas nadobku? kolko je taka ta idealna mierka - objem? musis ho cez prahy aj prenasat alebo teda prejde z miestnosti do miestnosti sam?

Vidis a to mi vravi manzel, ze aj tak by som ho musela po miestnostiach prekladat… Takze nema problem prejst normalny prah? Inak ak by som ho chcela mat na poschodi, da sa nejak naprogramovat na to, aby sa schodom vyhybal a nepadol mi tak z nich dole?

niektore nie, to najdes v popise, pri vysavaci, ked budes pozerat, ze ci dokaze prejst prah, ale teda niektore s tym nemaju ziadny problem a to je dobre, aj ked dnes zase sa nejako uz prahy vysoke nedavaju, my napriklad uz mame len listy :slight_smile:

Kočky aj ja už mám takéhoto pomocníka :heart_eyes:
IMG-20230226-WA0059

nie je narocne ho ovladat cez aplikaciu? ako dlho ho uz mas??

nemalo by to byt narocne, viem, ze aj suseda teraz si kupovala a instalovala a teda hovorila, ze nie je moc na technologie, ale zvladla si to sama vsetko nastavit, nainstalovat, cize myslim, ze s tym nebudes mat ziadny problem :slight_smile:

prosim ta, ta nadobka na vodu - aku velku plochu ti dokaze pomopovat. handicku pocas toho ako chodi, aj prepieras, ci nie?

Nie je to dlho, len pár dní, čo sme ho kúpili, lebo dlho som si nevedela vybrať. Už je to niekoľko mesiacov, čo som chcela takýto vysávač, už aj na Vianoce som čakala, že dostanem, ale manžel povedal, že bude lepšie, keď si vyberiem aký chcem. Nie aby on vyberal a fakt.
Lebo sama som mala problém aby som si jeden zvolila. Ale myslím, že som dobre vybrala. Neviem aku plochu, zatiaľ čo som pustila mopovať, tak keď dokončil, tak voda v ňom ešte bola. Neprepierala som.

to ma zaujimalo, ci to treba, aby nahodou po mopovani neboli na podlahe cmuhy alebo tak nejak. do nadobky davas len cistu vodu, ci tam smie ist aj nejaky cistiaci prostriedok?

Šmuhy sú väčšinou po podlahe, keď nie je dobre povysávaná, keď niečo na nej zostáva, to viem podľa toho aj keď som sama mopom umývala, tak najskôr treba dôkladne povysávať a nebudú šmuhy.
Čistiaci treba používať, to si bez neho osobne neviem predstaviť. Aspoň trošku.

no to som napriklad nevedela, ci to do tej nadobky mopovacej moze ist, kedze zarobena voda s cistiacim prostriedkom byva niekedy lepkava alebo ako by som to povedala