Silne bolesti hlavy

ozaj toto mas pravdu to vraj treba a co sa moze stat keby som si dala viacej? akoze moze to mat nejake vedlajsie ucinky?

Môže jasné, preto máš dané v príbalovom letáku zakaždým, že koľko si môžeš dať, koľko je vhodné. Ono je dobré, keď užiješ viacej kontaktovať lekára, lebo môže sa stať, že ti príde nevoľno, že ťa bude bolieť žalúdok alebo niečo podobné. Preto je dobré nepokúšať a ozaj užívať presne jak je písané :wink:

Presne ako pises preto aj ja nejako s tabletkami nespekulujem a davam si len to, co viem, ze mi pomoze, ze mi proste zaberie, co sa mi osvedcilo ze staci jedna tabletka a mam vystarane. Lebo ked ma hlava boli a chcem ulavit tak proste to chcem hned, nie po tretej tabletke, ale po prvej a mat klud!

Dávaš si tú tabletku až keď u teba bolesť poriadne zaúraduje? Alebo už aj pri prvých ohlasoch bolesti??

…je to jedno…dobre je aj aj si dat, ked citis ze nieco nie je okej…aspon teda ja ako kedy…niekedy si dam uz ked citim take neprijemne pocity…a niekedy bolest pride tak nahle, ze sa nestihnem ani len spamatat… :smiley:

dakujem vam baby za nazor, chcela som vediet, ze ako to je keby mi akoze nezabrala jedna tabletka, ze co robit v takom pripade, ci si mozem dat dalsiu alebo ako to je, ze ci moze byt problem, ja nejako nie som na citanie pribalovych letacikov, tak zato o takychto veciach nemam paru, len teraz si zacinam uvedomovat aj to, ze keby som to nevedela a uzijem tak som si mohla narobit nemale problemy :confused:

tak zalezi co si das, ale teda mne Cetalgen, ten mi staci ked si dam jednu tabletku a ta mi zaberie, este sa mi nestalo, zeby som nepocitila ulavu od bolesti, ale chapem, ze ti to napadlo, pri inych liekoch sa mi to veru stalo a to si nemozes dat dalsiu, aby si sa zbytocne nepredavkovala :wink:

Tak lepšie už na začiatku lebo keď tie bolesti prepuknú v najväčšej sile to nie je bohviečo. Vtedy osobne odratávam každú minútu, kedy mi už začne tabletka od bolesti zaberať :smiley:

no bola som si ho kupit, to co si mi pisala, lebo teda nemam to rada ked si nieco dam a mi to nepomoze z toho som proste taka na nervy trosku, tak toto som si povedala, ze vyskusam, ale teda odkedy ho mam doma tak je klud, bolesti som nemala, tak este som ho ani neokusila, ze ci mi hned zaberie, ale tak dufam, ze ano a rychlo, lebo to je to co pri hlave potrebujem :smiley:

:-)tak to mozes byt na jednej strane aj rada, ze teraz mas pokoj, ze bolesti nemas, len ono najhorsie je to, ze zvyknu prist tak, ked ich vobec necakame a u mna este aj ked proste mam toho vela naplanovaneho, ze ozaj by som potrebovala vela veci postihat, tak ma to prepadne :smiley:

a za kolko ti tak priblizne zacne tabletka ucinkovat? lebo teda ja niekedy cakam a cakam a vobec a teda nemam nejaky odhad, ze kedy by mala zabrat a kedy uz je zbytocne na to cakat :smiley:

to pokial nie do pol hodiny, to potom uz cakas zbytocne, to ozaj uz potom vobec nemusis :smiley: mne vacsinou tak do nejakych 15 minut zaberie a to viem, ze uz je dobre, ze mam pokoj na niekolko hodin a mozem bez problemov fungovat, riesit si veci, starat sa o domacnost a tak podobne, lebo teda mala som obdobie kedy mi tabletky neucinkovali, kedy som s bolestami ozaj vela casu v posteli stravila :confused:

a co si take davas, co mas oskusane, ze teda ti zaberie? no ved toto je to, ze ja tiez niekedy mam toho vela naplanovaneho, co potrebujem stihnut a nakoniec nic z toho lebo ma zacne hned rano jak vyleziem z postele hlava boliet a je to tam :frowning:

No ja to mám tak teraz. Často ma bolieva ale neviem prečo, veď je počasie krásne, práveže by som povedala, že by mi malo byť dobre, tak sa v tom strácam :frowning:

ale to si nevyberies, to nejako neovplyvnis, u mna to velakrat zalezi od toho kedy kavu vypijem, od toho kolko vody vypijem a vela ineho cize to je tazko odhadovat, co kedy tie bolesti moze sposobit, ale teda pre mna je zaklad to, ze ci viem s bolestou s Cetalgenom rychlo poradit a nemusim trpiet cely den v bolestiach :smiley:

@xiarra mam skusenost s tym, co @zampurka prisala, to je u mna ucinna a jedina pomoc :ok_hand: no ved to je to, tiez si nemozem dovolit len tak nejako necinne sediet alebo co, to proste nejde a vlastne si to ani neviem predstavit :smiley: :smiley:
@Emma_Klajnova ked to je tazko hodnotit, ze preco co vznika, preco nam je niekedy dobre a niekedy zle, to sa neda predpokladat, ovplyvnit, vieme to proste len potlacit :slight_smile:

Vieš ako u mňa zvykne počasie úradovať? To som sa smiala, keď som bola mladšia, že mamka tá proste bola taká citlivá na zmeny počasia. Že proste na všetko nejako reagovala ale teda sa to prenieslo na mňa a teda nie je to nič príjemné. Úplne chápem, čo zažíva pravidelne :confused:

@zampurka Neovplyvním, ale chcela by som. Lebo teda keď to príde len tak z ničoho nič dokáže mi to dokafrať úplne všetky moje plány ktoré mám a potom som nervózna a potom aj zbytočne ľudia okolo mňa tým trpia. Chápeš.
@danicina Kiežby som aspoň to vedela, lebo teda sú bolesti s ktorými si neviem rady. Mne ani tabletka veľakrát nezaberie, preto potom som taká nijaká.
@Dina Viem si predstaviť, keď si tým tiež prechádzam. No to aj mne bolo divné keď ľudia hovorili ako ich to ovplyvňuje, aj napríklad bolesť kĺbov a tak, ale ozaj prichádzam na to, že je to pravda, že to môže byť.

Ano toto si nevies predstavit kym si to nezazijes, mala som to podobne, este som sa smiala aj mamine, ked povedala, ze nejdeme na turu lebo jej neni dobre, lebo sa meni pocasie alebo je spln, som to vobec nechapala, no s vekom mi to zacalo davat zmysel :smiley:

s vekom nas to vsetko dobehne, to teda je normalna vec, tiez na to prichadzam az teraz, postupne, ale tak neurobis nic, vek neoklames :smiley: to je fakt, ze cim je clovek starsi tak je akoby nachylnejsi na rozne bolesti, rozne problemy :wink: