Sila Enzýmov

Asi by bolo dobré, keby som na teba dala, keďže vieš o čom hovorím, že tiež si s tým mala dočinenia, bude to asi lepšie, keď si dám povedať. Často som tvrdohlavá, nedám si povedať a potom na to doplácam :open_mouth: Konečne by som sa tomu mohla vyhnúť a mohla by som aspoň raz si dať povedať. Takže zajtra friško si pôjdem vyskúšať kúpiť Wobenzym a dám sa teda na to, pretože sa obávam, že ak príde leto a kúpalisko a kadečo tak, že to bude ešte horšie, ale musím myslieť pozitívne :slight_smile:

nie vsetky problemy sposobuje narusena imunita, ale mnohe ano. Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze som si presla mnohymi, ozaj mnohymi zdravotnymi problemami a nevedela som kde je problem. Raz som to davala za vinu tomu, ze som tehotna, tak samozrejme, ze som viac nachylna. Potom zas som si to ospravedlnila tym, ze je kadejake pocasie, ze sa meni, tak asi je to tym a nakoniec som sla k lekarovi a som skoro zo stolicky padla, ked mi povedal, ze moja imunita keby mohla plakat, tak narieka nenormalne :open_mouth:

takze predsa len je vhodne riesit aj liecbu, podporu imunity, aj ked sa taketo problemy objavia, ale je dobre to riesit aj len ako prevenciu, tak som tomu aspon porozumela podla toho co citam, ci sa mylim?
po akom case si isla k lekarovi, ked si sa takuto spravu dozvedela? ved tiez musel vidiet nejake zmeny na tebe alebo nie?

@helenita nutit ta nebudem, taka nie som :slight_smile: Len som ti napisala, ze co by bolo vhodne, co viem z vlastnej skusenosti, ze by ti mohlo pomoct. To ci si nieco odo mna vezmes, nejaku radu, tak to vsetko je uz len na tebe. Ked nevezmes, nevezmes :slight_smile: Ale zle ti nechcem. Tiez som kedysi bola tvrdohlava, mala som len svoju pravdu a mnohokrat to dopadlo velmi zle, tak uz som zacala trosku inak mysliet aj pristupovat k veciam.

Povedz mi skor ktora sme taka neboli.Tiez som vzdy co sa tyka zdravia mala svoju pravdu.Az kym nedoslo na iste moje zdravotne problemy kedy som si povedala ze uz ziadne spekulovanie lebo sa mi to len vypomsti.Aj tak bolo. Obcas nam chyba take to racionalne uvazovanie a zvazovanie co ano a co zase nie :wink:

ale aj tak baby si myslim, ze nakoniec cele je to o nevedomosti, rovnako ako aj teraz u mna, ja ked citam tieto riadky, tak az nerozumiem, mam pocit akoby som z inej planety, zdravie mame len jedno tak by sme mali vediet o nom zrejme co najviac a ja ked toto vsetko vidim citam tak zistujem, ze viem len velmi male zrnko informacii o tom ako sa telo sprava ked ma problemy a ako to vsetko riesit :open_mouth:

ako to myslis, ze vies len velmi malo zrnko? co z toho, co sa tu pise si nevedela? sice tiez by som mozno nevedela nejake veci, keby moj zakonity nemal problemy s imunitou niekolko rokov. u nas to bolo tak, ze ani za svet pocut, ze ma nejaky problem az potom casom mu doslo, ze ma fakt problem, ktory je potrebne vyriesit, lebo zit s tym nadalej bude narocne.

dobre si to pochopila. Aj prevencia je potrebna. Ta je mnohokrat velmi dolezita. Pretoze prave vdaka prevencii sa clovek via vyvarovat roznych a mnohokrat fakt vaznych zdravotnych problemov, z ktorych nie je jednoduche sa dostat potom. Tak tie zmeny skor by sme mali vidiet my samy na sebe, kedze sa pozname viac ako nas pozna akykolvek lekar :wink:

@tobolka presne toto je casto velkym problemom, ze ludia maju problem si priznat, ze nejaky ten problem maju. Furt sa presviedcame o tom, ze sme fit, zdravy a ze inak to proste byt ani nemoze avsak mnohokrat bohuzial je opak pravdou. Ale ked clovek ma nejaky zdravotny problem tak to nie je dovod na nejake opustacky, ale naopak je to dovod snazit sa z toho problemu dostat a snazit sa byt este viac fit.

Mas pravdu v tychto veciach.Az ked nastanu velke problemy az potom zaciname tieto veci riesit, co je vacsinou na skodu.Pretoze, ked sa problemy nepodchytia vcas, tak moze byt z toho celkom velky problem.Viem o com pisem, kedze som si tym presla.Pre mna sa stalo takym nazvem to, ze vykupenim, ked som objavila enzymy v podobne Wobenzymu a ked som ich zacala uzivat.Pre mna to bolo velkym krokom vpred, ale najma krokom k zdraviu.A som za to vdacna pretoze zdravie je pre mna proste cislo jedna.

presne ako si to napisala, popisala tak to bolo aj u nas, ja uz dlhsiu dobu som pozorovala, ze nieco so zdravim mojho zakoniteho nie je v pohode, ale on furt mal nejaku vyhovorku, furt svoje problemy nejako ospravedlnoval, avsak mne sa to furt nezdalo, neustale som mu musela hovorit, ze to nie je normalne, aj ked on si mysli, ze to je, musela som mu poskytnut iny pohlad na jeho problemy a najma som mu musela povedat, ze cim skor ich zacne riesit tym skor sa z nich dostane a to bolo takym rozhodujucim, kedy si zacal tieto veci uvedomovat

  • ako to myslíš, že si mu musela poskytnúť iný pohľad na jeho problémy? Nerozumiem celkom, čo tým máš na mysli. Ja tiež mám u sestry podozrenie na problémy s imunitou avšak tá, čo sa týka zdravia, tak ako náhle začneme rozhovor na túto tému tak sa zdvihne a odíde. Je furt presvedčená, že je zdravá ako rybička a pritom má také problémy, že ja som o nich v živote len počula. -

to je presne to, že si neuvedomuje aké dôležité je mať pevné zdravie, tiež som kedysi podobne reagovala furt som si myslela, že len ja a ja musím mať pravdu, čo sa týka zdravia, že to, čo ja si myslím je správne a vekom a časom som prišla na to, že občas je dôležité vedieť si pripustiť chybu a dať si poradiť od niekoho iného, kto má s danými problémami viac skúsenosti :wink:

Takže u teba sú takou prvou SOS pomocou alebo ako? Mňa by zaujímalo či je tu niekto, kto enzýmy berie dlhú dobu ako nejakú podporu imunity, ako takú prevenciu pred rôznymi problémami. Či časom nemôžu nejaké problémy vzniknúť z tých enzýmov. Či nemajú nejaké nežiadúce účinky pri dlhodobom braní. Či to potom nie je viac na škodu ako na osoh alebo niečo podobné :wink:

musis jej povedat, ze to co preziva nie je normalne, aby sa na to pozrela az tvojho pohladu ako ju ty vnimas, musi pochopit, ze jej chces dobre, ze tymto, co s nou chces riesit jej chces pomoct a nie uskodit, musi vediet, ze jej chces dobre :wink:

  • ideme k nim na víkend, tak som zvedavá, ale dúfam, že sa mi podarí jej dohovoriť. Lebo je vidieť na nej ako ju zdravie ťaží, ako je neustále unavená, vyčerpaná a považuje to za normálne. Dáva to všetko za vinu akurát tak počasiu, stále má nejakú výhovorku a mne už aj mamina dohovárala, že nech jej prehovorím do duše, lebo, že je na ňu strašný pohľad. Ona sa síce snaží tváriť, že je všetko ok, že zvláda všetko a cíti sa fajn, ale my čo ju poznáme vidíme ako sa ozaj veci majú. -

s citom a pôjde to, týmto sme si prešli viacerí to mi môžeš veriť, ide o to aby si vedela pripustiť, že niečo nie je ok, čím skôr si to pripustí a čím skôr tie zdravotné problémy začne riešiť, tým skôr sa z toho dostane a bude fungovať bez akýchkoľvek problémov a bude všetko fajn, musí si to uvedomiť a niektorým ľuďom práve to uvedomenie dlhšie trvá :slight_smile:

  • kúpila som jej nakoniec Wobenzym, dala som jej naň mašličku a napísala som jej odkaz. Konečne ju to donútilo k tomu aby za mnou prišla, že sa chce o tom porozprávať. Že už aj muž, môj švagor, že jej dohováral, že toto nie je ona, že niečo je zle, že treba to riešiť, že preto sa nad tým začala zamýšľať a že asi to vyskúša. Aby teda to bolo lepšie. Lebo že sama vidí už, že prespala by celé dni, nemá vôbec chuť na nič. -

Taktiež ho už užívam. Dala som si poradiť a uvidíme, ale myslím, že som urobila dobre, že som sa naň dala. Uvidíme časom ako na tom moje zdravíčko bude, ale snáď to bude všetko už len lepšie a lepšie a moja imunita bude konečne na vrchole svojej sily , čo by som odcenila úplne najviac :slight_smile:

čaute aký význam vôbec majú enzýmy? ako môžu človeku pomôcť? čítam tu, že majú veľkú silu avšak nechápem, že v akom zmysel v čom majú silu ako dokážu pomôcť?
pri akých problémoch? je dobre to užívať, len keď má človek nejaký problém?