Silne bolesti hlavy

No skusanie liekov pri bolestiach hlavy, to bola moja aktivita jedno obdobie. Myslela som, ze to je tym, ze som zmenila pracu, ze proste mi to nesedi, kopa ludi, ze proste som z toho vycerpana a vsetko, zakazdym na vecer take bolesti hlavy, ze muz ten uz panikaril :smiley:

:-)tak ono rozne zmeny sa mozu aj rozne na nas, na tele prejavit, to je normalna vec, tiez s tym mam kadejake skusenosti a teda prijemne zvacsa nie :smiley: ale mne teraz pomaha Cetalgen, ked mam nejaku bolest tak si ho dam a do stvrt hodinky je mi lepsie a to nie je nad to ako ked sa ulava dostavi a ze mozem normalne fungovat :stuck_out_tongue:

moze sa toto brat aj tak, ze pri vacsej bolesti na zaciatok napriklad dve tabletky? ze viacej? stalo sa ti niekedy ze by to aj nezabralo?
lebo ja ako jesen zacala, ze proste ta zima sa nie a nie rozbehnut tak nie som vo svojej kozi, hlava ma trapi kazdu chvilku :frowning:

tiez mam skusenost s tym liekom, co pisala, uzivam ho uz nejaky cas a ti poviem, ze este sa mi nestalo zeby mi nezabral, ked mam bolest hlavy, tak mi ucinkuje, bez ohladu na to, kde ma hlava boli, ci celo, ci spanky, ci temeno, proste zaberie mi :slight_smile:

  • ahoj simokrajci -

mozes si dat aj dve, ale teda este som si osobne tak nedavala, treba vyskusat, ci ti bude stacit jedna alebo bude treba az dve, lebo kazda sme ina aj co sa tyka zvladania bolesti, ale tiez aj to ako nam ucinkuju tabletky - mne ked je ibuprofen a paracetamol dokopy, tak to mi zabera :stuck_out_tongue:

ale nezalezi aj od toho, ze v akom mnozstve je to v tych tabletkach? kolko mg?

je to mozne, ale teda ani neviem ci su aj nejake ine lieky okrem Cetalgenu, ktory uzivam, co obsahuje aj jedno aj druhe, ze je vhodny aj od bolesti aj od teploty a s takymito ucinnymi liecivami, pokial viem pri tomto lieku je to 500mg/200mg a to je pre mna pomoc jak vysita :smiley:
teraz som aj nasim davala co som mala tabletky doma, lebo otca, ze chytila zimnica, teplota a ze nic take nemaju, tak som im bola zaniest.

zimnica a teplota? to treba dat pozor, ci nahodou to aj covid nie je, lebo teraz co pocuvam na vokol tak je toho ozaj velmi vela zase :frowning:

toto je fakt, my pred asi mesiacom, svagrina ti pred tyzdnom a susedia cez vikend nam volali, ze ci by sme im nemohli na nakup skocit lebo, ze su vsetci pozitivni, akoze je toho ozaj vela, no hlavne aby to nemalo nejake nasledky, aby to preslo len tak, s minimalnymi nejakymi prejavmi.

Dobre je ked to prejde len tak ako nejaka nadcha, pripadne bolest hlavy, ze nic nejako viacej, som rada, ze tak to u nas bolo naposledy, aj ked mna teda bolelo aj cele telo, takze bolo toho viac nez dost, ale dobre je, ze si mozem dat tabletku jednu aj od bolesti aj od teploty, ze nemusim sa mnohymi liekmi napchavat.

akoze tak ti zaberie aj jedna, hej? dobre vyskusam to tak, nebudem teda hned dve davat, som radsej ked viem, ze mi aj jedna pomoze, len aby bolesti ustupili.
lebo to ako ma to zvykne prepadnut, tak to je nieco neskutocne, vobec sa vtedy necitim dobre.

Kto by sa citil dobre, keby prisli nejake bolesti? Myslim, ze to asi nikto, tiez proste sa mi take stava.

Radšej menej a uvidíš ako ti zaberie, ale keď obsahuje tabletka dve zložky, dve liečivá, tak to účinkuje aj rýchlejšie a povedala by som, že efektívnejšie. Mamine tej od hlavy dlho nič nepomáhalo a teraz si dáva toto, čo tu zaznelo a ten jej do 15tich minút pomôže.

ale to je dobre, ze aspon vie, ze jej nieco zaberie, ze nasla nieco take, lebo ked ti nezaberie tabletka a mas proste len tak fungovat, cakat, co bude kym prejdu hodiny aby si clovek mohol dat dalsiu, to proste su neprijemne pocity :confused:

mavate niekedy aj bolesti zo stresu? ze ked ste v nejakej takej stresovej situacii, ze mate problem to uniest?

Ano mavam, ale casto mi to pride ked je predo mnou nieco dolezite a potom sa sustredim na tu bolest a nie na tu stresovu situaciu :smiley:

mavam, napriklad v praci to na sebe pozorujem, ze ked mame toho vela alebo pred poradou, tak nie som proste vo svojej kozi, som cela nesvoja a neviem co s tym, lebo to najradsej by som sa vtedy zbalila a isla sa prejst niekam do lesa, len to v takych zasadnych momentoch proste nemozem :confused:

Lenže vtedy tá bolesť hlavy je aká? Nemáš to skôr také akoby si mala migrénu?
Lebo sú zásadné rozdiely v bolestiach.

no to je pravda, na migrenu nejake tie bezne volnopredajne lieky od bolesti nepomozu, ale tak migrena castokrat je problem, ktory je sledovany neurologom a tam ta liecba prebieha inak :slight_smile:

Myslim, ze jedna z veci, do ktorej investujem po novom roku - bude navsteva neurologa alebo osteopata, lebo lieky ma uz nebavia(