Silne bolesti hlavy

je toho vela, ale vela liekov obsahuje len jedno liecivo, co je niekedy nepostacujuce, preto je dobre, ked obsahuje toho viac, ze ten ucinok je silnejsi :wink:

V tomto máš pravdu, ale dobré je kombinácia paracetamolu a ibuprofénu, aspoň pre mňa, keď som mala pred dvomi mesiacmi covid a mala som veľké bolesti hlavy a ešte aj teplotu, tak bolo dobré, že mi stačila jedna tabletka, že som nemusela do seba proste toho kvantum dávať, ale stačil mi Cetalgen k tomu aby mi utlmilo aj bolesť aj teplotu.

no to ano, ale toto nebyva len pri covide, to aj bezna chripka vie prist s takymito prejavmi a je fakt, ze vela toho do seba davat to nie je zrovna idealne, takze uplne s tebou suhlasim, ale dobre je, ze aj ten covid je uz na ustupe, ze uz nie je tolko toho :slight_smile:

ja teraz uz dva tyzdne sa neviem z problemov dostat, neustale som akoby ma presiel parny valec a neviem sa z toho dostat, jeden den mam teplotu, druhy vobec nic, treti zase zle, furt jak na hojdacke :confused:

aj si bola u lekara, ze co by to mohlo byt, co ta tak skolilo?
teraz ale vela je problemov, co aj od kamosiek pocuvam, ze ked deti nieco doniesli zo skolky, ze potom sa to na ne nalepilo a ze bolesti celeho tela, hlavy, teplota, tak mozno to mas aj nieco obdobne :confused:

Ale tak každé obdobie má čosi a jar a jeseň je taká typická pre rôzne chrípkové nástrahy :confused:

Ano, toto aj mne pomohlo, ideal kde je takato kombinacia je pre mna Cetalgen.
Ten mi pomoze, nech pride na mna cokolvek, ci uz bolesti alebo aj teplota. Ale kadejake lieky som skusala, uzivala kym som nasla takto nieco, co mi zaberie aj na zaciatku bolesti aj pocas :smiley:

ale necitala som vsetko, tento liek, co si pisala, tak ho viem normalne dostat v lekarni? ci potrebujem predpis od doktora??

myslim, ze to nie je treba, ano su niektore lieky, ktore ti musi niekto predpisat, ale toto je liek, ktory dostanes normalne, ked si ho vypytas, tiez som ho asi dva tyzdne dozadu bola kupovat, ale nie kvoli bolesti, ale kvoli teplote, lebo muz prisiel z prace a zababusil sa pod deku, zimnica a uz som vedela, ze nieco nie je dobre :confused:

No mňa včera takéto podobné chytilo :confused: Kríže ma tak začali bolieť a dnes ráno aj problém vstať z postele, tak som si dnes dopriala kľud a oddych.

ano? nevedela som, ze je takto dostupny, to je dobre, ze sa da kupit, kolko vychadza cenovo? lebo co si vsimam, tak niektore lieky isli tiez dost hore, co sa ceny tyka :confused:

Ked som ho naposledy kupovala, tak okolo 6e vychadzal v lekarni, co myslim, ze nie je vobec vela, ze je to taka primerana cena, mas 20 tabletiek, takze taka pohodka.
Ale ano, mas pravdu, ze mnohe lieky isli hore, len s tym mi nic neurobime, mozeme si akurat tak rozmysliet, co kupime.

poviem ti tak ako to je u nas, ja ked mame nieco, co nam pomaha, mne alebo muzovi, ze vieme, ze nam zaberie, tak nekukam na cenu a kupim, pretoze nam maloco pomaha a preto som ochotna si za take veci aj priplatit :stuck_out_tongue:

to je fakt, to aj ja som taka, to svokra kolkokrat sa zlosti, ze aj za potraviny kvalitnejsie, ze proste som ochotna dat viac penazi, ale tak to je moja volba :slight_smile:
ale toto, co pisala kocka vyssie tu sumu tak ta sa mi zda uplne v pohodicke za liek, to bez problemov by som dala :stuck_out_tongue:

Ahoj, ak mas silne bolesti hlavy, moze byt indikovany ultrazvuk ciev (doppler). Prešli ste si týmto?
Viac o tomto postupe si môžete prečítať na webovej stránke. https://doktorpro.sk/blog/tag/ultrazvuk

Nerozumiem tomuto o čom píšeš, čo to môže akože pomôcť? Alebo čo to môže odhadliť??
Lebo tie bolesti hlavy sú podľa mňa také dosť nevyspytateľné, že častokrát to ani nemá nejaké opodstatnenie.

necitala som dievcata vsetko, ale chcela by som vediet, ked si davate nejaku tabletku od bolesti, tak za aku dobu vam priblizne dokaze pomoct??
lebo uz nejake tabletky od bolesti som vyskusala a mnohe mi nic nepomohli ani za hodinu, ani za dve :frowning:

no niektore mi ani do hodiny nepomohli a to viem, ze ked do nejakych 20 minut nedojde zmena, tak uz cakam zbytocne :wink:
ale Cetalgen ten aj do 15tich minut mi pomoze, to proste uz mam overene, ze ten nepotrebuje dlhsi cas a pomoze mi uz aj hned :smiley:

a davas si len jednu tabletku alebo viac hned na zaciatku? lebo niekedy teda niektore tabletky, ze sa mozu aj dve?

preco by si si chcela davat viacej ako jednu?
akoze myslis, ze ked su nejake silnejsie bolesti hlavy, ze aby ten ucinok bol rychlejsi a spolahlivejsi? alebo si to zle vysvetlujem?