Silne bolesti hlavy

Záleží čo tie lieky obsahujú, čo konkrétne aké liečivo, lebo možno tebe skôr ibuprofén zaberieš a jemu paracetamol alebo opačne, to proste je rôzne a je dobre si to odsledovať.
Ja preto som radšej keď liek obsahuje aj jedno aj druhé.

Áno - to je najlepšie, je to istota, že to pomôže. Mňa bolesti hlavy vedia skoliť pri zmenách počasia, keď je to ako teraz, že proste prší furt, potom slnko, potom dážď, že ani jeden deň nie je taký medzi, že proste už aj to počasie ide z extrému do extrému.

ani sa ti necudujem, kedysi vobec nieco taketo nemalo na mna vplyv, proste mohlo sa aj neviem co vonku diat a ja v pohode, bez bolesti, plna energie, dobrej nalady a neviem po 30tke akoby sa to zacalo na mna valit vsetko :smiley: ale docitala som sa tu o Cetalgene, tak ked som bola v meste tak som si ho skocila kupit a ked to na mna doslo som skusila a teda ucinkuje :wink:

Aj mne toto zaberá a do pár minút a to je to, čo som potrebovala mať už dávno. Akože dôvod prečo ma hlava bolieva to neviem dodnes, aj som bola u doktora, aj nejaké vyšetrenia porobili, ale vyzerá to že som zdravá, že vôbec nič čo by mi to mohlo spôsobovať.
Aj na magnetickej rezonancii som bola a všetko v poriadku, čiže asi to bude len tým, že som citlivá na nejaké tie zmeny :smiley:

Emma to kludne moze byt, to nie si sama, proste sa to stava, nic na tom nie je. Niektori ludia su citlivi na zimu, niektori na zmeny pocasia, niektori na tlak, toho je kvantum, takze mozes aj ty byt na nieco.

:-)to je fakt, hlavne by sme sa nemali tym trapit, ze sa necitime dobre, ale mali by sme to riesit, aby sme si aj tie horsie dni nejako dali dokopy, aby sme to zvladli, mne tiez to neslo len tak, ale teda tabletka ked zaberie rychlo tak viem fungovat

pri niekom to nemusi mat nejaku pricinu, ale viem, ze napriklad kamoske nasli nieco na MRI, ze ta potom to musela uz inak riesit, ale tak to vies si odsledovat, ze ake su tie bolesti, ci su casto, ako ta hlava boli, kde v akej intenzite, ked boli uz niekolko dni po sebe tak to je jasne, ze to normalne neni

To väčšinou keď je migréna a že časté, tak to na magnetickej sa nájdu nejaké tie škvrny alebo niečo, to viem, tiež mám sesternicu, čo to mala. Len to je ako si napísala o inom.
To nie sú také “bežné” bolesti, také kvázi neškodné.

no to ani ja nie, akoze niekedy musim, lebo nie som schopna v podstate nicoho, len lezat, ale nemozem to proste takto robit kazdy mesiac, to sa neda a najma problem je ked to netrva len jeden dni, ale proste aj tri, to zalezi ako to na mna pride :confused:

ano ano to je fakt, ze proste niektore tie problemy su akoze relativne OK, ze staci tabletka a vybavene, ale niektore vobec nie, zazila som si nastastie len take, co nie su nejakym zavaznym problemom, ale aj to bolest hlavy dokaze narusit a pokazit cloveku cely den, to by jeden az neveril :confused:

To súhlasím, to je fakt. Nervózna zvyknem byť aj ja, keď ma nejaká bolesť prepadne, vôbec to nie je príjemné a teda v dnešnej dobe by som nevedela sa tomu nejako len tak prispôsobiť. Musím hneď to riešiť a zbaviť sa toho.
Lebo to deň s bolesťou, to potom z toho dňa nemám, ale že absolútne nič.

  • ahoj macca -

ale to nielen ty, to tak mame myslim viacere - mna ked bolesti v ramci PMS chytali, to bolo strach a hroza, to proste som bola rada, ked som bola tehotna, ze som mala od toho pokoj :smiley:

len tehotenstvo proste prinasa so sebou zase ine veci, takze to je zase na inu debatu, ale ano teda suhlasim s tym, ze v tehotenstve som aj ja mala viac menej pokoj od bolesti hlavy, citila som sa ovela lepsie, ale tak byvalo mi zas inak tazko, od zaludka a to niekedy bolo aj horsie :smiley:

No a s tym sa tazsie nieco robi, to proste viem o tom svoje, ze to nie je sranda.
Kazda inak zvladame aj menzes, aj ovulaciu, aj tehotenstvo. Hlavne proste by sme mali robit tak aby nam bolo dobre, aby sme sa mi dobre citili, to by mal byt zaklad. Ja kedysi som vydrzala aj pri bolestiach hlavy, ale dnes uz ee. Ked ma len zacina boliet si dam tabletku, nebudem trpiet, ked nemusim.

co si davas, ked mas bolesti? aku tabletku? myslim teda, ze s akym liecivom?

Tie liečivé látky sú podľa mojej skúsenosti najčastejšie buď ibuprofén alebo paracetamol, na každého pomáha niečo iné…Aspoň, čo sa týka voľnopredajných liekov…To každý si musí nájsť to svoje alebo akoby som to povedala, to čo pomáha…

Je pravdou, ze pri covide nie je dobry paracetamol? Nieco take sa uz davnejsie ku mne dostalo a teda neviem ci je na tom nieco pravdy a teda aby som bola pripravena, ak nas nieco take lapi, lebo teraz je toho v nasom okoli celkom dost.

prosim ta, to takym veciam vobec never, to neviem kto taketo nieco vobec vypusta, zalezi aky mas problem, ked mas teplotu treba od teploty, ked mas bolesti tak od bolesti a vobec toto neries, to su take keci, ach jaj, tiez som sice tomu verila, ale zacala som si zistovat ze kde je pravda a je to nezmysel :slight_smile:

na toto som sa aj ja pytala mojho obvodneho doktora a on mi povedal, ze co mam oskusane, ze mi pomaha, to nech si proste davam a tym sa riadim a problem som nemala ani pocas toho, ked som bola pozitivna, akoze tie bolesti hlavy a celeho tela, co som mala to bolo nieco strasne, ale teda po tabletke sa mi dostavila ulava, to viem, ze ked siahnem po Cetalgene mam vystarane :slight_smile:

Mala si aj nejaky kasel alebo nieco, ci len tie bolesti, co si pisala?
Nezda sa to, ale je to taky dost zakerny problem a najhorsie je, ze dnes to clovek ozaj moze chytit kdekolvek.