Roboticky vysavac

To zálež od toho, že koľkokrát týždenne bude vysávať, či bude chodiť aj po kobercoch alebo nie, aká je podlaha a veľa iného.
To je rôzne, to sa nedá povedať, že raz za pol roka alebo tak. To vidíš na tých štetinkách, že aké sú. Ja si čistím vysávač minimálne raz do týždňa úplne do čista a vtedy aj toto kontrolujem.

da sa najpriklad aj nadobka na prach nejak vyplachnut ? este by ma zaujimalo, ci ti na pohlade nezanechavaju kolieska nejake stopy? su plastove, alebo gumene?

jasne, ved ty si to vies cele vybrat, vysypat a tym padom aj umyt, to sa musi dat rozobrat, pretoze inak by to nemalo zmysel, ved to musis cistit, rovnako ako aj klasicky vysavac, bez toho to nejde :slight_smile:
my mame plastove, ale teda potiahnute su gumou, tam nemaju preco nechavat stopy, ved najskor ide a potom zmyva a nejde dvakrat po tom istom.

na to nie je presne nejaky cas urceny, ze kedy menit, tam sa riad podla toho ako ty uznas za vhodne, v akom stave proste budu, ci budu roztrapkane alebo ee, ale netreba to silit, ze menit raz za pol roka, ked vobec na nich nebadat nejake opotrebovanie :slight_smile:

Ahaaa tak, no zaujimalo ma, ci sa oportebuvaju neja rychlo, alebo je to taky material, co nieco teda aj vydrzi

tak tie metlicky su take, ze vydrzia, ale zalezi po com bude vysavac chodit, ci koberec nejaky celoplosny alebo proste dlazba, parkety, od toho zalezi aj to ako rychlo sa opotrebuju, ale to je to najmenej pri robotickom vysavaci :slight_smile:

Vidis, ked si to uz nacala, ja som si myslela, ze takyto vysavac je vhodny len na podlahy… Povysava teda dobre aj koberec?

To záleží od toho, aký koberec. Tie s dlhým vlasom, to nepovysávaš podľa mňa ničím dobre :smiley:

Myslim, ze taketo vysavace su chodnejsie proste na miesta, kde koberec nie je. Mozno s takym co ma fakt nizky vlas by nemusel mat ziadny problem, ale zas ak by mal aj mopovaciu funkciu, tak to by nebolo asi k nicomu

takyto koberec sme mali raz a poviem ti, ze uz by som ho nechcela ani za svet, pride mi to uplne zbytocne, taky lapac prachu by som povedala, to je fakt, ze sa to neda nicim poriadne vycistit a to moze mat vysavac aj neviem aky tah :wink:
ja mam len v kuchyni behun, ale ked pustam robota, tak ho zmotam, vyprasim, nech nema ziadny problem.

kedysi som takto mala tie umele kozusinky po dome rozmiestnene, ale tiez som sa ich uz zbavila. ani vyprasit sa poriadne nedali
@huckova.erinka a povysava ti poriadne aj rohy?

  • ahoj jaromira456 - preco myslis, ze by mal mat nejaky problem s rohmi? - tie vysavace maju tak tie stetinky na kraji aby sa dostali vsade, aby nebol problem sa dostat nikam, proste pre ne nie je prekazka, teda okrem koberca s vysokym vlasom :smiley:

asi kvoli tomu tvaru, zvacsa su proste okruhle tie vysavace, tak ma to proste napadlo. heh ten koberec, to fakt az taky strasiak? ale tak da sa asi nadstavit tak, aby sa u vyhol nie?

su okruhle, ale maju stetinky tak, ze idu az cez vysavac, nejdu proste len po vysavac, ale zasahuju aj mimo, takze nemaju problem aj rohy povysavat a teda dobre, mne sa nestalo zeby som niekde nemala povysavane, akurat raz sa nam pod telkou zasekol, lebo sme tam kadejako kable mali :smiley:

hmmm na to treba davat asi pozor. uz som videla zopar takych videi, kedy vysavac takto stiahol najskor kable a potom aj cely televizor. myslis, ze povysava dobre aj psie chlpy? ten nas pes tak neskutocne plzne, ze to az mozne nie je

No ked mas doma psa, ze vo vnutri, tak to bez debaty, vtedy je roboticky vysavac by som povedala az nutnost. Pretoze chlpy sa najdu zakazdym, to tak ako aj vlasy a neviem sice ako casto vysavas teraz, ale u nas odkedy mame robot a mame psa, tak ide denne. Niektore sa daju nastavit aj tak, ze kazdy den o nejakom case sa pusti, nas Sencor ma taku moznost.

Ak sa vysava kazdy den, tak by to nemusel byt taky problem. Potom by sa nemali tvorit ani take tie chumaciky. Mas nadstaveny jeden cas aleboho takto pustas viac krat za den?

Inak co vlastne obsahuje take balenie. Mali ste tam napriklad aj nahradne stetinky?

To by si sa cudovala, u nas staci, ze jeden den nestihnem nieco, ze sa pozabudnem a vysavac nepustim a na dalsi den koniec, chuchvalce prachu ak keby sa tyzden nevysavalo a hlavne v kupelni a teda netusim, kde sa to berie :confused:

akoze myslis, ked kupujes vysavac akoby novy, tak ci mas aj nejake nahradne v baleni? ci zle som to pochopila??