Silne bolesti hlavy

…niekedy su bolesti take silne, ze treba aj dve, ale tak ja nastastie take problemy nemam…teda az take bolesti, ale viem, ze svagrina ta mavala po tehotenstve pocas menzesu neskutocne bolesti hlavy…ta preplakala dni…ale treba pozerat hlavne na to, co liek obsahuje, v tom je gro…

Ty pozeráš na to aj koľko mg akého liečiva teda lieky obsahujú??

myslim si, ze to je dost zasadne, lebo aj od toho zalezi aky ucinok bude mat dany liek na teba, nie?
liek, co pisala vyssie mam doma a ten obsahuje 500mg paracetamolu a 200mg ibuprofenu, co su podla mna ako postacujuce dobre mnozstva :wink:

Ale to je normálne, bežné pretože to sú hormóny proste, nie je to len tak med lízať veru, my ženy si musíme kadečím prejsť, to je fakt.
Hlavné je ale riešiť prečo to nie je OK, kde je problém a hlavne čo dokáže pomôcť, lebo každej nám môže pomôcť čosi iné.

mne zo zaciatku pomohlo, ked som si na chvilku lahla, ze som si oddychla, pripadne, ze som si dala obklad na celo, ale posledne obdobie mi taketo veci vobec nepomahaju, akoby to bolo pre mna nepostacujuce alebo co :frowning:

moze to byt, ze tie bolesti su silnejsie, alebo ze proste si telo uz na toto zvyklo a nejako to neprinasa vysledok, vsetko je mozne, akoze ja mam rada ked ma hlava boli, ze si dam studeny obklad na celo, ale to je viac pre mna pocitova pomoc, nie realna :smiley:

akoze je to pre teba take upokojujuce hej? ci ako mam tomu rozumiet? :smiley:

to je podobne ako mne napriklad pocas menzesu dobre padne teply obklad na podbrusko, sice nejako mi to nepomoze, ale citim sa lepsie, ma to tak uzemni, ukludni, ze som schopna ten zaciatok menstruacie, tak lepsie proste zvladnut :slight_smile:

ja hlavne ten prvy den som rada, ked mi to vyjde na vikend, ze sa nemusim nikam nejako ponahlat, ale mozem v klude lezat doma v posteli a nemusim sa nikam nahanat ani nic :slight_smile:

len toto si nenaplanujes, to este dobre, ked ti chodi ako hodinky, ze vies kedy cakat, to je dost podstatne, lebo mam svagrinu, ktorej proste chodi menzes ako chce, ze ta ani len nema predstavu, kedy by jej mal prist, kedy kde ju to chyti.

Toto nevedieť, tak asi by som sa zbláznila… Ja aj podľa toho plánujem napríklad letnú dovolenku, lebo viem ako moje ženské dni prežívam, viem že vtedy proste nie je so mnou radosť byť a zase dovolenku chcem aby sme si všetci užili…

To mám aj ja rada, keď mám bolesti hlavy, tak chladné niečo, aj keď mám teplotu, nehovorím, že to nejako pomáha, ale pocitovo mi to robí dobre.
Len ja teda mám zakaždým problém napríklad keď mám teplotu, tak u mňa hneď aj hlava ide explodovať. Takže mala som problém proste s tým, že buď by som si dala niečo od teploty alebo od bolesti, že som si v podstate musela vybrať, čo je pre mňa horšie.

to aj u mna ide toto spolu ruka v ruke, nie je to v poriadku, nie je to dobre, mne je na nic hlavne teraz, ked je takto teplo, tak mojmu telu to dava velmi zabrat, uz aj teplotu som mala, ked proste pridu vyssie teploty, lebo nejako moje telo sa s tym nevie vysporiadat :slight_smile:

Telo sa prehrieva a dáva to najavo zvýšenou teplotou, to som aj ja mávala a to ani studená sprcha mi nepomohla, nezrazila mi to, no nebolo to nič príjemné. Ale poviem ti, že teraz keď ma niečo také chytí, tak už viem, že tabletku si mám dať na chvíľu si ľahnúť a prejde to.

Pokiaľ je tabletka dobrá, že má dobrú účinnú látku, tak dokáže do 20 minút zraziť teplotu a to je veľká výhoda, lebo zrážať ju citrónom na predlaktia, sprchou, obkladmi, tak to je na dlho.
Nemala by som na to trpezlivosť :smiley:

  • ahoj kaji - su zeny ktore veru o tom prehlad nemaju, ked nemaju pravidelnu menstruaciu, ale myslim, ze to ked trva dlhodobo tak tiez je vhodne riesit to s gynekologom, nech skusi zistit kde je problem, lebo vacsinou to ide upravit, mnohokrat aj zmena zivotneho stylu staci a menstruacia zacne chodit pravidelne

:-)ano toto je pravdou a je mozne, ze aj ked je problem s hormonmi, tak aj to moze mat za nasledok to ako zvladame menstruaciu, ake mame bolesti, ci uz podbruska, hlavy alebo krizov.

ano, ked som mala iste obdobie hormonalnu antikoncepciu som o menstruacii ani len nevedela, ale potom ked som zacala riesit a citat, ze vlastne ako to moze vplyvat na telo, tak som ju vysadila a ano je fakt, ze menstruaciu znasam horsie, ale radsej vytrpiet par dni ako si dobrovolne nejako skodit.

Toto uplne rozumiem, co pises, tiez by som si taketo nieco rozmyslela, istota je istota, radsej jedna tabletka od bolesti za mesiac ako toto.

ale u niekoho ani to nepomoze, kadeco som ja napriklad vyskusala, ale nejako sa mi nepodarilo upravit cyklus tak zeby to bolo bez bolesti alebo cosi take, to proste vobec nie, ale uz som sa naucila s tym zit a fungovat ako normalne :slight_smile: