Silne bolesti hlavy

:-)bud rada ked problemy nemas, ja sa kazdy den tesim z toho ked je mi dobre, lebo proste viem, ze kedykolvek moze bolest hlavy zzauradovat a neprijemne ma prakvapit, najma ma zvykne, ked je takto, ze pod mrakom, ze ani dazd, ani slnko, tak nijako, to ja som vtedy jak mechom capnuta a teda neni mi moc do tanca :confused:

No presne dnes je taký deň, že ani ani, to by som bez kávy mala nízky tlak a hlavybôl bez debaty, to už si viem predstaviť.

Myslím si skôr, že doposiaľ, čo si si dávala, tak to ti nezabralo, treba pozerať ale zloženie, pri liekoch účinnú látku, aby si vedela, čo teda nemusíš ani kupovať. Najlepšie je podľa mňa keď liek proti bolesti obsahuje aj paracetamol, aj ibuprofén. To je zaručená sila.

  • ahoj sonyaaa -

toto mas pravdu - precitala som si osobne celu tuto diskusiu a dozvedela som sa o Cetalgene, tak som si povedala, ze ho vyskusam a teda oplatilo sa. lebo ten mi zabral hned ako som si ho dala, ked ma zacala hlava boliet, sice zacalo to tak po troske, ale hned som siahla po tabletke a do stvrt hodinky prisla taka ulava, aj oci ma prestali boliet, no super :stuck_out_tongue:

No tiez niekedy to mam z toho, ze malo kavy alebo vody vypijem, ale to tak nejako viem, ze preco, ale napriklad poslednu dobu mam odsledovane, ze ked sme s muzom si urobili vecer, ze sme serial pozerali, ze viac casti, tak z pozerania telky ma zacala hlava boliet, ze to bolo az take dost neprijemne.
Takze ta elektronika, respektive to nase pozeranie do nej ma tiez coto za usami ako sa vravi :smiley:

dala si si ho kedy? akoze este len v zaciatkoch bolesti?? lebo raz mi niekto spominal, ze tabletky od bolesti maju efekt len na zaciatku ak sa ta bolest akoby podchyti :open_mouth:

len toto sa predsa neda zakazdym odhadnut, u mna niekedy bolesti pride tak znenazdajky, to nepride, ze postupne zacne boliet, ale proste to dojde ako blesk z jasneho neba, pichne ma v hlave a hned taka bolest sa spusti, ze dovidenia, myslela som, ze je to migrena, ale teda bola som po doktoroch, rozne vysetrenia a nic take :confused:

toto, teda nieco podobne mi kamoska hovorila, ale to je tak pri migrene, preto je rozdiel medzi migrenou a medzi bolestou hlavy z pocasia, z unavy a tak podobne :wink:

Migrena ma iste charakteristicke crty ako sa vlastne od nejakej tej beznej bolesti odlisuje a teda mat migrenu to je ako za trest. Mam znamu, co mavala casto ked sme boli v puberte a to viem, ze ani do skoly vtedy nechodila, kolkokrat aj zvracala a proste to je problem, na ktory treba zvlast liecbu.

Mozes mi viac o tom napisat? Ked ma bolieva hlava akoze celo? To je migrena??

praveze podla mna podla toho, co som si po nete citala a aj s kamoskami sa rozpravala, tak praveze migrena to je taka bolest na spankoch, ale mozem sa mylit neviem, kamoska mava a hovorila, ze ju ked hlava boli tak to akoby jej chcela prasknut a prave zboku, pri ociach :confused:

Hlavne človek potrebuje tmu, ticho, keď je migréna, tá bolesť je proste iná. Zažila som si aj jedno aj druhé a teda je to fest rozdiel. A najmä pri migréne je to také, že to keď sa nepodchytí hneď tak je to tam. Že proste to ti už nejako nič nezaberie. Ale pri takej normálnej bolesti hlavy zaberie tabletka našťastie kedykoľvek.

no esteze teda toto nie je moj pripad, ze to nie je migrena, len neviem potom z coho ma ta hlava tak moze bolievat, ze ci ozaj som taka akoby citlivka, ze ma to niektore dni tak proste skoli alebo co moze byt problemom :roll_eyes:

haha to ale si tak nehovor, to nie je zeby si bola citlivka, ale tak kazda mame nieco, niekto je citlivy na pocasie, niekto zase na to kolko vody denne vypije a je to rozne, ale podla mna nic zle na tom nie je proste ale treba to riesit, treba najst tu cestu, ze ked bolest pride, co s tym robit :wink:

to sesternica ta migreny mavala kazdu chvilku, ale teda ked porodila, tak potom neviem ci nejako sa jej hormony pomenili alebo co, ale uz take problemy potom nemala, si to neviem ani predstavit, mna bolieva hlava, to ano, ale teda nie su to take stavy, zeby som bola cely den alebo aj dva mimo, viem, ze jej to aj zvracanie sprevadzalo, aj odpadla a tam konci vsetka sranda :confused:

To moze byt kludne. To ani len nevieme co vsetko moze mat na nas vplyv, vobec to nie je divne.
Mna ked nieco chyti, ze bolesti tak hned Cetalgen vypijem a tym viem, ze je to vyriesene a som v uplnom klude :smiley: Len teda treba mat ten odhad, ze ci je to migrena alebo bolesti hlavy z niecoho ineho.

vies co, ale mam skusenost, teda ani nie tak ja, ale moj muz, ze tento liek mu zabral aj ked mal opicu, ze na bolest hlavy po zurke :wink:
a to teda na taku bolest mu maloco zaberie, ale toto mu pomohlo, nebol cely den indisponovany, ale bol relativne v pohode, aj vonku kosil, cize to je co povedat :smiley:

No to zvykne byť taká špecifická bolesť, to kamarát ten zvykol spomínať, že tomu pomohlo mať hlavu v teple, aby tak nebolela :rofl:

Môže sa to zmeniť, hormóny vedia urobiť divy.
Podstatné je ale s týmto niečo robiť, keď je to na dlhšie. Ale tak ja našťastie som s takýmito viacdňovými bolesťami skúsenosti za posledné obdobie nemám.

…o tomto som uz aj ja pocula…aj to muz parkrat robil, ale teda je istejsie podla mna dat chlapovi tabletku a aspon trosku je potom schopny fungovat…moj sice dlho tabletky odmietal, teda rozne bolesti prezije, neriesi…ale ked pride bolest hlavy tak to je hned na nervy…nervozny…nesvoj a odskacem si to zakazdym ja, preto mu hned dam tabletku od bolesti a az potom sa s nim bavim…